Skocz do zawartości

Pochwała Uniwersała za hojne nagrody!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty miałeś w ręku tę ciekawą nowatorską hybrydę że się a priori negatywnie wypowiadasz - jakim prawem?

 

Takim, że miałem 3 teleskopy Uniwersała i jeden był gorszy od drugiego. Zamień Syntę na Uniwersała, dopłać z 1000 zł i wtedy podziel się z nami wrażeniami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o NAJNOWSZYM produkcie Uniwersała którego nikt jeszcze nie ma - ciekawej hybrydzie Newton/Cassegrain - może zatem poczekajmy aż ktoś się o nim negatywnie wypowie a nie ferujmy sądów a priori negatywnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamalu drogi nie przesadzasz z tym "zpaskudzeniem" jak ja celowo z tym z zawojowaniem Europy i Ameryki?

 

Zgadza się, trochę w tym wątku żartuję i ironizuję ale z tą hybrydą NEWTON-CASSEGRAIN 270mm to naprawdę jest uniwersałowy hit i pomysł - to się liczy. Niemcy już jakoś to kupują... Nikt inny takiego ciekawego hybrydowego teleskopu nie oferuje w takiej niewysokiej cenie na rynkach europejskich i to trzeba doceniać a nie "wieszać psy z definicji" na naszych bojowych rodakach chłopakach z Żywca.

 

W imie Ojca i Syna :shock: Oswiadczam Ci tu z miejsca: to nie ma prawa dzialac poprawnie w ich wykonaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie ! Proponuje Tobie może byś dogadał się z p. Jackiem i został przedstawicielem np. w Australii czy gdzieś dalej lub może wymień swój sprzęt i "przetrzyj szlak" na nowej "hybrydzie" będziemy mieć przynajmniej subiektywne info odnośnie wrażeń z hybrydą ;). Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy może nie wiesz - to wyjaśniam iż zajmuję się nauką a nie handlem i nie mam nic wspólnego z jakimś marketingiem...

 

Cały wątek był trochę humorystyczny a nie każdy jak widać od razu "kuma czaczę".

 

Ale swoją drogą ciekawe jak Niemry przyjmą nową Uniwersałową hybrydę... ale proponuję raczej bądźmy OK i trzymajmy kciuki za naszych odważnych i pomysłowych chłopaków z Żywca - to bądź co bądź nasi rodzimi polscy producenci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt...dołączyłem zaledwie miesiąc później niż Ty więc mam prawo być nowym w tej sytuacji :)....Faktem jest że wszyscy "kumają czaczę" tylko nie każdy "nabija" sobie statsy wypisując kilkanaście postów....hmmm....nawet nie wiem jak je nazwać. P.S. Ja za naszych chłopców z Żywca trzymać kciuków nie będę. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może " Marcin L - życie i twórczość" Co Ty na to???....temat rzeka. Oddaje hołd Twoim umiejętnością, zasługom, liczbie postów, szanuje Twój tytuł dr. i wszytko co jeszcze chcesz :salu: . Ze swojej strony zamykam ten topic. Mam nadzieję że czujesz się teraz jak :King: :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomku drogi może też wymyśl jakiś ciekawy wątek i podyskutuj to też "ponabijasz" sobie statsy - na razie marniutko

 

Skorzystam, i też się ponabijam.

Do Filipka, choć ma tylko kilka postów mam zaufanie, nie wie - nie pisze.

A do Ciebie Marcin, jakoś zaufania nie mam. Skoro teraz piszesz o bardzo ciekawym wynalazku z Żywca, podchodze do niego po dwakroć nieufnie. Raz, bo z Żywca (a miałem U5), dwa bo właśnie Ty o tym piszesz. Sam nie wiem, co gorsze.

Doskonale pamiętam Twoje peany na cześć MT-3S, którego nawet nie widziałeś. Pisałeś głupoty z żarliwością neofity - ciekawe, co byś teraz powiedział koledze, któremu ten tak zachwalany przez Ciebie montaż rozsypał się po kilku miesiącach normalnego użytkowania?

To samo teraz z tą "hybrydą", nikt nie widział, ale już piejesz z zachwytu.

A do mnie, jako byłego użytkownika U5, dociera tylko to: postrzegają nas jako pijaków i złodzieji. To teraz dołóżmy do tego jeszcze gówniane teleskopy. Tak Cię to cieszy? Kto Ci kurde za to płaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielack a gdzie ja opiewam z zachwytu tę hybrydę że DOBRA - czytać Bielack nie umiesz? Piszę że to ciekawe i nowatorskie i odważne - a po prostu NIE piszę "z definicji" negatywnie bo to z Żywca. I jeszcze hybryda jedzie do Niemrów którzy ją "łykają" - pożyjemy, zobaczymy co z tego będzie. To w/w napisałem a nie "peany" - urojenia masz czy co?

 

Poza tym po raz n-ty podkreślam że to wątek "z przymrużeniem oka" - a nie chwalący dany sprzęt. Widać nie każdy "chwyta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nic nie pisać no ale....jak słusznie kolega Bielack ( dziękuję ) zauważył a propos mojej osoby jeżeli nie wiem to nie wypowiadam się w jakiejś kwestii, ale forum czytam na biężąco od dłuższego czasu by szybko się zorientować kto tu "chwyta" a kto wypisuje bełkoty lub pierdoły więc coś tu jest nie tak i ktoś powinien się zastanowić nad sensem swoich wypowiedzi, no ale ja jako "nowy" użytkownik być może nie mam prawa do jakichkolwiek sądów, więc jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. Pozdrawiam wszystkich "chwytających"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem podsumowując:

 

Bravo Uniwersał - zdolny dzieciak bez pieniędzy ale z zapałem do nauki może za darmo dostać wymarzony sprzęcik który przyczyni się do jego rozwoju, zatem im więcej takich chwytów i więcej firm tak postępujących, tym lepiej dla rozwoju naszej młodzieży.

 

Bravo Uniwersał także za nową hybrydę NEWTON/CASSEGRAIN - zobaczymy jak się sprawdzi "w praniu" a na razie bez negatów proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negty będą bo być muszą. Nie negujemy a priori a raczej na podstawie własnej empirii. Przykładowo: ktoś nowy na forum mógłby pomyśleć, że podajesz rzetelne informacje, bo wcześniej nie czytał Twoich głupot. Właśnie analogicznie zachwalasz teraz nowy produkt U.

 

Liczę, że kupisz pierwszy tę hybrydę i po obserwacjach będziesz mógł napisać pozytywną recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram MaricinaL, z góry przyjmujecie że jak Uniwersał to totalne badziewie i nie ma prawa działać. Wiadomo jaką opinie ma ta firma ale nie wypowaidajcie sie na temat sprzętu którego może jeszcze nikt dobrze nie przetestował. :roll:

 

No właśnie, dzięki za rozsądny głos - i O TO MI CHODZIŁO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marcinie jeśli to co widziałem w stosunku do Optisana pozwala go nazywać szajsem i tu sie chyba wszyscy zgodzimy, to to co widziałęm w stosunku do Uniwersała pozwala go nazywać ostatnim gów..em, ale jakoś w tej kwestii nie możemy dość do jednomyślności. A gdyby tak Optisan wypuścił taki model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram MaricinaL (...)  

Wiadomo jaką opinie ma ta firma ale nie wypowaidajcie sie na temat sprzętu którego może jeszcze nikt dobrze nie przetestował. :roll:

 

Ja testowałem i jest beznadziejny :cenzor:

Oni "U" stali się handlowcami, a nie producentami (kupują taniej sprzedają drożej)

 

Myślałem długo nad tym czy panowie Uniwersał dobrze robią, czy przyczyniają się do rozwoju astronomii i zainteresowania nią.

I powiem głośno NIE

 

Wręcz przeciwnie, mogą zniechęcić nowicjuszy do astro.

Wogóle zły sprzęt astro (szajs) nie powinien trafić do rąk astro-amatora nowicjusza nawet nie powinien być produkowany i tacy producenci powinni nie nazywać tego teleskop astronomiczny tylko np. patrzałka na sąsiadów (tak by nie daj Boże nikt nie ważył się skierować to to w nocne niebo). :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym nieco uzupelnic watek, poniewaz "kolega" n-ty raz zabiera glos w sprawach w ktorych zdecydowanie brakuje mu nawet minimalnej wiedzy.

 

"Piszę że to ciekawe i nowatorskie i odważne"

 

Co w tym ciekawego, co w tym nowatorskiego i co w tym odwaznego? Nie jest to zadna nowa konstrukcja, ma swoje zalety, ale i takze wady. Jest to jeden z czesciej kupowanych teleskopow takahashi (CN212 - zerknij do mojego fotoreportazu z wizyty w takahashi france), choc i on nie jest bez wad. Dlaczego ta konstrukcja nie jest masowo sprzedawana? Odpowiedz jest prosta - aby mialo to sens, jakosc wykonania mechanicznego i optycznego musi stac na najwyzszym poziomie. O ile optyka w Uniwersale potrafi sie "udac" o tyle mechanika nigdy im sie nie udala. Tak wiec juz sobie wyobrazam problemy z wymiana ukladu lustra wtornego oraz potrzebe ciaglej kolimacji.

 

Wrzuc sobie w google "newton-cassegrain", a troche sie podedukujesz w tej, jak to nazwales, nowatorskiej konstrukcji.

 

I jeszcze jedna sprawa, bo widze, ze znowu ci sie "wymsknelo" - ile jeszcze razy przeczytamy, ze jestes naukowcem? To juz kabaretem traca..., a przypominam, ze byl to jeden z ustalonych miedzy nami warunkow twojego powrotu - pamietasz? Nie chcemy w kolo macieju czytac w twoich postach zwrotu "jestem naukowcem". Moze ci bedzie latwiej, jak zalozysz sobie, ze to przez, ze mamy kompleksy - ok?

 

Za chwile oglosze konkurs - "znajdz jakis watek ML, w ktorym ktos sie na niego nie zirytowal, a wygrasz 1 mln $" :) Albo inaczej - "znajdz watek, w ktorym ML stwierdza, ze sie nie zna i ze nie ma racji" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.