Skocz do zawartości

Kamera SBIG w środowisku Win7 64 bit


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś instalował kamerę Sbiga na Win 7 64 bit? Za cholerę nie mogę powtórzyć procesu który robiłem kilkanaście razy.... Proszę tylko nie pisać pierdoł w stylu " zaktualizuj sterownik " albo " zaloguj się jak administrator" bo problem jest gdzieś indziej i zna go tylko ten, co taką instalację ostatnio robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Po podłączeniu kamery instaluje się ona jako Sbig camera without firmware. Potem e jakiś cudowny sposób doinstalowuje drugi driver i nazywa się Sbig camera with firmware. I to właśnie się nie udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze znalazłem z instalacji Sbig8300 jak go miałem w 2013roku , może coś porównasz ?! - niestety jak już pisałem kamery nie mam aby sprawdzić tu na miejscu .

archi.jpg

 

-------------------------------------

Sbig camera without firmware. Potem e jakiś cudowny sposób doinstalowuje drugi driver i nazywa się Sbig camera with firmware

 

W instrukcji też są takie wariacje

 

frim.jpg

 

Może to sprawdź

frim1.jpg

Installing64BitWin7USB.pdf

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało zapytam (chociaż to nie rozwiązanie od ręki): może mail do producenta SBIG'a z pytaniem o rozwiązanie problemu będzie pomocny?

 

Jeden Twój wpis coś mi mówi: "Potem e jakiś cudowny sposób doinstalowuje drugi driver i nazywa się Sbig camera with firmware.".

Rozumiem że teraz się tak nie dzieje. Zazwyczaj jak wkładasz nowe urządzenie do portu USB to Winda pyta, czy zainstalować nowy driver. CHYBA, że raz wybierzesz opcję "nie i nie pytaj więcej". Może to Ci się kiedyś kliknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak. Po włożeniu wtyczki WIN od razu instaluje swój driver z WIN Update i ten nazywa sie SBIG without firmware. I potem już nie ma metody, żeby to zmienić ...wszelkie update prowadzą do wkurzajacego stwierdzenia ze ten co zainstalowałes to jest właśnie najnowszy, a sam nic nie zmienia. Rok temu ( czytaj 1245 poprawek windowsa wstecz) było tak , że przy drugim włączeniu sam sie pytal gdzie ma szukać drugiego drivera. Teraz już tego nie robi. Jedyne co widzę że może pomóc to wyłączenie samodzielnego wyszukiwania driverów i po tym, jak win znajdzie nierozpoznane urzadzenie - wskazanie mu właściwego drivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ręcznie podmienić ten słaby sterownik na prawidłowy? Po podłączeniu kamerki jak ją wykryje wejdź w Menedżera urządzeń (klawisz Win + Pause), znajdź tam SBIGa i kliknij prawym i daj Aktualizuj sterownik -> wybierz ręcznie. Albo prawym i Właściwości -> Sterownik -> Aktualizuj. Ewentualnie wyłącz urządzenie i odinstaluj go całkiem w menedżerze może i spróbuj jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wessel

po zainstalowaniu sterownika windowsowego spróbuj:

Komputer>Właściwości>Sprzęt>Manager urządzeń>Odszukujesz urządzenie> Aktualizuj sterownik z listy lub określonej lokalizacji> ścieżka do pliku

 

nie wiem jak to jest w Sbig`ach ale jak masz plik instalatora to lipa - ten sposób nie zadziała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim laptopie z Win7 64bit instalacja ST8300 przebiegła bezproblemowo,tylko musiałem się zalogować jako administrator,no ale to już wiesz. Najpierw zainstalowałem CCDOps i driver checkers i po podłączeniu kamery,system zaintalował jakieś swoje sterowniki,a następnie przez SBIGDriverChecker64 ściągnałęm już właściwe i wszystko poszło gładko. Pewnie masz problem z jakąś pierdołą,tylko jaką? Bo mi nic nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa dzięki Pawłowi Radomskiemu ! Oczywiście źe pierdoła...a właściwie zachłyśniecie się nową technologią. No bo jak plug and play to plug i... Nie play. Zawiodł instynkt starego informatyka. Wystarczył restart komputera po zainstalowaniu driverów. Wstyd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa dzięki Pawłowi Radomskiemu ! Oczywiście źe pierdoła...a właściwie zachłyśniecie się nową technologią. No bo jak plug and play to plug i... Nie play. Zawiodł instynkt starego informatyka. Wystarczył restart komputera po zainstalowaniu driverów. Wstyd ...

OMG, nigdy bym na to nie wpadł. Stara, dobra szkoła programowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.