Skocz do zawartości

Skarby Woźnicy


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Załapał się i Pająk i Mucha :) Ciekawy kadr i jak zwykle jakość odpowiednia :) A z tłem faktycznie tam są problemy - cały południowy Woźnica dosłownie pływa w morzu wodoru ..

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Nie miałem na tyle długo zbieranego czerwonego aby wyciągać tło http://astropolis.pl/topic/43087-ngc-1912-klasyk-z-wonicy/

ale może faktycznie warto w zimowe wieczory od niewielkiego Księżyca dopalić Ha z miasta i zobaczyć czy podobnie czerwono będzie w tle.

Widać ten mocny wodorowy język wychodzący u mnie od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczam kolejne skarby Woźnicy wszystkim dobrze znane IC 405, IC 410, IC 417 wykonane refraktorem TSAPO 65Q i kamerą QHY 9. Muszę powiedzieć ,że było to dla mnie nie lada wezwanie, wiec przed dodaniem koloru muszę trochę odpocząć od obróbki. :icon_smile:

IC_405_IC410_IC417.jpg

Edytowane przez Antoni
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znane mi fotografię tego obiektu pokazują w wersji RGB niebieską mgławicę refleksyjną. Twoje nie...

No i dwie gwiazdki mniej więcej w środku obrazka mają odbarwione obwódki.... Antoni, postaraj się, wiem że potrafisz :)

Poza tym jak zwykle dobra fotka na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znane mi fotografię tego obiektu pokazują w wersji RGB niebieską mgławicę refleksyjną. Twoje nie...

No i dwie gwiazdki mniej więcej w środku obrazka mają odbarwione obwódki.... Antoni, postaraj się, wiem że potrafisz :)

Poza tym jak zwykle dobra fotka na wysokim poziomie.

 

Zmieniłem zdjęcie mam nadzieję ,że teraz będzie Ci odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to co mnie odpowiada, tylko o pewną umowną zgodność z rzeczywistością. Ta nowa wersja fotki lepiej pokazuje mgławicę refleksyjną z której Flaming Star nebula jest słynna :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to co mnie odpowiada, tylko o pewną umowną zgodność z rzeczywistością. Ta nowa wersja fotki lepiej pokazuje mgławicę refleksyjną z której Flaming Star nebula jest słynna :)

 

Nie jestem za bardzo dobry w te klocki żadnych szkoleni, żadnych kursów, poprostu samouk więc nie wszystko zrobię od razu jak należy.

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam następny skarb.

 

IC 410 mgławica emisyjna znajdująca się w gwiazdozbiorze Woźnicy w odległości około 12 000 lat świetlnych od Ziemi. Jest powiązana z gromadą otwartą NGC 1893. Rozciąga się na przestrzeni ponad 100 lat świetlnych. Chmury świecącego gazu wodorowego mgławicy zostały wyrzeźbione przez wiatr gwiezdny oraz promieniowanie gwiazd gromady NGC 1893. W obszarze IC 410 znajdują się dwa niezwykłe obłoki gazu i pyłu nazwane kijankami. Są one zbudowane z gęstszego i chłodniejszego gazu niż ten w mgławicy, mogą też być obszarami formowania się nowych gwiazd. Ciągną się one na przestrzeni około 10 lat świetlnych rzeźbione przez wiatr i promieniowanie gromady NGC 1893. Po lewej u góry mamy mgławicę IC 417.

IC 410 .jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.