Skocz do zawartości

Ile kosztuje USA wojna z Irakiem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim kasa . Ktoś na tym zarabia i to całkiem pokaźny procent z tych 2000$/s .

Choć ropa to dodatkowy atut . Jak za 50 lat Irak opuszczą amerykanie to będzie tam jak w Jugosławi po śmierci Tito . Ile każdy z nas dokłada koncernom paliwowym z powodu wzrostu cen paliwa wywołanego wojną w Iraku . :mrgreen: W skali świata jest to zapewnie znacznie więcej niż pokaźny procent z 2000$/s płacony przez amerykańskich podatników .

Teraz jest moda na odszkodowania . Może USA pokryje różnicę kasy jaką wydajemy z powodu ich wojny na paliwo :lol: Przecież jak zwykle swoimi decyzjami obciążyli cały świat . :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna z Irakiem tylko w bardzo małym stopniu wpłynęła na ceny ropy na świecie. Rynek rządzi się podażą i popytem. Irak ostatni miał mały wpływ na podaż bo był objęty embargiem i mógł sprzedać tylko tyle ile mu pozwolono. Natomiast ostatnimi czasy mocno wzrósł popyt na ropę szczególnie w Chinach i Indiach.

Poza tym jak nie chcesz dokładać koncernom paliwowym to przesiądź się na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cenie ropy decyduje popyt ale także stabilność jej dostaw . W tej chwili z powodu braku zaufania do pewności jej dostaw cena ropy jest o 1/3 większa .

Z resztą się zgadzam . Wojna powoduje rozkręcenie gospodarki . Tylko jak to się kończy ? Jest tylko jeden koniec wojującego mocarstwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upublicznienie kosztów wojny w Iraku zadaje kłam tezie, że jest to wojna o ropę.

 

Ja jednak doszedłem do wniosku, ze jest to wojna wyłącznie o kasę i wpływy, a całe to gadanie o niesieniu wolności i demokracji to zwykłe mydlenie oczu. Zwykła bezczelna propaganda. Niestety w wydaniu kraju, który zawsze podziwiałem :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba mieć na względzie, że każda wojna jest walką o wpływy. Historia nie zna innych wojen. Pamiętajmy jednak, że np I wojna światowa Polakom dała wolność, gdyż prezydent Roosevelt w deklaracji wojennej wskazał wolną Polskę jako jeden z amerykańskich celów wojennych. Nie ma dobrych wojen, ale mogą wystąpić pozytywne skutki uboczne wojny - tak to sobie pozwolę określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady : "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło " masz rację .

Są zupełnie inne warunki polityczne gdy część Polski uzyskała niepodległość a sytuacją w Iraku przed najazdem sojuszniczych wojsk . Sami doświadczyliśmy jak się degeneruje naród w wyniku rządów ustanowionych przez okupanta . Dla Iraku w najbliższym dziesiecioleciu nie widzę nic dobrego . Jedyne dobre dla świata - przynajmniej tak mi się wydaje ,że historia tak to oceni będzie koniec wojującego mocarstwa - taki jak zawsze .

Przecież jak jakieś mocarstwo robi się aroganckie , pyszne , wyłancza z pod jurysdykcji swoje wojska , jego żołnierze ostrzeliwują rakietami , bombardują miasta pełne cywilów w tym kobiet , dzieci . Robi to bezkarnie już od lat z coraz to większym apetytem .

Zawsze jest koniec . Czyżby to było tym dobrem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi to bezkarnie już od lat z coraz to większym apetytem .

 

Zastanówmy się więc co by było gdyby USA tego nie robiło? Czy hasłami pacyfistycznymi zniechęconoby ZSRR, Saddama, Kadafiego? Czy zaniechanie działania ze strony USA dałoby lepsze efekty? Jestem przekonany, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zastanówmy się także co będzie gdy nadal tak będzie robiło i to przy takim wzroście ekspansji . :| Przecież już USA groził otwaccie Iranowi , zakamuflowanie Arabii Saudyjskiej . Jakoś Korea Północna jest poza zainteresowaniem .

Kiedyś jak zabraknie celów bardziej od nas odległych co będzie ? Przecież Jugosławia i Afganistan to były poligony doświadczalne dla nowego uzbrojenia . Ilość wojska amerykańskiego przeszkolonego w walkach wzrasta . Jak na razie nikt nie przykręca tej machiny . Nadal jest rozpędzana . Trochę mi to przyponina walki w Hiszpanii przed wojną . Obawiam się ,że rozpędzona wojskowa machina w USA osiągnie poziom od którego nie da się jej zatrzymać .

Jest takie powiedzenie : Jak bóg chce kogoś ukarać odbiera mu rozum . Jak patrzę na Prezydenta USA i słucham głębokich racji w postaci osi zła itp. infantylnych przemyśleń to ... .

Mam wójka alkocholika i wiem co u takiego czasem za wizje szczególnie na trzeźwo pojawiają sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na busha przecie to totalny debil, ma śmiech w oczach i nieżadko na ustach,  nie stanowi dla niego róznicy czy mówi o gospodarce czy o zabitych amerykanach zawsze ma wyraz twarzy jak by sobie robił z tego jaja  :roll:

 

No wlasnie, to nie Ameryka jako taka jest problemem, bo to wlasnie dzieki USA swiat nie wylecial jeszcze w powietrze. Problemem jest ta aspoleczna jednoska zwana Dablju i jego zboczona ekipa. Mowie wam ludzie ogladnijcie sobie "Fahrenheita" a otworza sie wam oczy. Nawet jezeli 80% faktow przdstawionych w tym filmie byloby fikcja, to pozostale 20% wystarczaja, zeby skompromitowac ekipe Bushe w oczach kazdego myslacego czlowieka.

I czego nie rozumiem zupelnie - jak Amerykanie po wywleknieciu tych wszystkich faktow na swiatlo dzienne chca nadal na niego glosowac? Cos jest zdecydowanie nie tak z tamtejszym spoleczenstwem :Boink: Daja sie wodzic jak owce na pastwisku i lykaja kazde bzdure, ktora powie ich kochany prezydent, krzyz mu na grob.

PS Co ciekawe, w "wolnych", wieloetnicznych miastach, bedacych centrami zycia naukowego i kulturalnego, jak NY, czy San Francisco, ludzie darza Busha szczera nienawiscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki film można nakręcić o każdym prezydencie. Bush został wybrany przez naród amerykański w demokratycznych wyborach i naród amerykański jeżeli będzie chciał to go nie wybierze poraz drugi, a jak wybierze to co powiecie, że naród to debile.

Często się słyszy, że Amerykanie to debile tylko jakoś Ci debile są niekwestionowanym liderem gospodarki światowej.

 

Zbig powiedź mi prosze co by zrobiła Europa bez Amerykanów w "Jugosławi". No co? Kolego jeżeli się nie orietujesz to jednak lepiej abyś nie zabierał głosu. W przypadku Kosowa Europa błagała USA o pomoc bo sama nie wiedziała co ma zrobić i jak ma zrobic. Powiedź mi jakie to interesy mieli Amerykanie w Kosowie. Ropa, diamenty, bazy wojskowe? Można zaryzykować twierdzenie, że Europa posłużyła się Ameryką w tym przypadku, a później ich olali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem przekonany co do w pełni demokratycznych ostatnich wyborów  w usa

 

Proponuje abyś się jeszcze raz zastanowił nad tym co napisałeś i spróbował trochę pomyśleć co napisałeś.

 

jeżeli chodzi o gospodarke to gdyby saudyjczycy zainwestowali tyle kasy w Polsce to zapewne my byśmy zasiadali w G7

 

To ja zapytam, a niby dlaczego Saudyjczycy mieli by zainwestować swoje pieniadze w Polsce? Podobnie jak poprzednio proponuje abyś się zastanowił dlaczego Saudyjczycy i inni chętnie inwestują w USA. Tylko żebyś w swoich rozmyślaniach nie doszedł do wniosku, że się ich zmusza. :D

 

Teoria, że potęga USA została zbudowana za Saudyjskie pieniądze też jest ciekawa. Bush zbudował potęge Ameryki w ciągu 4 lat za pieniądze Saudyjczyków. Pitrek nie powinieneś oglądać filmów propagandowych bo masz problemy z prawidłowym wyciąganiem wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.