Skocz do zawartości

Montaż ASA DDM - od D-day do First Light Day


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

By mieć pewność trzymania tacking-u najlepiej zrobić mapowanie nieba. Im więcej punktów na obu półkulach w programie Sequence tym lepiej bo dokładniej. Czas od 5-40 minut w zależności od ilości wybranych punktów. Czas foty bez guiding-u spokoje 40 minut. To aż za dużo.

 

 

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesel jeżeli możesz to podziel się swoją wiedzą teoretyczną .Nauki nigdy nie za wiele . Czy faktycznie zrobienie Pointing file po obu stronach nieba powinno wystarczyć do dobrego prowadzenia DDM na całym niebie,pomimo że ustawi się gwiazdę polarną tylko na jednej stronie nieba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Poczytaj, jest taki fragment w instrukcji którą tłumaczyłem, który mówi o tym, ze można w jednym folderze zapisać obrazki z dwóch sesji i potem zrobić pointing file. Czyli na wschodzie i zachodzie osobno a potem pointing file do ustawienia na Polaris. Ale w praktyce tego nie ćwiczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie ustawiałem gwiazdki metodą dryftu.

Metodą dryfu? Przecież ASA prowadzi dwoma osiami jednocześnie i nie potrzebuje mieć ustawionej polarnej. Musi tylko dobrze znać odchyłkę, żeby odpowiednio śledzić ruch pozorny gwiazdy. Jedynym problemem wynikającym z odchyłki będzie powstawanie rotacji pola. Ale... przy większości FOV odchyłka nawet wielu minut nie będzie widoczna na długich ekspozycjach.

 

Nie bardzo też rozumiem, jaki macie problem z dwoma półkulami nieba? Przecież od tego jest mapping żeby uwzględnił ew. różnice między wschodem i zachodem (nieortogonalność, etc.).

 

Polarną robię na wschodzie, a potem mapping na całym niebie za jednym zamachem. Nie widzę żadnej różnicy w foceniu między półkulami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, pokaż jedno swoje zdjęcie DSa . Potem bedziesz się wypowiadał. Kiedyś , jak nie miałem ASA wyprosiłeś mnie ze swojego wątku " bo nie wiem o czym mówię" . Ja twierdzę że Ty nie wiesz o czym mówisz. I nie pisz tutaj do kiedy nie pokażesz zdjęcia DSa SWOJEGO, bo Twoje ściągane z sieci już wszystkie widzieli. Prosiłem , źebyś się nie wypowiadał w tym wątku, ale widzę że normalnie nie dociera. Trzeba z grubej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój styl wypowiedzi ...... Bezcenne. Nie kalaj więcej swoich paluszków pisaniem w tym temacie proszę, bo zapomnę o resztkach dobrego wychowania i będę musiał napisać co NAPRAWDĘ myślę o ludziach Twojego pokroju..a wtedy dostanę bana bezterminowego.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, nie dyskutuj z nim, dobrze wiesz, że wchodzi tylko po to żeby napsuć krwi.

Co tu takiego fajnego ? Gwiazdki jak gwiazdki. Żaden szał.

 

Każdy, kto kiedykolwiek fotografował DSy powinnien zareagować tak jak ja, widząc te właśnie "gwiazdki jak gwiazdki" i magiczny dopisek UNGUIDED :)
I to w dodatku na mobilnym sprzęcie :) :)

Więc Renims, rób co to robisz dobrze (Słońce), ale z tego wątku... nie, nie, za to też jest ban... Idź sobie. Bo wchodzę tu dowiedzieć się czegoś o czarnej magii którą jest dla mnie ASA, a nie o TWOIM leczeniu chorych kompleksów i TWOIM przerosnietym jak na sterydach EGO.

Edytowane przez tranox
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku czy Twój zestaw mobilny to OS RH200 + STL11000?

Wyszło mi 3,09 asec/pix. Obiekt w pobliżu bieguna DEC 65. Czy robiłeś coś w bardziej ekstremalnych warunkach? Bliżej równika lub na dłuższej ogniskowej?

Ciekawość mnie zżera czy taki efekt dało by się powtórzyć w pobliżu równika z rozdzielczością 1,2 asec/pix?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. M 15 na przykład. DEC 12 stopni :D Rozdzielczość oczywiście ma znaczenie, ale ASA spokojnie daje radę. zresztą jak widzisz tutaj gwiazdki ją często na 1 piksel i nie są ruszone. To niby dlaczego na 1,2 miałyby być ruszone? Procedura LPT ( Local Precison Tracking) tworzy mapę błędów na rozdzielczości teleskopu którym fotografujesz i potem koryguje ruch wg tej mapy. Precyzja enkoderów Renishaw i silników DD znacznie przekracza nasze potrzeby i w takiej sytuacja znaczenia nabierają inne ruchy teleskopu i jego osi optycznej - ugięcia, bujanie lustra itp.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.