Skocz do zawartości

Pochwała Uniwersała za hojne nagrody!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z rozbawieniem czytam tym podobne wątki sygnowane tytułem doktorskim....

 

PS- Koledzy, jeszcze raz powtórze, ile jeszcze bedziecie znosić ten bełkot chorego człowieka ???? Dlaczego ta sytuacja trwa nadal, a swoimi odpowiedziami dajecie wodę na młyn temu człowiekowi ?? Jeśli tego typu podobne wątki/posty mają służyć "rozwojowi astronomii miłośniczej w Polsce" to ja wymiekam. Najpierw DO teraz U, kto mu płaci za to ???? Albo inaczej - dlaczego ktoś nie opłaci mu skierowania do odpowiedniej placówki terapeutycznej ??

 

Żenada, po wielokroć żenada.....a największy wstyd powinni odczywać Ci, którzy dopuszczaja do tej ciągłej, chorej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie Adamie, burzuś & co moglibyście jednak bardziej popierać naszych rodaków a nie wdeptywać Ich w glebę... wg mnie mimo wszystko nieładnie jak wypuszczają coś nowego do Niemrów i promują astronomię wśród młodzieży fundując nagrody...

 

A co było - minęło "co było a nie jest nie pisze się rejestr", a teraz zobaczmy jak naszym chłopakom z Żywca powiedzie się z nową hybrydą i trzymajmy za Nich kciuki.

 

PS. burzuś właśnie o "rozbawienie" m.in. chodzi - a ty stale wyjeżdźasz z jakimiś wycieczkami pod moim adresem. Też napisz coś "rozbawiającego" to będzie OK.

 

[ Add: Sob 21 Sie, 2004 ]

Oj Jesionie drogi, Ty chyba wprowadzasz w błąd co do cen w zależności od punktu widzenia. Ja widzę cenę $ 10,585 za The CN-212 Newtonian/Cassegrain by Takahashi©

http://www.lsstnr.com/CN212.htm

 

Tak że miałem rację że Tak za ok. 40000zł jest naprawdę znacznie droższy od Uniwersała za 8500zł... i po co ta twoja niegrzeczna argumentacja i zarzucanie mi bzdur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w każdym razie nie zmienia to faktu iż Tak jest DROŻSZY.

 

Dodam iż konstrukcja C-N "combo" z jasnym f/3.9 Newtonem z szerokim polem do DS i długoogniskowym Cassegrainem do planet przy dużym powerze z ostrymi obrazami naprawdę jest warta zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku poczekajmy na te recenzje "naszego" Uniwersała a nie ferujmy wyroków nic nie wiedząc... OK? A pieniądze nie leżą na ulicy i te tysiące różnicy to niemało...

 

Poza tym jakby się już kupowało Taka CN-212 to raczej ten kompletny za ok. 40tys. zł a nie tylko tubę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinieL czyżbyś dostał lornetkę lub inny sprzęt od U ( tak jak od DO) że tak ich bronisz od niedawna?

Doprawdy zastanawiające? :shock:

U miało kilka "hitów" w ciągu ostatnich lat a ty dopiero teraz.

Czyżby to były wypowiedzi sponsorowane ?

Niestety takie mam odczucia po przeczytaniu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy bracia U nie mogą wyciągnąć wniosków z tego jaką mają opinie i zacząć przynajmniej ratować swoje imie, jeśli w ogóle da sie je jeszcze uratować :)

 

Chyba nie wiedzą jaka opinia o nich panuje, nie mają kontaktu z rzeczywistością.

Wydaje mi się, że są jeszcze inne firmy, instytucje które nie mają takiego kontaktu. Ostatnio nie podoba mi się pewien znany polski portal astro (brak kontaktu, czasem piszą bzdury i ogólnie jakby olewali czytelnika).

Wspomnę też wszelkie niekompetentne serwisy informacyjne w radiu, tv i internecie, które nie wiedzą o czym piszą/mówią.

 

Zboczyłem trochę od tematu, ale ten brak kontaktu z nami stworzył taką, a nie inną opinię o firmie Uniwersał.

Dobrze, że Marek Substyk i Janusz_P (jeszcze ktoś) mają ten kontakt. Tak trzymać panowie :D Będziecie zawsze na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oni już dawno udowodnili, że mają w d... opinie klientów i swoje dobre imię. I to się już nie zmieni.

 

To prawda, kilka razy wysyłałem do nich maile z róznymi pytaniami i do dzisiaj nie ma żadnej odpowiedzi. Strone z akcesoriami budują chyba od początku istnienia ich strony internetowej. Nie wiem, być może to taka strategia marketingowa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważając różnice w cenie CN212 i Uniwersała zapomnieliście obaj (MarcinL i Adam) o jednym. CN212 to lustro 212mm, Uniwersał to 270mm. Gdyby Takahashi wyprodukowało CN270 różnica w cenie nie byłaby 5-6 tys tylko pewnie 25-30 tys.

Do Marcina L.

Głupotą jest namawianie do popierania rodzimej produkcji, gdy ma się do czynienia z producentem bubli. Czy to będzie Polak, Bułgar czy Jemeńczyk, jesli będzie partaczem należy wszystkich przed nim ostrzegać (współczuję Niemcom).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion, Burza, Paweł Maksym, Radek, CDev i wielu innych kolegów pisze, ż teleskopy marki Uniwersał są beznadziejnej jakości.

 

Marcin L uważa inaczej, choć nie miał tego teleksopu.

 

Wnioski nasuwają się same. Znowu Ci się Marcinie L nie podoba pewnie zdanie większości na forum? Jesteś Don Kiszotem, który będzie popierał każdy szajs, żeby tylko był tani.

 

Proszę Cię kup tego Uniwersała albo każdego innego. Będziesz choć w 1% wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich forumowiczów: przestrzegam przed kupowaniem czegokolwiek w tej firmie. Słaba jakość sprzedawanego asortyment, brak kontaktu z klientami i podawanie nierzetelnych informacji to znak firmowy firmy. Nie teoretyzuję bo miałem 3 teleskopy z tej firmy i już nigdy więcej nie będę chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko Marcinie L co takiego nowatorsko - Polskiego widzisz w tych teleskopach.

Zapraszam do nas do Łodzi do obserwatorium mamy S&T z lat osiemdziesiatych gdzie reklamują się firmy wykonujące tego typu połączenia.

Nic tu nowego - no może poza tym, że tkoś w Polsce pomyślał o tym by zrobić coś takiego.

Oczywiście optycznie to moga być całkim poprawne (chodzi mi o jakość zwierciadeł) bo sam posiadałem 2 i jednego Uniwersała posiadam nadal i zwierciadła główne mają oki.

Jednak mechanika..................

Ogólna ocena w porównaniu do konkurencji 2= (czyli dwa na szynach)

 

A do wszystkich nie zgadzających się z poglądami Marcina L napiszę słowami wieszcza:

 

"... Dajcie mu pokój najdziem go w pościeli a sami przeto bywajmy weseli!"

 

Pozdrawiam

Niezaskoczony Uniwersałową Cassegreino Newtonowością - Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, Uniwersał to aż 270mm - tu też przebija Taka a nie tylko w cenie.

 

Czy bubel to się okaże, ale hybryda Uniwersałowa to na pewno NASZE POLSKIE - to też się liczy.

 

Zostales nominowany na czlowieka roku w kategorii PATRIOTA 8) (ktos chce jeszcze nominowac Marcina w innej kategorii? :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.