Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim mnie Wojtek znienawidzi :)

 

pytam o czas z czystej ciekawości jak to jest z SCT, czy ich duży kontrast pozwala robić czasu 0,002 i mieć detal bez płaskiej tarczy, czy może lubi dłuższe czasy 0,02 aby się dobrze nasycić fotonami coś w kontekście wypowiedzi Arek_P dochodzi kwestia seeingu. Rozumiem że Wy po nagraniu nie widzicie jego parametrów dlatego ja choć to jest upierdliwe z nazwie danego AVI koduje sobie z ręki wartość gain, gammę, czas, układ optyczny, aby jak za tydzień będę obrabiał materiał a któryś filmik wyjdzie nadspodziewanie lepiej niż inne wiedział czego z jakimi wartościami w nim użyłem. I tylko tyle, nie miej Wojtek mi za złe że męczyłem temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy to. Przeglądam filmiki z 17-go i jeden jest wyraźnie lepszy, co mi daje FPS? kompletnie nic.

a wiedza że użyłem Barlowa SONY- filtr IRpass-Gain86, Gamma 50, czas 0,015 mówi mi wiele na przyszłość :)

 

JUP04.jpg

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Tobie napisałem, że u mnie jest to trochę ponad 33 ms. Więc czemu piszesz, że nie wiesz jaki czas ? W temat tego czasu nie wnikałem tak dogłębnie jak Ty. Widzę, że jest teraz pogoda, to chyba pójdę popróbować.

 

"a wiedza że żyłem Barlowa SONY- filtr IRpass-Gain86, Gamma 50, czas 0,015 mówi mi wiele na przyszłość" - ta diabeł tkwi w szczegółach ;).

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kamerce, mniejszy EXP = większy Gain = większy szum = wychodzi gorsze zdjęcie. Maksymalny EXP = mniejszy Gain = mniejszy szum = lepsza fotka. Sprawdzone w praktyce.

 

używałem kilku kamerek i wszystkie tak miały

gain jak najmniejszy, czas ekspozycji jak największy

 

co do ogniskowej to FC podaje ją w logach. Wylicza na podstawie wielkości tarczy Jowisza. Nie jest to metoda idealna ale całkiem niezła

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może konkretny przykład zapodam. 16ms/84gain vs. 35ms/62gain. Na tej samej ostrości, każdy filmik 3 min. robione jeden po drugim. Obróbka w AS2 identyczna. Balans kolorów w Registaxie i dekonw. w AI 3.0, nic poza tym. Wszystko z tymi samymi ustawieniami.

16.jpg

35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi prawie się udało była piękna noc 02.01.2014. Niestety trochę źle ustawiłem montaż bo Jowisz schował się za mój dom żeby nie to był by cały . Jednak udało się zrobić pełną mapę Pkanety Tutaj szczegóły sesji

Na oko wygląda mi na pół obrotu a nie cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. Z ogniskowej 2350 mm to nagrywałem po przekątnej, na pełnej klatce. Inaczej nie zmieścił by się czwarty księżyc.

 

Ogniskowa 2350 mm i 5875 mm.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x,
iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",
FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, PhotoScape.

conv_Jup_20150319_193153.jpg

conv_Jup_20150319_201233.jpg

conv_Jup_20150319_203557_g3_b3_ap123.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rewelacyjny seeing. Potwierdzam. Zrobiłem sobie specjalną minisesję do animacji z sekwencyjnym ustawieniem

capture w FC. Teraz lulu, jutro zaćmienie...nastawiam się na wizual, nic więcej - oby pogoda się utrzymała.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza animacja, z wczorajszych nagrań. Ogniskowa 2350 mm. Przy składaniu animacji wyszło trochę ponad 100%, jakieś 102%.

Czas od 20.12.33 do 20.32.13.

20 klatek.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G,
iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",
FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, PhotoScape, XnView.
f8a03de7-4494-4bc6-ae28-4d3df7e05dcb.gif
Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga animacja z wczoraj.

50 klatek. 100% i 150%.

Czas od 19.24.03 do 20.07.39.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x,
iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",
FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, PhotoScape, XnView.
6a62a697-7964-483c-9fd3-6c37a6e855b8.gif
d40a9033-3ee5-4907-bf90-05d4c60a1beb.gif
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może konkretny przykład zapodam. 16ms/84gain vs. 35ms/62gain. Na tej samej ostrości, każdy filmik 3 min. robione jeden po drugim. Obróbka w AS2 identyczna. Balans kolorów w Registaxie i dekonw. w AI 3.0, nic poza tym. Wszystko z tymi samymi ustawieniami.

Lewy zdecydowanie lepszy.

 

 

*Wojtek* nie przestawaj, po co Ci kolorowa kamera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy zdecydowanie lepszy.

 

Ano właśnie. Takich przykładów mam kilka z 2 różnych sesji, stad przy kolejnej nie będę miał dylematów odnośnie ustawień. Pozostał mi już tylko test porównawczy derotacji ze składaniem zdjęć z derotacją długiego filmu (4x3min stackowane i derotowane vs. 12 min. derotacji całego filmu i dopiero stack). Poza tym mam już nową kamerkę opanowaną wraz z softem. Pozostanie przyjemność zbierania materiału i wyciągania z niego maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.