Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj sprawdzałem po raz kolejny :D. niebo było zby zachmurzone ale i tak udało mi się kilka rzeczy sprawdzić. :D PinPoint działa idealnie :D - że też ja o tym zapomniałem :D (Kubie dziękuje za przypomnienie a Mackowi za naukę :)). Zrobiłem kilka prubnych klatek i zaraz je wstawię na serwer (w tif) https://drive.google.com/folderview?id=0BwhZq2GUBxGRMFIyMFBYVXIzTXc&usp=sharing

 

Ciekawostką dla mnie jest, że ten plik "CCD Image 31.tiff" w oknie maxima przy pełnym zakresie poziomów jest widoczny natomiast w PS jest czarny. Dlaczego?

 

ustawienie-gwiazdki-i-wyglad-w-maxim.jpg

Tak wygląda plik otwarty w maximie i jednocześnie chciałem pokazać jak wygada gwiazdka po ustawieniu ostrości. Zdjęcie wykonane z założoną maską Bathinowa

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dobrze widać, że wcięcia po dwóch stronach środkowego prążka nie są takie same. Jeśli jest idealnie, to są takie same :)

W APT jest taki wspomagacz do ustawiania ostrości z maską, ale w moim przypadku nigdy nie działał idealnie i lepsze efekty osiągałem okiem, nawet bez zooma :)

ostrość2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ale jak wyciągam to czerwień mi ucieka mimo że jest na zdjęciu więc poziomami wychodzi tragedia a jak wyciągam krzywymi to ziarno i inne śmieci zabijają.

 

Co do ostrości to w realu wygląda to tak

ostr.jpg

jest to obraz widoczny na podglądzie w maximie i powiększony 5x więc raczej ciężko ustawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, chyba musisz poczytać czym się różni obrazek wyświetlany od zapisanego w Maximie i jak definiowany jest format TIFF. No i oczywiście jak FIT. Bo widzę duże luki w wiedzy skoro zadajesz takie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, chyba musisz poczytać czym się różni obrazek wyświetlany od zapisanego w Maximie i jak definiowany jest format TIFF. No i oczywiście jak FIT. Bo widzę duże luki w wiedzy skoro zadajesz takie pytania.

 

Maćku pierwszy raz pracuje na fitach wiec stąd głupie pytania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bahtinov Grabber. Wstukaj w googla to wyskoczą linki do programu. Dopóki nie zainstalowałem autofokusera, to był sposób w jaki osiągałem najlepszą ostrość.

Użycie jest proste. Zakładasz maskę, wyświetlasz spajki w maximie, 100 lub 200%. Odpalasz grabbera. Wpisujesz podstawowe dane jak ogniskowa i rozmiar pixela. Zaznaczasz klikiem obszar ze spajkiem, nieco więcej niż spajk, ale bez przesady. Grabber przechwytuje obraz i pokazuje graficznie odchyłkę z dokładnością do mikronów (jeżeli masz go poprawnie "skalibrowanego"). Potem puszczasz kamerkę w trybie "continuous" i kręcisz wyciągiem aż grabber pokaże że jesteś w strefie najlepszej ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bahtinov Grabber. Wstukaj w googla to wyskoczą linki do programu. Dopóki nie zainstalowałem autofokusera, to był sposób w jaki osiągałem najlepszą ostrość.

Użycie jest proste. Zakładasz maskę, wyświetlasz spajki w maximie, 100 lub 200%. Odpalasz grabbera. Wpisujesz podstawowe dane jak ogniskowa i rozmiar pixela. Zaznaczasz klikiem obszar ze spajkiem, nieco więcej niż spajk, ale bez przesady. Grabber przechwytuje obraz i pokazuje graficznie odchyłkę z dokładnością do mikronów (jeżeli masz go poprawnie "skalibrowanego"). Potem puszczasz kamerkę w trybie "continuous" i kręcisz wyciągiem aż grabber pokaże że jesteś w strefie najlepszej ostrości.

 

:D super program :) już go ściągnąłem i mam :D

 

Dziękuję

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czemu mam problemy z wyświetlaniem tif w maxim i w PS. A mianowicie PS źle mi wyświetla przy małym powiększeniu :( - zwróćcie uwagę na powiększenie w lewym dolnym rogu. Jeszcze nigdy nie miałem takiego zdarzenia. Oto zrzuty z PS:

gwiazda1.jpggwiazda2.jpg

 

za cholerę nie wiem co jest grane - w takim układzie moje ustawienia nie są widoczne na ekranie komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci dwa opisy korektora komy. Myślę że to bardzo ważne informacje, których oczywiście Delta Optical nie daje

 

mpcc-mIII-en.pdf moja wersja to wersja A) MPCC Mark III complete - do tego mam pierścien do canona z gwintem M48 Now name canon-m48.jpg.

Bym mógł wkręcić korektor w przejściówkę to muszę zdjąć cienki pierścień 2,4mm-M48 w przeciwnym razie nie mogę nakręcić przejściówki bo brakuje gwintu

mpcc_e.pdf

 

Mam wrażenie, że coś w moim zestawie jest nie tak jak by czegoś brakowało

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:D jeszcze żyję ale ledwo co :) (pomagałem przyjacielowi przy remoncie mieszkania). Poza tym i tak pogoda jest beznadziejna. W łodzi prawie co dzień pada i chmurwy. Nawet zdjęć nie mogę obrabiać bo nie mam materiału wyjściowego.

 

Co do korektora komy nadal nie sprawdziłem bo nie mam jak sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wczorajszej pięknej nocy i fotografowaniu pierwszy raz za pomocą maxima i zapisując obraz w "Raw monochrom" siadam do składania materiału. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

 

Już wczoraj podczas sesji nasuwało mi się pytanie: Skąd mam wiedzieć czy gwiazdy są prześwietlone czy nie???

 

PS. Chciałem pokazać jak pracuje gaiding z nową kamerką Orion :)

 

gaiding.jpg

 

Oczywiście zrezygnowałem z recznego ustawienia gwiazdy polarnej za pomocą podziałek na montażu na rzecz EQmod-a (łatwizna :))

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.