Skocz do zawartości

M101


pieg

Rekomendowane odpowiedzi

M101 w wczorajszej nocy, a w sumie z dzisiejszego świtu.

Materiał średni, niebo już jaśniało.

Za mało materiału jak na tak jasne tło, może uda się dorobić więcej.

Obróbka u mnie leży i w dodatku co monitor to inny wygląd zdjęcia, więc wrzucam to które wyglądało najlepiej na monitorze na którym było obrabiane.

 

10 x 60s bez filtra.

teleskop 60 cm cassegrain z kamerą w ognisku pierwotnym.

 

 

Group5 -3-4.jpg

Edytowane przez pieg
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie jest jak najbardziej prawdziwe i wykonane "moimi rencami" w obserwatorium.

nie myślałem że ktoś weźmie na poważnie tekst o EQ-3 .

 

W takim razie prostuję bo zaraz zostanę zbanowany:

tak naprawdę to EQ-2 z chomikiem tak jak HAMAL napisał.... :sorry:.

Poprostu 60cm lustro na montażu który sobie z tym radzi. Nie jest to montaż dostępny w sklepie bo pracuje on w obserwatorium i wiele lat pracy ma już za sobą (jakieś 27;) )

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wszyscy robimy foty na swoim sprzęcie nie na pożyczonym.

 

no i? To jest galeria: głęboki kosmos czy galeria: zdjęcia z własnego teleskopu?

Wrzuciłem to raczej jako ciekawostke. Chyba mamy troche inne pojęcie humoru i otwartości forum.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Ale czy lokalizacja lub nazwa tego obserwatorium ma klauzulę poufne? Roztaczasz jakiś nimb tajemniczości...więc nie dziw się ciekawskim. Juz się oczywiście wszystko wyjaśniło, ale gdybyś podał od razu pełne dane fotki nie byłoby kwasów.

Ja ńie widzę nic złego w tym że robisz fotki takim setupem i tutaj je publikujesz. To nie konkurs tylko galeria.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie zaczął, ale że to miała być raczej pułapka na mnie a nie na Was wiec szkoda już rozmydlać wątek ^_^

 

Ponawiam prośbę. Możesz coś napisać o prowadzeniu, może zapodać jakieś foto sprzętu,a najlepiej wrzucić ten sam wycinek wszystkich klatek do porównania ?

 

Z obróbką coś nie tak bo pojedyncza klatka obiecuje drobniejszy detal.

 

PS Kiedyś dawno temu Janusz P zwany też Płeszką reklamował MTO pięknym zdjęciem M31. Ludzie MTO kupowali ale nie wiedzieli że to piękne foto dłuuugo prowadził montaż z obserwatorium ^_^ Dla mnie jednak mistrzem pozostanie Adam Jesion który swoim ostatnim zestawem osiągnął niebywały detal na próbowanych obiektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.