Skocz do zawartości

Magic Lantern Canon 5D Mark II


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam takie pytanko co do softu magic lantern do Canona. Chciałbym wgrać to oprogramowanie bo bardzo przyda mi się na zbliżające się zaćmienie Słońca. Mam tylko takie pytanie czy oprogramowanie to wgrane jest tylko na kartę pamięci czy ingeruje też w soft w aparacie? Pytam, ponieważ za jakiś czas będę odsyłać do serwisu Canona 5D mark II aby wyregulowali autofocus tak żeby pracował poprawie po zmianie filtra. Mój Canon jest przerobiony do astrofoto i autofocus ma bardzo duży backfocus (ostrzy przed obiektem). W serwisie napisali mi, że są w stanie tak wyregulować aparat żeby z filtrem baadera AF działał poprawnie. Wolałbym jednak, żeby nie wiedzieli że mam wgrane to oprogramowanie, na ewentualność gdyby zrzucali winę błędnie działającego AFu na magic lantern. Wiecie jak to wygląda?

 

Gdzieś słyszałem, że magic lantern działa tylko z kartą pamięci, na której wgrany jest soft. Bez tej karty działa podobno jak na standardowym sofcie. Czy to prawda?

 

pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ML na 600D i (przynajmniej w tym modelu) zostaje zmienionych kilkanaście parametrów oryginalnego softu. ML działa obok standardowego softu wiec mając kartę z ML możesz na żądanie włączyć opcje dodatkowego softu z czystą kartą nie ale nadal zostają zmiany w oryginalnym sofcie i dopiero wgranie od nowa softu ze strony Canona wszystko "naprawia". poprawka:

To the best of our knowledge, all these settings are restored to default values when you run Clear camera settings and Clear custom functions from Canon menu.

 

//się spóźniłem :) ale polecam http://wiki.magiclantern.fm/faq konkretnie Does it void my warranty? i odpowiedź Canona

Edytowane przez Ainar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomości, bardzo dziękuję wam za pomoc. To jeszcze mam takie pytanie. Głównie zależy mi na nagrywaniu filmu avi z funkcją cropa 1:1 ale oprócz tego potrzebuję interwałometru. Jeżeli dobrze słyszałem to w czasie działania interwałometru nie można zrobić podglądu zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy nagrywanie filmu avi z funkcją cropa 1:1 :D ale jeśli chodzi Ci nagrywanie filmu i jednoczesne robienie zdjęcia co jakiś czas to... z mojego doświadczenia robiąc zdjęcia interwałometrem wynika, że aparat normalnie sobie pstryka zdjęcie, wyświetla podgląd i tak cały czas z tą różnicą, że wyświetla Ci się czas do następnego pstryknięcia i ciężko jest ubić interwałometr w czasie pracy - zazwyczaj pomagało wyłączenie aparatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nie o to chodziło ;). Interwałometr przydałby mi się do zdjęć. Zastanawiam się tylko czy w czasie trwania sekwencji zdjęć mogę wejść w podgląd, przybliżyć zdjęcie i zobaczyć czy nie rozjechała mi się ostrość.

 

Natomiast rozważam jeszcze nagrywanie filmu avi z funkcją cropa. Chodzi dokładnie o to:

 

Może się wam przyda :). Dzięki funkcji crop mode możesz nagrywać lustrzanką np. Jowisza w dużej skali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to możesz ale interwałometr cały czas liczy w tle czas i pytanie czy zdążysz. To wygląda jakby ktoś stał obok Ciebie i naciskał spust migawki co jakiś czas. Aparat zrobi zdjęcie, Ty w tym czasie możesz chcieć nawet ustawienia zmienić a tu kolega interwałometr CIACH wyzwala migawkę nawet jeśli byłeś w jakiejś pozycji menu. Co do cropa - to nie mam tego bajeru u siebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy pomiędzy naświetleniami mam rzędu 5-10 s więc w tym czasie niewiele da się zrobić :)

Z resztą jak widzę naciśnięcie guzika "podgląd zdjęcia" przerywa pracę interwałometra. (600D)

Sprawdziłem, masz rację, wybaczcie za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nie o to chodziło ;). Interwałometr przydałby mi się do zdjęć. Zastanawiam się tylko czy w czasie trwania sekwencji zdjęć mogę wejść w podgląd, przybliżyć zdjęcie i zobaczyć czy nie rozjechała mi się ostrość.

 

Natomiast rozważam jeszcze nagrywanie filmu avi z funkcją cropa. Chodzi dokładnie o to:

 

Może się wam przyda :). Dzięki funkcji crop mode możesz nagrywać lustrzanką np. Jowisza w dużej skali :).

Może nagrasz, ale w czym to złożysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy pomiędzy naświetleniami mam rzędu 5-10 s więc w tym czasie niewiele da się zrobić :)

Z resztą jak widzę naciśnięcie guzika "podgląd zdjęcia" przerywa pracę interwałometra. (600D)

U mnie nie przerywa, więc to chyba zależy od interwałometru. Mam ten sam aparat.

A jakby co jakiś włączać live view? Oprócz ostrości można by było spawdzić i skorygować kadr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.