Skocz do zawartości

Samyang 85 F 1.4


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

2 tygodnie temu podjąłem decyzję o zakupie obiektywu SAMYANG 85 F 1.4 do mojego ATIKA 414EX.

 

Dopiero dzisiaj rozchmurzyło się na moment (25 min), więc pomimo mgły zrobiłem pierwszy test. Skręciłem obiektyw na F 2.8 (przy pełnej dziurze niestety słabo ostrzy).

 

Po zejściu pierwszej klatki ogarnęło mnie rozczarowanie. Gwiazy po lewej stronie kadru nie były punktowe, a przecież matryca mojego ATIKA jest malutka, więc nawet nie chcę myśleć jakby to wyglądało na matrycy formatu APC-S.

 

Jak sądzicie reklamować ten obiektyw na gwarancji? Czy ten typ będzie już tak miał? Obiektyw łączę z kamera za pomocą mocowania Geoptik (http://www.teleskopy.pl/Adapter-do-obiektyw%C3%B3w-Canon-EOS-na-T2-do-kamer-CCD-(Geoptik-30A189)-teleskopy-1962.html). Wykluczam wadę mocowania, bo na innym obiektywie Canona (przy światle 5.6) gwiazdy są punktowe.

 

Sądzicie, że sprzedawca przyjmie ten obiektyw na gwarancji?

Group1 jpg.jpg

Edytowane przez Łukasz K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że koma to jeszcze lewa strona chyba nie trzyma ostrości. A dolny lewy róg to jakaś masakra. Nie wiem na ile można się powoływać w takich przypadkach na serwis optyczne.pl, ale w ich testach tak żle to zdecydowanie nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do sklepu niech ci przyślą inny egzemplarz tego szkła, najwidoczniej jest słaba powtarzalność na linii produkcyjnej, a nie sprawdzają zapewne każdej sztuki. Co do testu w optyczne, to tam dystrybutorzy już dobrze sprzęt przesiewają :) i wysyłają do testów te lepsze sztuki. Zapewne kupiłeś wysyłkowo sprzęt więc nie miałeś jak przetestować konkretnej sztuki, w tym przypadku masz możliwość wymiany na taki sam model ale inną sztukę, a jak nie wyjdzie to jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogło się coś krzywo skręcić albo ugiąć. Jeżeli błąd jest powtarzalny za każdym skręceniem zestawu i nie zmienia się gdy np. podtrzymasz obiektyw albo kamerę to wtedy będzie pewność że to nie wina połączeń ;)

 

 

Nie tak dawno pytałem się właśnie czy go kupić... teraz trzeba będzie uważać bo prawo serii nie śpi.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazy po lewej stronie kadru nie były punktowe, a przecież matryca mojego ATIKA jest malutka

Też tak myślałem do dziś o Titanie jednak nie dawały mi spokoju ciągle rozjechane gwiazdki na dole kadru. Okazało się że nie dość że matryca jest delikatnie przechylona na boki to już totalnie jest przekoszona góra-dół. Za jednym zamachem wymieniłem kruszącą się już pastę termoprzewodzącą. Opis i foty zrobie jak znajdę chwilę. A przy takim obiektywie jak Twój wiele nie trzeba aby gwiazdy poleciały, musisz sprawdzić jak pisze rik, czy to na pewno wina obiektywu.

 

ATIK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej montowałem inny obiektyw Canona i było Ok.

A moze to kwestia glebi ostrosci? Moze parametry tego drugiego obiektywu dawaly wieksza GO, przez co przekoszenie adaptera nie bylo widoczne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Głębia_ostrości#Obliczanie_g.C5.82.C4.99bi_ostro.C5.9Bci

Proponuje jednak sprawdzic obiektyw na jakims body Canona.

 

Testow dokonuj na maksymalnie otwartej przyslonie.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.