Skocz do zawartości

MaximDL nie gada z Canonem EOS 40D


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Ręce opadają, pomóżcie. Nie potrafię zmusić Maxima do bezproblemowej komunikacji z Canonem EOS 40D. Połączenie oczywiście po kablu USB, konfiguracja jak na załączonych obrazkach - i zarówno przy trybie Single jak i autosave wywala błąd.

 

Próby robiłem na firmware Canona 1.0.8 i na najnowszym 1.1.1. Oprogramowanie Canona (tzn Digital Photo Professional i ten do komunikacji z aparatem) zainstalowane.

 

Po pierwszej próbie (aparat ustawiony na M) kłapie migawka (otwiera się i zamyka) wywala błąd i pojawia się małe okienko z czarnym kwadracikiem zamiast zdjęcia. Po drugiej próbie jest to samo, ale... pojawia się już obraz.

 

No to ja bym chciał tak żeby był obraz ale bez błędu ;) - da się?

mx1.jpg

mx2.jpg

mx3.jpg

mx4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej długości kabel USB? U mnie im dłuższy, tym więcej schodów.

Opóźnienie lustra mam ustawione na 4 sekundy.

Czy masz w aparacie włączoną funkcję wstępnego podnoszenia? Nie pamiętam czy to potrzebne, ale sprawdź. Ja mam zawsze włączoną.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sprawdzałem z DLL Canona, dzieje się to samo,

- kabel USB ma około 1 metra, nie sprawia problemów z np. APT

- wstępne podnoszenie w aparacie wyłączone, jak było włączone to Maxim marudził żeby wyłączyć,

- oszczędzanie energii wyłączone,

- Maxim w wersji 5.24,

- aparat ustawiony na M, bulb, jak w Maximie wybiorę czas naświetlania np. 5 sekund to tyle zaczyna pokazywać wyświetlacz Canona.

 

Ustawię mirror settle na większy czas i zobaczę co się stanie - to jedna z niewielu rzeczy jakich nie próbowałem. No i jak nie zagada to spróbuję z niższą wersją Maxima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie znalezione - dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

Wątek zmusił mnie do myślenia, rozwiązanie zagadki okazało się prozaiczne: parametr "Bulb Exposure" w oknie setupu zmieniony na "1 and over" rozwiązał problem :) Wczesniejsze ustawienie gryzło się z moimi 2-sek testowymi naświetlaniami :D

 

Przy okazji pytanie do canonowców - pliki zapisujecie jako RAW color czy RAW monochrome?

 

Teraz tylko czekać pogodnej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.