Skocz do zawartości

Ograniczenie możliwości edycji postów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z coraz częstszymi nadużyciami funkcji „edytuj”, Rada postanowiła dla dobra forum ograniczyć jej możliwości. Od tej chwili swój post będzie można wyedytować tylko do 5 min od jego umieszczenia – czas ten w zupełności wystarczy na poprawienie błędów, wychwyconych tuż po napisaniu. Po tym czasie edycja postu nie będzie już możliwa, a jego „update” winien się ukazać, jako kolejny post.

 

Mam nadzieje, że ta zmiana przyczyni się do zwiększenia świadomości używania słowa pisanego i oznaczać będzie zasadę – że jak coś się powiedziało, to trzeba będzie ponieść tego konsekwencje, a nie po kilku godzinach sobie wyedytować – tak jakby nigdy nic się nie stało.

 

Poza tym, funkcja ta zaczęła być przez niektórych używana, jako swoiste obejście możliwości usuwania. Tak więc od dzisiaj musimy 2 razy zastanowić się, co piszemy, wszak nie będzie już możliwości ukrycia treści, po 5 min.

 

Wierzymy, że zmiana ta, razem z innymi, przyczyni się do podniesienia wartości merytorycznej naszego forum, oraz ograniczy bezkarne obrażanie innych, po czym „udawanie” niewinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem przyczyny takiego kroku, lecz muszę napisać, że nie jest to dobre rozwiązanie. Kilka z ostatnich tematów było prowadzonych w ten sposób, że uaktualniałem dane w zależności od zmian. Nie trzeba było za każdym razem powtarzać i czytać całej wiadomości. Z drugiej strony forum również nie było obciązane niepotrzebnymi powtórkami wiadmości. Szkoda, że zaczną się pojawiać błędy ortograficzne, których użytkownicy po kilku minutach nie będą już mogli poprawiać.

Wszystkie błędy, pomyłki, będą widoczne na stałe i nie da się tego zmienić.

 

"rzałóje", że tak niestety musi być

 

No nic pozostaje mi tylko zastępczy sposób, czyli w pierwszym temacie kierować na stronę AstroCD, gdzie mogę oczywiście modyfikować zawartość np. programu obserwacyjnego. Oczywiście początek na forum jak zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak wszystko ma swoje wady i zalety, każdy z was ma swoje racje ale nie można ich niestety pogodzić. Żałuje jednak, że musimy się tak bronić i ograniczać by uchronić się przed niechcianym chamstwem. To jest smutne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony forum również nie było obciązane niepotrzebnymi powtórkami wiadmości.
Nie jest to zadne obciazenie.

 

Marku - nie wyszukuj na sile powodow. Wartosc calego forum jest znacznie wazniejsza, od "takich" problemow. Watek ma postac chronologiczna i mozna w nim dopisywac ile sie chce. Przypominam tez, ze edycja postu nie powoduje zmiany "countera", czyli nie przesuwa watka "do gory", a wiec jak ktos sie nie wczyta w twoj post, to nie bedzie wiedzial, ze cos sie w nim zmienilo. Idac dalej, klikniecie w nazwe watka, powoduje automatyczne przeniesienie na ostatnia jego strone. A wiec jezeli watek twoj ma 5 stron, to i tak kazdy laduje na jego koncu, a dopiero potem musi wrocic na poczatek. No chyba, ze jest w nim pierwszy raz.

 

Tak wiec, jak widzisz, w tym systemie informacje skuteczniej przedstawisz, jezeli dasz po prostu kolejny post. W sytuacjach waznych (zawiadomienia o zlotach itp) zawartosc bedziemy edytowac. Wystarczy kontakt z adminem i informacja zostanie zmieniona.

 

Jezeli chodzi o bledy, to mamy 5 min na sprawdzenie, a z autopsji wiemy, ze wlasnie w tym czasie poprawiamy bledy - potem rzadko czytamy swoj post kolejny raz. Poza tym, myslmy 2 razy zanim cos napiszemy, a wszystkim bedzie zylo sie lepiej.

 

Istnieja powazne przypuszczenia, ze wlasnie mozliwosc edycji byla powodem ostatnich awantur i nieporozumien na naszym forum. Niestety, do poki bedziemy forum popularnym i otwartym dla kazdego, bez weryfikacji, czy rekomendacji - takie ograniczenia dla naszego wspolnego dobra beda koniecznoscia.

 

Ciekawe, jaka kolejna funkcjonalnosc naszego forum zostanie wykorzystana do niecnych celow - ktora trzeba bedzie wylaczyc :( :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Adamie i szanowna rado, rozumiem po części przesłanki które Wami kierowały ale co mam powiedzieć kolegom którym wysyłam "Ortol Alert" z koszmarnym bykiem którego już się nie da poprawić.

Sam czasem walnę byka przy szybkim pisaniu i bym go sobie poprawił po dyskretnej interwencji kulturalnych kolegów na priva a tu taka niemiła niespodzianka.

W takim razie będę wysyłał swoje posty z błędami do Ciebie zalewajac Cię falą poprawek ortograficznych czy skrewionym linkiem, przy mojej twórczości będziesz miał z tym pracy na godzinkę dziennie ale co to dla Ciebie, prawda :wink:

 

Ps. Chyba zacznę swoje posty zamieszczać jako post.jpg ze swojego FTP bo tam mogę wymieniać i edytować załączniki poprawiając w nich błędy i literóweki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy naprawde uwazacie, ze nam sie nudzi i wieloosobowa Rada roznych osob podejmuje takie decyzje, aby utrudnic zycie nam wszystkim. Gdyby rada skladala sie z 1 osoby, to mozna by krytykowac jej decyzje, jako subiektywne.

 

Litosci - zastanowcie sie, co musialo kierowac nami, ze podejmujemy tak drastyczne kroki? Przeciez to ochrona naszego wspolnego dobra. Rozumiem, ze przecietny user forum moze nie czytac wszystkiego i nie znac "niektorych" wydarzen, ale po to jest rada, aby miala wglad w caloksztalt.

 

Janusz - czy naprawde uwazasz, ze wazniejsze jest poprawianie ortow od obrazania ludzi, i potem zmieniania swojego tekstu i robienia z innych kozlow ofiarnych? Wiem kto stosowal ten proceder i nie chce tu wytykac. Powiem tylko, ze manipulacje "opinia publiczna" nie byly rzadkie na naszym forum - niestety. Ostatnio takze wykorzystano to jako sposob na usuniecie kilkuset postow wlacznie ze zdjeciamy, przez co cale watki stracily logiczna calosc.

 

Jeszcze raz przypominam - troche zaufania do wieloosobowej rady, bo przeciez jest ona po to, aby bronic nasze wspolne interesy na forum. Nie starajcie sie z nimi "walczyc" bo walczycie po prostu przeciwko sobie. Jezeli nie byloby trudnych decyzji na naszym forum, prawdopodobnie nasze forum targane byloby regularna "wojna" w ktora zaangazowanych byloby wiele osob, a pozostala czesc przestalalby tu wchodzic - bo i po co? Aby czytac zenujace posty?

 

Tak wiec apeluje o wiecej wyrozumialosci i zaufania, a takze o jak najrzadsze pisanie "dla zasady posiadania odmiennego od rady zdania" - bo jest to dla nas zwyczajnie niesprawiedliwe i przykre. :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiazaniem bylo by poprostu umozliwienie userom zobaczenia poprzedniej wersji postu przed edycja ... Nie wiem czy istenieje taka mozliwosc ...

 

Nie jest to mozliwe, bo:

1. wymagaloby przerobienia calego systemu forum, co w ogole nie jest realne

2. powiekszylo by strasznie baze danych, bo kazdy post musialby byc zapisany we wszystkich wersjach

3. gdzie tu sens np. poprawiania bledow, jezeli i tak kazdy moze je zobaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie mogę tylko pojąć czemu 600 ludzi ma cierpieć z powodu restrykcji i ograniczeń za wybryki jednego osobnika, te restrykcje powinny jeśli już to uznaliście jako rada za niezbędne i konieczne dotknąć tylko jego, czy może źle myślę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion czy jest mozliwe, aby dac dostepnosc do edytowanie wiadomosci takich, na ktore nie zostala napisana jeszcze odpowiedz ( bezwzgledu na czas ich napisania ) ?

 

Mistrzu - ty sie chyba strasznie nudzisz. Mam wrazenie, ze siedzisz i myslisz, co by tu jeszcze nowego zaproponowac. Nie widze problemu, abys taki modul napisal. Ja nie znam nikogo takiego, kto moglby taka przerobke tego kombajnu wdrozyc w zycie.

 

Pragne jeszcze zauwazyc, ze normalnego i uczciwego korzystania z forum w zaden sposob to nie ogranicza. Jezeli komus czegos przez to zabraknie, to slucham dokladnie - czego? Bo sprawa ortografii jest poza dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, siedze i mysle nad tym tematem, zeby znalesc optymalne rozwiazanie. Nie wiem czy dla Ciebie opcja Edit byla przydatna, ale ja popelniam na klawiaturze duzo bledow i czasami zdarza mi sie nie zobaczyc kompromitujacych byqw :oops: ( w pierwsze 5 min po napisaniu. Widze, ze Rada ma twarde stanowisko wzgledem tego tematu, wiec uwazam, ze rozmowe mozna w tym miejscu zakonczyc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu - widzisz, dzieki temu zaczniesz teraz bardziej na to uwage zwracac, a wiec jakas nawet wartosc edukacyjna w tym jest ;) Czemu nie przeczytasz 2 razy tego co chcesz opublikowac, tylko lutujesz a dopiero potem poprawiasz? Pamietajcie, ze to forum nie ma isc na ilosc, tylko na jakosc. Przypomiam, ze 5 min wystarczy na poprawienie bledow.

 

Ja szczegolnie istotne posty pisze w wordzie, raz ze mi bledy wylapie, a 2 nie utrace postu, jak cos sie z IE walnie - a bywalo i tak! Tak btw - jak piszecie dlugie posty, to nie piszcie ich na forum, bo czesto moze sie wywalic przegladarka i wtedy post pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepsza byłaby opcja blokowania edycji swoich postów tylko dla "konkretnych osób". Jeśli istnieje technicznie taka możliwość to wg mnie rozwiązałoby problem.

 

ps. czasami zrywa połączenia lub dostęp do forum na więcej niż 5 minut i to czesto po wysłaniu postu.

 

[ Add: Pon Cze 21, 2004 0:36 ]

ps2. w pięć minut też można zmienić posta a np burza już się rozpętała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku , Twoja propozycja była by na pewno dobrym rozwiązaniem ale jak się dowiedziałem opcja w sofcie jest tylko dla całego Forum . Smutna konieczność ale po tym co zaczynało się dziać z tymi zmianami nikt by się nie połapał w wątkach o co chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.