Jump to content

Ile kosztuje USA wojna z Irakiem ?


Mistshu
 Share

Recommended Posts

Ciekawe ile za to głodnych dzieci by się najadło.

A liczyłeś ile dzieci by zginęło gdyby było jak przed wojną.

I ile by to kosztowało miliardów. :salu:

Korea Pn. wydaje kilka razy więcej na zbrojenia niż np. Polska i co zabierzemy im ?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim kasa . Ktoś na tym zarabia i to całkiem pokaźny procent z tych 2000$/s .

Choć ropa to dodatkowy atut . Jak za 50 lat Irak opuszczą amerykanie to będzie tam jak w Jugosławi po śmierci Tito . Ile każdy z nas dokłada koncernom paliwowym z powodu wzrostu cen paliwa wywołanego wojną w Iraku . :mrgreen: W skali świata jest to zapewnie znacznie więcej niż pokaźny procent z 2000$/s płacony przez amerykańskich podatników .

Teraz jest moda na odszkodowania . Może USA pokryje różnicę kasy jaką wydajemy z powodu ich wojny na paliwo :lol: Przecież jak zwykle swoimi decyzjami obciążyli cały świat . :salu:

Link to comment
Share on other sites

Wojna z Irakiem tylko w bardzo małym stopniu wpłynęła na ceny ropy na świecie. Rynek rządzi się podażą i popytem. Irak ostatni miał mały wpływ na podaż bo był objęty embargiem i mógł sprzedać tylko tyle ile mu pozwolono. Natomiast ostatnimi czasy mocno wzrósł popyt na ropę szczególnie w Chinach i Indiach.

Poza tym jak nie chcesz dokładać koncernom paliwowym to przesiądź się na rower.

Link to comment
Share on other sites

O cenie ropy decyduje popyt ale także stabilność jej dostaw . W tej chwili z powodu braku zaufania do pewności jej dostaw cena ropy jest o 1/3 większa .

Z resztą się zgadzam . Wojna powoduje rozkręcenie gospodarki . Tylko jak to się kończy ? Jest tylko jeden koniec wojującego mocarstwa .

Link to comment
Share on other sites

Światem rządzi pieniądz i seks( w mniejszym stopniu :mrgreen: ) nic więcej, wojna to wielki interes, amerykanom była bardzo potrzeba, ludzi z WTC i z Iraku można było poświęcić, oni się nie liczą..........

Link to comment
Share on other sites

Upublicznienie kosztów wojny w Iraku zadaje kłam tezie, że jest to wojna o ropę.

 

Ja jednak doszedłem do wniosku, ze jest to wojna wyłącznie o kasę i wpływy, a całe to gadanie o niesieniu wolności i demokracji to zwykłe mydlenie oczu. Zwykła bezczelna propaganda. Niestety w wydaniu kraju, który zawsze podziwiałem :Cry:

Link to comment
Share on other sites

Niestety trzeba mieć na względzie, że każda wojna jest walką o wpływy. Historia nie zna innych wojen. Pamiętajmy jednak, że np I wojna światowa Polakom dała wolność, gdyż prezydent Roosevelt w deklaracji wojennej wskazał wolną Polskę jako jeden z amerykańskich celów wojennych. Nie ma dobrych wojen, ale mogą wystąpić pozytywne skutki uboczne wojny - tak to sobie pozwolę określić.

Link to comment
Share on other sites

W myśl zasady : "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło " masz rację .

Są zupełnie inne warunki polityczne gdy część Polski uzyskała niepodległość a sytuacją w Iraku przed najazdem sojuszniczych wojsk . Sami doświadczyliśmy jak się degeneruje naród w wyniku rządów ustanowionych przez okupanta . Dla Iraku w najbliższym dziesiecioleciu nie widzę nic dobrego . Jedyne dobre dla świata - przynajmniej tak mi się wydaje ,że historia tak to oceni będzie koniec wojującego mocarstwa - taki jak zawsze .

Przecież jak jakieś mocarstwo robi się aroganckie , pyszne , wyłancza z pod jurysdykcji swoje wojska , jego żołnierze ostrzeliwują rakietami , bombardują miasta pełne cywilów w tym kobiet , dzieci . Robi to bezkarnie już od lat z coraz to większym apetytem .

Zawsze jest koniec . Czyżby to było tym dobrem ?

Link to comment
Share on other sites

Robi to bezkarnie już od lat z coraz to większym apetytem .

 

Zastanówmy się więc co by było gdyby USA tego nie robiło? Czy hasłami pacyfistycznymi zniechęconoby ZSRR, Saddama, Kadafiego? Czy zaniechanie działania ze strony USA dałoby lepsze efekty? Jestem przekonany, że nie.

Link to comment
Share on other sites

Dobra. Zastanówmy się także co będzie gdy nadal tak będzie robiło i to przy takim wzroście ekspansji . :| Przecież już USA groził otwaccie Iranowi , zakamuflowanie Arabii Saudyjskiej . Jakoś Korea Północna jest poza zainteresowaniem .

Kiedyś jak zabraknie celów bardziej od nas odległych co będzie ? Przecież Jugosławia i Afganistan to były poligony doświadczalne dla nowego uzbrojenia . Ilość wojska amerykańskiego przeszkolonego w walkach wzrasta . Jak na razie nikt nie przykręca tej machiny . Nadal jest rozpędzana . Trochę mi to przyponina walki w Hiszpanii przed wojną . Obawiam się ,że rozpędzona wojskowa machina w USA osiągnie poziom od którego nie da się jej zatrzymać .

Jest takie powiedzenie : Jak bóg chce kogoś ukarać odbiera mu rozum . Jak patrzę na Prezydenta USA i słucham głębokich racji w postaci osi zła itp. infantylnych przemyśleń to ... .

Mam wójka alkocholika i wiem co u takiego czasem za wizje szczególnie na trzeźwo pojawiają sie .

Link to comment
Share on other sites

Popatrzcie na busha przecie to totalny debil, ma śmiech w oczach i nieżadko na ustach, nie stanowi dla niego róznicy czy mówi o gospodarce czy o zabitych amerykanach zawsze ma wyraz twarzy jak by sobie robił z tego jaja :roll:

Link to comment
Share on other sites

Popatrzcie na busha przecie to totalny debil, ma śmiech w oczach i nieżadko na ustach,  nie stanowi dla niego róznicy czy mówi o gospodarce czy o zabitych amerykanach zawsze ma wyraz twarzy jak by sobie robił z tego jaja  :roll:

 

No wlasnie, to nie Ameryka jako taka jest problemem, bo to wlasnie dzieki USA swiat nie wylecial jeszcze w powietrze. Problemem jest ta aspoleczna jednoska zwana Dablju i jego zboczona ekipa. Mowie wam ludzie ogladnijcie sobie "Fahrenheita" a otworza sie wam oczy. Nawet jezeli 80% faktow przdstawionych w tym filmie byloby fikcja, to pozostale 20% wystarczaja, zeby skompromitowac ekipe Bushe w oczach kazdego myslacego czlowieka.

I czego nie rozumiem zupelnie - jak Amerykanie po wywleknieciu tych wszystkich faktow na swiatlo dzienne chca nadal na niego glosowac? Cos jest zdecydowanie nie tak z tamtejszym spoleczenstwem :Boink: Daja sie wodzic jak owce na pastwisku i lykaja kazde bzdure, ktora powie ich kochany prezydent, krzyz mu na grob.

PS Co ciekawe, w "wolnych", wieloetnicznych miastach, bedacych centrami zycia naukowego i kulturalnego, jak NY, czy San Francisco, ludzie darza Busha szczera nienawiscia.

Link to comment
Share on other sites

Taki film można nakręcić o każdym prezydencie. Bush został wybrany przez naród amerykański w demokratycznych wyborach i naród amerykański jeżeli będzie chciał to go nie wybierze poraz drugi, a jak wybierze to co powiecie, że naród to debile.

Często się słyszy, że Amerykanie to debile tylko jakoś Ci debile są niekwestionowanym liderem gospodarki światowej.

 

Zbig powiedź mi prosze co by zrobiła Europa bez Amerykanów w "Jugosławi". No co? Kolego jeżeli się nie orietujesz to jednak lepiej abyś nie zabierał głosu. W przypadku Kosowa Europa błagała USA o pomoc bo sama nie wiedziała co ma zrobić i jak ma zrobic. Powiedź mi jakie to interesy mieli Amerykanie w Kosowie. Ropa, diamenty, bazy wojskowe? Można zaryzykować twierdzenie, że Europa posłużyła się Ameryką w tym przypadku, a później ich olali

Link to comment
Share on other sites

No nie jestem przekonany co do w pełni demokratycznych ostatnich wyborów  w usa

 

Proponuje abyś się jeszcze raz zastanowił nad tym co napisałeś i spróbował trochę pomyśleć co napisałeś.

 

jeżeli chodzi o gospodarke to gdyby saudyjczycy zainwestowali tyle kasy w Polsce to zapewne my byśmy zasiadali w G7

 

To ja zapytam, a niby dlaczego Saudyjczycy mieli by zainwestować swoje pieniadze w Polsce? Podobnie jak poprzednio proponuje abyś się zastanowił dlaczego Saudyjczycy i inni chętnie inwestują w USA. Tylko żebyś w swoich rozmyślaniach nie doszedł do wniosku, że się ich zmusza. :D

 

Teoria, że potęga USA została zbudowana za Saudyjskie pieniądze też jest ciekawa. Bush zbudował potęge Ameryki w ciągu 4 lat za pieniądze Saudyjczyków. Pitrek nie powinieneś oglądać filmów propagandowych bo masz problemy z prawidłowym wyciąganiem wniosków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.