Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nic przeciwko ulepszaniu moich zdjęć. W końcu sam mogę się czegoś przy okazji dowiedzieć. Podoba mi się Twoja obróbka. Widzę, że mogę jaśniej wykańczać. Pójdę w tym kierunku :)

 

PS. Arek wystarczy ;)

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detal fajny , jak również animacja.

To coś to cirrus , czasami wręcz nie widoczny gołym okiem ale widzi a raczej czuje to kamerka gdy przy tych samych ustawieniach słabnie nam jasność i leci detal.

 

A nawet rzekłbym: niewidoczny...;)

Z pozostałą częścią wypowiedzi nie polemizuję...nie dyskutuję o truizmach....

Januszu, zlituj sie na nami wszystkimi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal masz niezły szczegół ale dlaczego tak ciemno i "grubo"?

 

Popracowałem chwilę nad tym jp-giem w PS (krawędzie, rozmycie, jaskrawość.

Raczej przydałoby się skręcać w stronę nieco delikatniejszej obróbki. Potencjał

informacji w tym materiale jest bardzo duży.

 

 

No cóż :read: ale masz rację :)

 

 

Arek_P rewelacja i to w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek_P rewelacja i to w kolorze.

 

Dzięki! Jeszcze postaram się co nieco wycisnąć z tego SCT. Coraz bliżej jestem granicy możliwości 8", ale nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś warunki były trudne, ale mimo to udało mi się utrwalić oblicze Jowisza.

 

PS. Podmieniłem na nieco gładsze foto.

24.03.jpg

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem znalazłem sposób na poprawę zdjęcia robionego w kiepskich warunkach. Wystarczy na koniec je pomniejszyć i efekt przyjemniejszy dla oka niż oryginał :) W tym przypadku 75%.

small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz, nagrany nową zabawką iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ :). Niestety warunki fatalne. Nagrywałem przez gęste chmury. Nie było czasu na jakiekolwiek ustawianie, ale chciałem ją sprawdzić. Już teraz jestem z niej zadowolony. Ponieważ gdy będą normalne warunki, kamerka pokarze swoje możliwości. Poniżej dwie fotki z dwóch avi.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, PhotoScape.

conv_Jup_20150325_203910.jpg

conv_Jup_20150325_203941.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolor będzie teraz w natarciu :) Te 2 fotki zachęcające - WPC nie jest już wypaloną dziurą jak to zwykle wygląda w B&W :) Masz dobry sprzęt i dużo doświadczenia. Tytko kwestią czasu jest uzyskanie świetnych rezultatów. Dobrej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można robić, kiedy brak pogody na avikowanie Planet? Fotografować sprzęt astro ;). Poniżej moje maleństwa do avikowania :). Z lewej strony kamerka mono, z prawej kolor i całkiem z prawej Powermate 2,5 x, z odpowiednimi adapterami, żeby można było przykręcić kamerki. Dodam tylko, że kolorową kamerkę iDS wyposażył w bardzo dobry filtr IR.

 

 

 

 

S1090005.JPG

S1090013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dużo czasu nie kosztowało. Mitek zrobił adaptery, ja tylko podałem wymiary. Niestety to nie przerost formy nad treścią. Clamping ring to clamping ring. Zawsze będzie gdzieś skrzywienie. Gwint daje pełną osiować. Nawet TV sprzedaje podobne adaptery.

 

 

PTR_1250_PMTTring1250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobraźcie sobie taka kompilację ; wyciąg- koło filtrowe przykręcane na śrubkę , Barlow przykręcany na śrubkę , kamerka przykręcana na śrubkę .

 

3 razy śrubka , gorzej się to trzyma , lata i ugina .

 

Kiedy robię kolimację bez tych wszystkich dodatków a potem je zakładam jakoś ta kolimacja nie do końca mi się podoba.

 

Nie szkodzi że do planet jest to dużo sztywniejsza konstrukcja.

 

Sam również idę w tym kierunku , na pewno gwinty posiadają mniejszą nie osiowość niż śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.