Skocz do zawartości

Ladne zdjecie - ale okolo 800k


PTL

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie nie moje, zrobil je Ron Wodaski, obecnie jeden z "guru" CCD w USA.

 

M8M20_LRGB_40.jpg

 

To zdjecie jest pomniejszone do 40%, pełny obrazek (4MB) można znaleźć tu:

 

http://www.bb-obs.com/img/FSQ/11000/M8_M20_LRGB.jpg

 

Chciałem tylko podkreślić, że zdjęcie zrobione 106mm apochromatem o ogniskowej 530mm, kamera ST-11000 SBIGa. Jak widać do robienia naprawdę ładnych obrazków wystarczają małe apertury i krótkie ogniskowe.

 

A przy okazji - ile jeszcze obiektów zmieściło się na tym zdjeciu...

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie wspomnę tutaj ile kosztuje ta kamera CCD, bo za długo by zera wklepywać :wink:

 

Przy okazji zdjęcie Russella Cromana, innego guru CCD. Tak FSQ-106, STL 11000, w filtrach SII, H-alpha, OIII. Dziwne jakieś te kolory, ale szczegółów moc!

Aha, łączny czas eksp. 12 godzin :shock:

 

veil_map_2004-07-14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, dzisiaj dostałem wrześniowego Skaja, otwieram na Galerię i aż mi się nogi ugięły z wrażenia. Znowu zdjęcie zrobione

już chyba kultowym zestawem Tak FSQ 106 + STL 11000M, czas 4 godziny, autor Loke Kun Tan.

Niestety nie mogłem znaleźć strony Kun Tana w necie (pewnie jest po chińsku), ale zdjęcie pojawiło się pół miesiąca temu

w APOD. Jest to fragment Drogi Mlecznej w Koronie Południowej.

 

Na kredowym papierze fotka wygląda dużo lepiej niż na ekranie, ale i tak jest git. Szkoda, że to nie jest moja fota :wink: ,

ale ani ja (na pewno), ani nikt z tu obecnych (chyba) nigdy nie zrobi takiego zdjęcia, więc cieszmy oczy dorobkiem innych :D

 

ngc6726_wide_tanfull.jpg

 

[ Add: Pon Sie 02, 2004 20:40 ]

A że nie trzeba nawet Taka, żeby robić bajkowe zdjęcia, niech świadczy ten obraz okolic Antaresa wykonany obiektywem 135mm/f2 tegoż autora :shock:

 

http://www.starryscapes.com/nebula/rho_wide.html

 

ST-11000 to piekielna machina :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

heh... mogę tylko powiedzieć, że ten piękny cirrus gościł u mnie na tapecie... szkoda tylko, że kolory nie są naturalne. Pozatym to jest Polska i o takich fotkach można tylko pomarzyć. Raz sprzęt kosztuje majątek... dwa niebo u nas w kraju jest do :zadek: i nie nadaje się do pstrykania takich fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.