Skocz do zawartości

M51


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

M51

10x600s, 40xD, 40xB

 

Prosba Wszystkich o ocene.

Nie chce przegiac z kolorowaniem gwiazd.

Ktore lepsze?

 

Cos jeszcze do poprawy?

Wszystkie uwagi mile widziane.

Dzieki i pozdro

 

Wiem, ze mało materiału, ale pogoda na wiecej nie pozwoliła, a jestem na tyle niecierpliwy, ze musiałem obrobić to co mam :-)

V1

05--10xLDB.jpg

 

V2 z 2x increase star color

05a--10xLDB.jpg

 

dla porownania z zeszlego roku zrobiona Canonem i obrobka jedynie w Gimp

2015-06-04-M51-podpis.jpg

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wgrałeś 2x ten sam plik. Gwizdki są dobre, ale popracowałbym nad resztą. Odszumianie jest zdecydowanie za mocne i brzydko wygląda zarówno w tle, jak i na galaktyce. Tak na prawdę, to na starej wersji z Canona masz znacznie lepszy szczegół z uwagi właśnie na odszumianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pliki zdecydowanie rozne :-)

galaktyki nie odszumialem (caly czas była maskowana), a nawet dawalem zwiekszenie szczeroglow typu High pass.

wydaje mi sie ze tu wychodzi roznica wielkosci pixela qhy/canon, a za razem ilosc detalu.

Tło podmieniłem w finalny zdjęciu na takie z wstępnego rozciągania gdzie jeszcze nie widziałem szumu. Tlo jedynie desaturacja.

poza tym gdyby bylo wiecej materiału......

 

roznice kolorowania gwiazd najlepiej widac na przykladzie zaznaczonej gwiazdki.

skoro nie widzicie roznicy, to drazenie tematu nie ma sensu.

mm.jpg

 

 

polaczylem zdjecia z canona i qhy, ale nie ma poprawy.

08-10xLDB copy.jpg

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsza wersja lepsza.

Ale sama galaktyka jest mocno "ciapkowata", nie uraź się, ale tak to odbieram - np. w porównaniu z Canonem.

Ja nigdy się nie obrażam.

 

Mozesz rozwinąć "ciapkowata"?

Ja to rozumiem że sa za bardzo widoczne pixele i zbyt widoczne przejście tlo/obiekt.

Przy tej skali muszę walczyć o każdy pixel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum z Canona jest bardziej monochromatyczny. Choć z kolei widać tam lekki banding.

Banding jest tragiczny w tym Canonie w exp>5min. Dlatego kupiłem Qhy8l.

 

Podrzucicue jakieś lekarstwo na poprawę ciapkowania?

Moim zdaniem to pojawia się przy saturscji, ale bardziej selektywnie nie potrafiłem jej aplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucicue jakieś lekarstwo na poprawę ciapkowania?

Moim zdaniem to pojawia się przy saturscji, ale bardziej selektywnie nie potrafiłem jej aplikować.

To ciapkowanie to chroma (color) noise. Bez problemu radza sobie z tym programy do wywoływania Raw'ów.

Poniżej usunięty kolorowy szum + lekko podciągnięty detal galaktyki (skala 2:1):

 

m51.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciapkowanie to chroma (color) noise. Bez problemu radza sobie z tym programy do wywoływania Raw'ów.

Poniżej usunięty kolorowy szum + lekko podciągnięty detal galaktyki (skala 2:1):

 

attachicon.gifm51.jpg

Prosze podpowiedź jakie programy....?

Czym podciągnąć detal? Czy i jak w PS?

 

Wiem że zadaje wiele pytań ale na tym polega nauka ;-)

 

To co zrobiles z moim zdjęciem to jest oststnio moja najwieszka zmora, która nie wiem jak sobie poradzić!

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.