Skocz do zawartości

Słońce w WL


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Większość klatek poszła niestety do kosza, a pozostałe piękne nie są, ale to taki chrzest bojowy niskiej gammy i krótkich odstępów czasowych (tylko 1 minuta). Granulacja wreszcie bulgocze tak płynnie, jak chciałem:

 

93c760f9-d171-432b-8be3-729b1a4ffa14.gif

 

Mak 180, Chameleon mono, folia ND 3,8 + Solar Continuum + UV/IR cut, razem ok. 20 minut.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica kolosalna. Ciekawe jak będzie z moim helowym filtrem, czy też będzie konieczny UV/IR? Tu mógłby wypowiedzieć się Rik, gdyż kiedyś miał ten filtr.

 

DO yellow emission nie potrzeba UV/IR Cut. Sprawdzałem i nie ma żadnej różnicy. Yellow Emission nie przepuszcza podczerwienie i daje dużo jaśniejsze obrazy niż połączenie solar continumm + UV/IR CUT.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognoza z meteoblue.com znów się sprawdziła, seeing dzienny bardzo dobry. Animacja z dużego Maka w trakcie obróbki, a tu strzały inauguracyjne (wszystko: Chameleon mono, folia ND 3,8, Solar Continuum+UV/IR cut, AviStack 2 i Registax 6):

 

Travel Scope 50 (mod.):

 

ts50_1.jpg

 

Mak 127:

 

mak127_1.jpg

 

mak127_2.jpg

 

mak127_4.jpg

 

 

Granulacja wyszła taka, że aż szkoda przycinać :D

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze podejście do Słońca, w tym roku. Po raz pierwszy zastosowałem folię Baadera ND5.0. Dzisiaj warunki nie były odpowiednie do avikowania Słońca, lecz chciałem zobaczyć jak to jest z folią.

 

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Optical Filter "helium", Baader Astro Solar ND5.0, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL,

FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

conv_Sun_20140406_143826a.jpg

conv_Sun_20140406_143826aa.jpg

conv_Sun_20140406_143952a.jpg

conv_Sun_20140406_143952aa.jpg

conv_Sun_20140406_144353a.jpg

conv_Sun_20140406_144353aa.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, rób też próby z AviStackiem. Ja AutoStakkerta używam tylko do planet, od czasu jak robiłem niedawno próby i za nic nie potrafił mi porządnie zestackować dobrego zeszłorocznego Słońca z Maka 127. Próbowałem przeróżnych kombinacji parametrów (AP, noise estimator, różne procenty klatek) i nic, potrafił ostro zrobić tylko niektóre obszary. AviStack wszystko pięknie czysto złożył. (Faktem jest, że niektóre inne wideo AutoStakkert składał równie dobrze jak AviStack).

 

Dzisiejsze przez okno, Travel Scope 50, ND 3.8 + filtr zielony wizualny. Obraz bardzo ostry, ale okazało się to za jasne, i Chameleon przy migawce ok. 3,5 ms dał paski po zestackowaniu, więc musiałem nieco rozmyć w Registaksie:

 

ts50_gr.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, jest dziwnie wybredny. Ja mu zwykle daję serię klatek w plikach BMP, akceptuje też bez problemu nieskompresowane AVI RGB (np. te tworzone przez Castratora). Jak będziesz chciał popróbować, to AVI na BMP możesz zamienić np. w programie VirtualDub (opcja File/Export).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.