Skocz do zawartości

Problem ze stackowaniem


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Bez darków DSS wypluwa ladne zdjęcie, które potem mogę bez problemów obrabiać w PS. Jak dodam darka, choćby jednego (zrobiony prawidłowo) to kanał czerwony bierze w łeb i robi się coś takiego:

Capture.JPG

 

Bez Darków jest ok i wygląda to tak:

Capture2.JPG

 

Dodam ze bez darków moge potem w PS normalnie krzywymi operować po kilka razy zanim histogram podejdzie do środka i zacznie wychodzić szum. Jak obrabiam zdjecie z darkami to szum mam niemilosierny juz na samym początku i nic nie idzie wyciągać krzywymi. Jakieś pomysły?

Rejestrator to EOS 40D ze zdjetym filtrem UV/IR z przed matrycy wiec przerobiony na pelne widmo. Bez zadnego innego filtra w to miejsce.

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sprawdziłeś że "dark" jest czarny (z hotami). Na Twoim pierwszym zdjęciu w wątku widać czerwoną ramkę - coś jest nie tak. Może masz włączone jakieś wyrównywanie tła albo balansu bieli i to krzaczy.

 

Zapewniam Cie - Dak jest Dark :) Ramka jest od narzedzia do wycinania tla zeby zrobic screen na forum.

A moze to orientacja Darków jest zła. RObilem je aparatem lezacym na plask wiec horizontal. Light'y wyszły w pionie...

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prezentuje DSS jest domyślnie podbite (uwydatnione) przez krzywą - ten "es" od lewego dolnego rogu do prawego górnego. Inaczej to działa na pierwszy stack i inaczej na drugi. Żeby porównać zdjęcia trzeba by suwakami sprowadzić tą krzywą do prostej. W drugim przypadku też chyba jest gradient ale nie taki. Najbezpieczniej jest w DSS używać przy zapisie opcji "embed..." zamiast "apply.." i wtedy te krzywe nie są aplikowane do stacka i dalej bawić się w PS. Zauważyłem w DSS dziwne zachowywanie się histogramów jeśli zmieniamy coś w kanałach - z tego powodu (też) używam opcji "embed..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat krzywa nie ma tutaj większego znaczenia, bo już po histogramie widać, że kanał czerwony jest zniekształcony.

Kirien, sprawdź, czy przypadkiem nie dodałeś bliku jako bias. Ewentualnie przy opcjach stackowania odznacz usuwanie hot i cold pixeli w Cosmetic. Innego pomysłu na chwilę obecną nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale DSS sie wybiera sam co jest lightem a co darkiem. Tu samemu wskazuje sie co jest czym.

Wiem, ale przy wskazaniu czarnego light jako darka lapal mi go jako lighta.

W plikach musialy byc zapisane przez APT jakies dodatkowe metadane.

 

Bez darków DSS wypluwa ladne zdjęcie, które potem mogę bez problemów obrabiać w PS. Jak dodam darka, choćby jednego (zrobiony prawidłowo) to kanał czerwony bierze w łeb i robi się coś takiego:

attachicon.gifCapture.JPG

 

Bez Darków jest ok i wygląda to tak:

attachicon.gifCapture2.JPG

 

Dodam ze bez darków moge potem w PS normalnie krzywymi operować po kilka razy zanim histogram podejdzie do środka i zacznie wychodzić szum. Jak obrabiam zdjecie z darkami to szum mam niemilosierny juz na samym początku i nic nie idzie wyciągać krzywymi. Jakieś pomysły?

Rejestrator to EOS 40D ze zdjetym filtrem UV/IR z przed matrycy wiec przerobiony na pelne widmo. Bez zadnego innego filtra w to miejsce.

patrzac na twoje wyrownane piki RGB czy na pewno uzywasz opcji zaznaczonej na czerwono ?

dss2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darki robie prawidłowo i wciągam je do DSS prze okno podglądu wyboru plików - mam ustawione srednie ikony wiec widze co wciągam. Nie pomyliłbym Darka z Light'em bo u mnie na surówce jest takie LP że uwierz mi - Light'y są wyraźnie jasne :) NIestety żadna opcja nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.