Skocz do zawartości

Proszę o bardziej doświadczonych o opinie co daje taki efekt


paol

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w załączniku

 

Konfiguracja

QHY10 + MPCC + IR-cut + Fringe Killer

 

Księżyc oczywiście jak widać dzisiaj daje czadu :) ale że takie dziwne coś powstało to sam jestem zaskoczony.

Zle ustawiony MPCC ? mam 55mm od CCD zgodnie z zaleceniami producenta.

post-29589-0-19568700-1443396327_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba - dzięki za podpowiedz... być może to właśnie to.

Bo w trakcie robienia M31 "łysy" świecił katem do tuby... więc może trzeba zmienić kolejność filtrów ... jakieś UHC przed tymi filtrami coś poprawi ?

Albo marzę o niewiadomo czym i jak jest "łysy" to się patrzy zawsze w inną strone niż on swieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie było biasów, flatów, darków

Ale w obu przypadkach tych fotek nie było zdjec kalibracyjnych.

I w obu różny wynik :)

 

Odnośnie mpcc - macie jakiś sposób na ustawianie go za dnia ? na jakiejś jasnej płaszczyźnie robiąc może biasy, flaty ?

Ustawiałem patrzac na różnice w zdjęciach - załączam narożniki bez i z mpcc i wydawało mi się byc dobrze.

post-29589-0-05641400-1443435187_thumb.png

post-29589-0-56408700-1443435187.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając suwmiarką mam dokładnie 55,9mm MPCC od CCD w kamerze - producent pewnie dokładnie podaje że do matrycy jest 20mm więc varli lock ustawiony jest na 35mm plus 1mm bo nie jest dokrecony do konca w gwint kamery zostaje tam dokładnie 0,7mm

Więc jezeli producent podaje zę ma to być 55mm +-1mm to się mieści :)

 

Edytowane przez paol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomniałem że też miałem takie barwy i szukałem przyczyny i okazało się że w szafie ze sprzętem lampki jasno świeciły i jak fotografowałem M97 to miałem podobny efekt. Przez spód teleskopu wpadało światło. Teraz szafa ma na szybie czarną folię a wszystkie inne kontrolki są zasłonięte.

Ale jak jest pełnia to można się spodziewać niekontrolowanych wlotów.

Te odległości od korektorów zazwyczaj należy dobierać eksperymentalnie. Niby pisze 55mm a czasem gdzieś na odległościach np w kamerze mamy przekłamanie i wychodzi coś innego.

Ja tak mam z Parracorem, niby 55 a gwiazdy jakieś dziwne i wyszło 52mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.