Skocz do zawartości

NGC 6946


damian_n

Rekomendowane odpowiedzi

NGC 6946 - Fireworks Galaxy

 

L - 36x10min, 6h

Atik 314E, WO Megrez 90mm, EQ6

Obróbka PixInsight 1.8.2

 

post-15176-0-07066400-1415445958_thumb.jpg

 

Mimo najszczerszych chęci dodania koloru, po kilku próbach obróbki nie mogę sobie poradzić z szumem. Zamieszczam wycinek stacka RGB, jest to surowy stack po stretchu.

R - 6x10 min, 1h

G - 5x10 min, 50 min

B - 6x10 min, 1h

 

post-15176-0-79265200-1415446589_thumb.jpg

 

Wszystkie klatki są robione w bin 1x1, również RGB. Dodam, że mam spore zanieczyszczenie światłem (LP) w miejscu gdzie robię fotki.

Czy może ktoś doradzić czy w takich warunkach lepiej robić bin 2x2 dla koloru, czy może po prostu poświęcić drugie tyle na kolor i dorobić w bin 1x1. Dobierając czasy na kolor wzorowałem się na innych fotkach w sieci, ale to co mi wyszło z kolorem to jakaś kiszka! :(

 

Wszelkie komentarze na temat luminacji też mile widziane, jako że jest to pierwsza fotka jaką pokazuję na forum. Moje próby focenia canonem przy moim LP na nic się nie zdały a potem długo walczyłem z guidingiem i w koncu dopiero w tym roku mogę spokojnie robić 10 czy 15 minutowe fotki :)

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tu sam materiał wejściowy jest kiepski ... ja bym na twoim miejscu łapał w B2x2 Kolor , ... ta ta luminacja , aż tak źle nie wygląda .

Ciężko coś z takiego jpg wyciągać ... ale jak się pobawisz na tifie coś tam można polepszyć . (chyba za bardzo w fioletowy poszło ) :szczerbaty:

 

post-15176-0-79265200-1415446589.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu klatek L powinno wyjść coś lepszego. Fotka jest dziwnie zamazana, czy to nie czasem jakieś za mocne odszumianie? Gwiazdki są duże i plackowate, a na galaktyce mało szczegółu. Do tego staraj się robić trochę jaśniejsze tło - nie wycinaj go prawie do 0, tylko zostaw tam jakieś 20 jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie staralem sie nie odszumiac jakos bardzo, a plackowate gwiazdy mimo wszystko mi zawsze wychodza. Moze czesciowo dlatego ze pare klatek zrobilem bez filtra UV/IR( bo jeszcze nie mialem) a gdzies czytalem ze bez niego moga byc takie objawy. Chociaz jak probowalem stacka bez tych klatek, ktore byly bez tego filtra to nie widzialem zadnej roznicy. Moze to wlasciwosc tej kamerki? Sprobuje jeszcze powalczyc, bo faktycznie jak na 6 godzin to nie za duzo tego szczegolu wyszlo (ale bierzcie tez pod uwage ze dopiero zaczynam sie uczyc obrobki, a PixInsighta mam od miesiaca:))

Wrzuce surowe stacki na jakis serwer jak tylko bede mial lepszy dostep do internetu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję linki do stacków Luminacji i RGB. Jak ktoś ma ochotę się pobawić to proszę bardzo, a i ja się z pewnością czegoś nauczę!

 

https://www.dropbox.com/s/py3b6k0dq3c5vpu/NGC6946_L_36x10min.fit?dl=0 Luminacja 5,52 MB

 

https://www.dropbox.com/s/jcrokn0ka2dmkqk/NGC6946_RGB_6x10_5X10_6X10min.fit?dl=0 RGB 16,55 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nieakceptowalna? Co jest tam aż tak źle? Chodzi o te gwiazdki plackowate czy coś innego?

 

Jak pisałem część klatek jest z filtrem IR/UV (dokładnie 10) a pozostałe 26 bez żadnego filtra niestety. Ale nie wiem czy w tym problem, zrobiłem stacka z tych 10-ciu klatek z filtrem i jakoś nie widzę wielkiej różnicy. Jest nawet gorzej a to dlatego, że tej nocki miałem troche gorsze prowadzenie, co widać po kształcie gwiazd. Załączam jpg tego stacka (to stack po stretchu).

 

 

post-15176-0-57915800-1415991630_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.