Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moja sowa :) nie wychodzi zbyt specjalnie ale nadal się uczę 20x300s

canon7d

attachicon.gifsowa1.jpg

Darek pięknie, ostrość super i widać że korektor dość dobrze siedzi :)

 

Co do konwersji, to jak wybierzesz swój aparat, to w tamtych wartościach nie trzeba nic zmieniać. Ja przynajmniej nic nie zmieniałem dla 40D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek pięknie, ostrość super i widać że korektor dość dobrze siedzi :)

 

Co do konwersji, to jak wybierzesz swój aparat, to w tamtych wartościach nie trzeba nic zmieniać. Ja przynajmniej nic nie zmieniałem dla 40D.

 

40d i 7d mają wszystkiego po 100%. Sprawdziłem w dzień i kolory są w miarę odwzorowane - widocznie w nocy słabiej są ściągane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z soboty na niedzielę myślałem że zrobię kilkanaście zdjęć ale się okazało, że po rozstawieniu sprzętu zaczęły nachodzić chmury. :) udało się zrobić 2 klatki :D z czego na jednej coś widać :)

 

canon7d nie modyfikowany, iso1600, t800s plus filtr :)

ngc6888

NGC6888-001L.jpg

jedna klatka bez darków, flatów i biasów

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musiało się przestawić bo na masce pokazywało ok - al etu nie o ostrość chodzi lecz o to co może 7d zarejestrować przy 10min

 

No nie do końca, jak jest ostre, to jest ostre. o najwyżej mógłbyś przepalić gwiazdki i delikatnie by się rozlały na sąsiednie piksele, ale tutaj tego na pewno nie ma. Musiałeś jednak nieprecyzyjnie ustawić na masce (np. zła gwiazda albo za długi czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był dzień w którym i tak bym nie zebrał materiału :) ale w przyszłości planuję iso800. Jestem ciekaw jak zbierze canon mgławicę przy lepszych warunkach pogodowych? ale to zapewne w najbliższej chwili nie da się sprawdzić ze względu na wieczne opady i chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość była zła i kropka :) Chmury nie mają tu nic do tego. Chmury wpływają tylko na kontrast tego zdjęcia i widoczne halo wokół jaśniejszych gwiazd. Jeśli chodzi natomiast o komę, to z tego co pamiętam dargeo już wymieniłeś złączki do korektora i masz dobrą odległość? Myślę, że lekka koma widoczna na tym zdjęciu niekoniecznie byłab y widoczna przy dobrej ostrości. Korektor dobrze koryguje tylko obraz w ognisku, a np wszelkie odblaski, halo i inne tego typu nie są korygowane poprawnie (widać to np niekiedy na bardzo jasnych gwiazdach przy krawędzi kadru, które to gwiazdy są ok, a ich poświaty, czy odblaski są zniekształcone). Myślę, że z nieostrymi gwiazdami jest podobnie - nie są korygowane poprawnie, co jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem

 

a mianowicie: jesłi poddaje zdjęcie fit kalibracji przez klatki dark i bias to jest ok i wychodzi coś takiego

NGC6888-001Ldark-i-bias-web.jpg

 

natomiast jeśli do tego dokładam klatkę flat to wychodzi coś takiego

NGC6888-001Ldark-i-bias-i-flat-web.jpg

skąd się biorą pionowe czerwone linie po kalibracji klatką dark, bias i flat?

 

Zauważyłem, że na wszystkich zdjęciach kiedy dodaję klatkę master flat tak się dzieje. Myślałem nawet, że źle zrobiłem klatki i wykonałem je jeszcze raz ale nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jedna z przyczyn. Przy robieniu master flata, dla flatów z kolorowej kamery trzeba to zaznaczyć, lub wybrać "Bayer Planes".

 

"Flat Norm. specifies the type of normalization applied to a flat group. Select Monochrome except when working with images from a DSLR or one-shot color camera, where adjacent pixels vary in intensity due to the different filters covering them. Ordinary normalization of a flat field would remove essentially all the color information from such images. Two methods of dealing with this are available: either use Boxcar Filter which blurs the flat field slightly, or select Bayer Planes to normalize the flat separately for each color subimage."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.