Skocz do zawartości

Windows 10 - co działa, a co nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej ludzi aktualizuje swojego Windowsa do najnowszej wersji więc od razu pojawia się pytanie, czy ulubione oprogramowanie astronomiczne nie będzie po zmianach robić psikusów :) Podzielmy się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie.

Na początek lista, którą zestawiłem na podstawie dywagacji w temacie: http://stargazerslounge.com/topic/249285-windows-10-what-works-and-what-doesnt/

Na podstawie dyskusji będę aktualizował listę :)

 

 

DZIAŁA:

 

  • Photoshop 5.1
  • Registax 6
  • Autostakkert (również wersja beta)
  • Deep Sky Stacker
  • IMPPG
  • RegiStax
  • Astra Image 4
  • Straton
  • Stellarium
  • Virtual Moon Atlas
  • Cartes du Ciel
  • Remote Desktop
  • EQASCOM
  • Firecapture 2.5 beta
  • Backyard EOS 3.1
  • Pixinsight
  • TheSky6 Pro
  • Deep Sky Planner
  • TheSkyX
  • Maxim DL 6.9 / 6/0 / 5.0
  • Point Grey FlyCap2 na USB 3.0
PROBLEMY:
  • EQMOD ?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, przeinstalować trzeba do najnowszej wersji. Mi działa bez zarzutu. Spierdzielili tylko GUI wg mnie, ale da się to poprawić.

 

Odinstalowałem stary i na czysto nowy zainstalowałem.

 

Ale nie działa moduł do aktualizacji (ściąga, ale po wyjściu nic nie instaluje) - ale to problem, który mi się ciągnie od W8.1

 

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie grzebiąc w poszukiwaniu informacji nt Win 8.1 dogrzebałem się na stargazerslounge do wypowiedzi, że nie ma problemu z EQMOD pod Windows 10.

 

Potwierdzam. Zadnych problemów nie zauważyłem zarówno pod Win10 jak i wcześniej 8.1

 

 

 

Ale nie działa moduł do aktualizacji (ściąga, ale po wyjściu nic nie instaluje) - ale to problem, który mi się ciągnie od W8.1

 

 

A to jest chyba problem samego sposobu działania Windowsów od 8 w góre że programy działają ale np. nie zapisują ustawień lub tak jak u Ciebie nie działa update.

 

Spróbuj uruchomić program jako Administrator. "Prawym myszy" i uruchom jako Administrator.

 

Z reguły jeżeli program próbuje coś zrobić w katalogu Instalacyjnym czyli Program Files lub Program Files x86 sam Windows mu na to nie pozwala ale też o tym nie informuje użytkownika.

 

Jeżeli program będzie uruchomiony jako Administrator to powinny wszystkie funkcje działać.

 

Innym sposobem na to jest instalowanie programów nie w folderach systemowych do których trzeba mieć specjalne prawa zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działało wszystko, jednak po ponad dwóch miesiącach wróciłem do W7, 3 lub 4 razy wywaliło mi " blue screen " po poruszeniu USB, oczywiście nie za każdym razem, ale jednak. Porty USB sprawdziłem i wszystko jest OK. Teraz mam W7PRO i jak do tej pory nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.