Skocz do zawartości

[APOD] Noc na Altiplano


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

gwiazdy troche pojechane na tej wodzie... :ermm:

Dokładnie , Babak powinien ustawić prowadzenie na wodę nie na niebo :), wtedy na niebie byłyby pojechane a wodzie nie.

 

ps.

Ciekawe? wie ktoś jak zrobić prowadzenie na wodę ? czy wystarczy ustawić biegun w odbiciu lustrzanych w stosunku do lini horyzontu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak myślicie czemu są pojechane.... odpowiadam bo nie mogło być inaczej.

Ziemia to jedna część, niebo to druga cześć - to zdjęcie to złożenie dwóch różnych sesji aby uzyskać ostry obraz obu części.

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak myślicie czemu są pojechane.... odpowiadam bo nie mogło być inaczej.

Ziemia to jedna część, niebo to druga cześć - to zdjęcie to złożenie dwóch różnych sesji aby uzyskać ostry obraz obu części.

 

teza wlasciwa, ale wyjasnienie juz chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , Babak powinien ustawić prowadzenie na wodę nie na niebo :), wtedy na niebie byłyby pojechane a wodzie nie.

 

ps.

Ciekawe? wie ktoś jak zrobić prowadzenie na wodę ? czy wystarczy ustawić biegun w odbiciu lustrzanych w stosunku do lini horyzontu ?

Sobie myślę jaki Babak przecież u nas jest Bobak ;) Ale potem przyszła refleksja przecież Bobak zrobił, by zdjęcie bez takiego pojechania :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwiazdy troche pojechane na tej wodzie... :ermm:

Gwiazdki pojechane bo to jest prawdopodobnie jedna klatka nałożona. Muszą być pojechane, bo to jest odbicie, woda się trochę rusza, jest pewnie też kwestia załamania światła..

Mógł nałożyć to sztucznie, ale nie wiem czy by lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobujcie sobie puscic sesje z canona nawet tzw szeroki kadr - kilka minut min ale tak aby byla widoczna ziemia nadążając za ruchem nieba. Zobaczycie ze ziemia będzie pojechania.

Aby uzyskac tak jasny obraz otoczenia potrzeba chwile naświetlać jak dla mnie.

W każdym bądź razie ja bym tak poszedł to takiego ujęcia i tak sobie wyjaśniłem obserwowany efekt tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam zdradził (chociaż nie wszystko co chcielibyśmy wiedzieć):

 

The Milky Way roars in the sky and reflected on the Earth waters, photographed in northern Chile highlands (altiplano) near San Pedro de Atacama. A cold crystal clear night at 4500m (~ 15000ft) high at the bank of a river and with a volcano in the far horizon. This place is a bathing area for wild llamas in day time. The image is a panorama of 3 single exposure. Its impressive how deep the new cameras (Nikon D810A) equipped with a portable tracking mount (Polarie) can reach in a single exposure. The faint diffuse Gegenschein (part of the zodiacal light) is very clear on the upper left, as well as the large purple-red emission nebula Sharpless 2-27, centered around star Zeta Ophiuchi, more than twenty Moon diameters wide.

http://www.dreamview.net/dv/new/photos.asp?id=104731

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.