Skocz do zawartości

Kolejny stacker w przygotowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Nieźle, nieźle. Czyli można powiedzieć, że robisz nowego, lepszego i nie zbugowango Registaxa :) Jak dotąd Autostakkert był dla mnie na pierwszym miejscu, ale on nie ma postprocessingu. U Ciebie jest jedno i drugie.

Ale zaraz, co to za system??? To jakiś Mac może? Jak tak, to chyba na Windowsa też zrobisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd Autostakkert był dla mnie na pierwszym miejscu, ale on nie ma postprocessingu. U Ciebie jest jedno i drugie.

No nie, stacker nie będzie próbował robić żadnej dalszej obróbki. Do post-processingu jest ImPPG i inne narzędzia.

 

Do podjęcia prac skłonił mnie fakt, że AviStack nie działa pod Linuksem i WINE (do przełknięcia, bo odpalam go pod swoim staruszkiem Win XP BOX w maszynie wirtualnej), a poza tym jest wolny (1-wątkowy i „chodzi” na bibliotekach IDL). Z kolei AutoStakkert!2 nie potrafił sobie poradzić z pewnym materiałem WL z Maka 127 (sporo turbulencji, ale nie tragicznej) i nie ma przejrzystego interfejsu do zarządzania wieloma zadaniami (AviStack lepszy, ale tu też widzę pole do usprawnień). Chcę też dać specjalną obsługę wideo protuberancji z prześwietloną tarczą – żeby fragmenty krawędzi tarczy bez protek nie drżały w time-lapsach.

 

Ale zaraz, co to za system??? To jakiś Mac może? Jak tak, to chyba na Windowsa też zrobisz? :)

Linux – Fedora 23 ze środowiskiem KDE. Nie ma strachu, wszystko pisane całkowicie przenośnie (GUI w GTK/gtkmm), wersja dla Windows też będzie. Wszystkie czynności obliczeniowe są zamknięte w osobnej bibliotece (w C) z prostym w użyciu API, łatwo będzie można sobie napisać własne GUI albo np. konsolowy skryptowalny wrapper.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Registaxy nie derotują, bo choć mają taką opcję to łamanie klatki na części i przesuwanie tych złamanych części względem siebie derotowaniem nazwać nie można. DSS ma problem z małą ilością gwiazd oraz różnymi wymiarami i skalą zdjęć, AS!2 nie derotuje oraz jw. MDL chwilowo w sumie rządzi, bo nie pyta ani o rozmiar klatki ani o skalę zdjęcia ani o jej rotację bo wszystko sobie ponaciąga, poobraca i dopasuje. Fajnie by było gdyby powstał nasz rodzimy program z takimi możliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie musze sprawdzać, on niczego nie derotuje tylko co najwyżej ponaciąga gwiazdy osobno tło pozostawiając nieruchome i nie Nebulosity bo piszemy o AS!2 który twierdzisz że posiada funkcję której nie posiada a gdybyś więcej programów używał niż tylko o nich czytał było by Ci dużo łatwiej o nich pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie musze sprawdzać, on niczego nie derotuje tylko co najwyżej ponaciąga gwiazdy osobno tło pozostawiając nieruchome i nie Nebulosity bo piszemy o AS!2 który twierdzisz że posiada funkcję której nie posiada a gdybyś więcej programów używał niż tylko o nich czytał było by Ci dużo łatwiej o nich pisać.

 

No to widocznie autor aplikacji się myli - http://www.cloudynights.com/topic/361823-autostakkert-2/?p=6928214

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób coś dla mnie. Weź swój materiał z różnych sesji przesunięty o kilka stopni, na pewno wiele takich z różnych testów posiadasz, pokaż nam klatkę jednej sesji oraz drugiej, abyśmy mogli ocenić skale rotacji (najlepiej jak największą) a potem przepuść przez AS!2 i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał problem to przygotowałem dla Ciebie materiał wyjściowy, pewnie poznajesz. Zapisz oba zdjęcia i skopiuj po 10x aby program nie zgłupiał od jedynie 2 klatek, potem zestackuj te 20 klatek używając 100% materiału, pokaż efekt i opisz jak tego dokonałeś. Szczerze to bym wolał abyś Ty miał rację bo otwierało by to nowe możliwości, jednak w to wątpię.

 

http://vxyz.republika.pl/FRM/Piotr_rose_g4_ap1.bmp

http://vxyz.republika.pl/FRM/Piotr_rose_g4_ap1a.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak warto poczekać.

Chcę doprowadzić to do stanu choćby minimalnej używalności; interfejs użytkownika to małe miki i pójdzie szybko, ale zostało jeszcze kilka problemów w samych algorytmach do rozwiązania.

 

Bazując na doświadczeniu z ImPPG, czy znajdują się programiści, którzy uczestniczą w tworzeniu tego typu aplikacji?

Jeśli masz na myśli, czy ktoś chciał akurat w ImPPG coś dodać, to nie. Naturalnie chętnie przyjmę propozycje i poprawki; adres repozytorium na GitHubie w stopce, więc jakby co, to fork + pull request...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.