Skocz do zawartości

Dewiacja obserwacyjna :)


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo jeszcze moje marzenia będą realizować inni ludzie ? Mnie od dziecka marzy się sypialnia ze szklanym dachem , no ale to już chyba nie w tym życiu.

 

Szklany dach fajna sprawa, tylko gorzej jak na przykład śnieg przysypie i pod ciężarem może się szyba uszkodzić lub pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym Wam napisał że da się obserwować niebo leżąc w łóżku, w którym się śpi przykrytym po nos cieplusią kołderką, pewnie uznali byście mnie za wariata, ale to jest moja obecna rzeczywistość ^_^

 

To powinieneś spróbować wynająć jeszcze taki pokój.

MAJOITUS_Lasi-iglut_2.jpg

 

 

iglut_3_1366x768.jpg

 

http://www.kakslauttanen.fi/

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku piękna sprawa :yes:

 

Powracając do tematu ja mam okno przy łóżku na pietrze więc ładnie widać niebo (tester pogody) , ale taki dach to było by to .

 

Mam wprawdzie 4 luksfery w dachu ale jak się tam przeniosę to rozwód murowany ;) , bo albo obserwatorium albo obróbka zdjęć i tak w koło Macieju .

 

Jeszcze sobie łóżko wstaw do obserwatorium powiada jak podpadnę :beee:

 

ps. oczywiście robię krótkie przerwy na pracę :Loveit:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek niezłe :)

 

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad mini budką przy stanowisku, kiedyś chyba Jesion pokazał coś takiego https://www.google.pl/search?q=outdoor-home-office-pod-1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=iUCoVNiyE4bzUK-Og_AK&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=576 ale jeśli już to bym aż tak nie szalał z rozmiarem i wygodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyt lenistwa? To może powiedzieć tylko osoba która nie myje tych okien własnoręcznie raz na tydzień. I nie mówię tu o przelocie szmatą czy wysypaniu taczki śniegu na dywan ;) W końcu to kolejna warstwa szkła w sprzęcie optycznym i musi przejść procedury sprzętu optycznego nie? ;)

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny "setup" tylko zamiast łóżka mam wygodny fotel (co oznacza, że jestem znacznie mniej leniwy od Hamala...;)

Napisze szczerze, ze jesli w takim "obserwatorium" temperatura jest mniej - wiecej taka jak na zewnątrz da sie nawet obserwować Jowisza (sct, 8") na 150x!

Podwójne szyby degradują nieco oczywiście widok, ale tragedii nie ma - głównym mankamentem nie jest jego jakość tylko podwójny obraz a właściwie takie "echo" powstające na płaszczyznach dwuszybowych. Przy małych powerach (oraz w miarę prostopadłym ustawieniu telpa via szyba) jednak jest to niezła koncepcja...:)

Jeszcze lepiej - lorneta i statyw.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.