Skocz do zawartości

M45 Plejady


AWE

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam ale ich nie rozumiem. Mówiłeś że flat jest skopany załączyłem go i wydaje się że jest OK. Pojaśnienie brzegów to nie flat, to są mgławice pyłowe, podobne struktury są na innych zdjęciach. Co do kalibracji koloru to jeżeli kalibruję kolor pod prawdziwy kolor gwiazd wtedy wychodzi ten fiolet. W ostatnim podejściu spróbowałem oddzielnie modyfikować kolor gwiazd i oddzielnie mgławicę aby ją upodobnić do niebieskiego. Wyszło jak wyszło. Co jest do kitu w tym zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę czarne obwodki...

Może te wszystkiewszystkie uwagi zaczynają Cię denerwować, ale to wszystko jest dla Twojego dobra.

 

Wiem że wiele osób mowia "oj super zdjęcie" "chciałbym tak", jednakże to są entuzjaści nie widzacy szczegółów i niuansow.

 

Ja pomimo tego że staram się bardzo w obróbce zawsze mam coś do poprawy.

Kazdy zawsze ma coś do poprawy, nawet jeżeli siedzi nad zdjeciem 12h.

Zawsze warto się przespać z tematem i z nowym dniem zacząćzacząć od nowa.

 

Powodzenia.

T.

 

Screenshot_2016-01-23-21-20-45.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi wykorzystam je w następnym wersji tego zdjęcia, o przycięciu zdjęcia przed obróbką, o za mocnym wyciągnięciu i za dużym szumie, o balansie kolorów i czarnych obwódkach. Nie jest tak że denerwują mnie uwagi tylko chciałbym dostać coś konkretniejszego niż to że wszystko jest do kitu. Tym bardziej że to jest moje pierwsze zdjęcie w LRGB. Dla chętnych którzy chcą się zmierzyć z materiałem. https://www.dropbox.com/sh/82d25tu4lmrbwb6/AACYtD9cllj8Jpsp4XmOeNmva?dl=0

Nie publikowałem od razu gdyż sam chciałem się zmierzyć z tym materiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam specjalnie czasu, bo wnuczek działa :)

Więcej bym nie wyciągał, bo szum robi się nieakceptowalny

fin.jpg

Gwiazdki ciut za bardzo zgaszone, do poprawy

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec dawno już nie byłem tak bezradny wobec materiału :) To co masz (to co udostępniłeś) można oczywiście obrobić na różne sposoby ale ale efekt będzie słabiutki.

Moim zdaniem klatki są zbyt naświetlone w centrum (niewyrównane), pozwoliłem sobie zrobić porównanie z moim starym materiałem (http://astropolis.pl/topic/46816-corki-atlasa/)

 

Wartości są oczywiście inne ale rząd wielkości ten sam:

 

m45.png

 

Porównanie jest oczywiście surowych klatek - to co widać to stretch tylko.

 

Nie wiem w czym jest problem - może flat - ja bardzo szybko wycofałem się z flatów na niebo, może duże LP, może odblaski a może to kwestia obiektywu, a może miałeś cirrusa ?!

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spasowałem na chwilę w celu odetchnięcia i nabrania dystansu. Przystąpiłem do pracy od początku, dokładnie i krytycznie przejrzałem klatki i odrzuciłem sporą ich ilość. Dorobiłem więcej materiału i jeszcze raz przystąpiłem do obróbki. Teraz publikuję tylko L w sumie 48 klatek po 600 sekund. Praca z kolorem jeszcze przed mną.

Materiał składałem w Pix'ie i większość obróbki też została wykonana w Pixie oraz trochę w PS

M45_L_48S_DBE_DE_MLP_HIS_MG_HDR6_ACNR_PS.jpg

 

W sumie to trudny materiał, chciałem pokazać w nim bogactwo struktur mgławicowych, czy mi się udało? Nie wiem im więcej pracuję nad tym materiałem tym mniej jestem pewny.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za mocno ciągniesz materiał, bo w tle widać brzydki, gruboziarnisty szum. Albo musisz opanować magiczną sztukę odszumiania, która powoduje że z dowolnego, zaszumionego materiału powstaje super zdjęcie, gładkie jak pupa niemowlaka :) Podziwiam tych nielicznych, którzy to potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra kolegi też powinienem napisać, że wszystko jest rozmazane a jednocześnie zbyt ziarniste, za duże spajki itp.

Nie, dla równowagi napiszę, że mi się ten materiał podoba. Zazdroszczę też nieba, bo u mnie poza najjaśniejszymi obszarami mgławic, nawet przy długich czasach trudno cokolwiek wyłowić z tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.