Skocz do zawartości

Bezpieczny zakup Photoshopa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam konto na adobe kiedys kupilem tez nowego elements. Chodzi o to czy jak sadze w pudelku znajde klucz i go wpisze podczas instalacji to wszystko bedzie cacy.

 

A wlasciwie to po co mi rejestracja. Chce go zainstalowac na jednym kompie w domu a nie do uzytku komercyjnego.

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie odpali się bez zarejestrowanego klucza.

 

Otwieram nowe pudełko w folii, w środku jest klucz, instaluje program, wpisuje klucz, odpalam program. Wsześniej nikt go nie instalował, aktywował itd. Co może pójść nie tak? Kiedyś kupiłem tak photoshop elements (też nowy w folii) i wszystko jest ok. Mam konto na adobe, na liście posiadanych programów widnieje tam mój elements i wszystko śmiga.

 

 

A dlaczego nie kupisz go w normalny sposób, tzn. za miesięczny abonament (jako usługa)? To chyba najtańsza opcja i najwygodniejsza, bo dostajesz cały czas aktualizacje.

Dla mnie normalny sposób to jest właśnie pudełko. Idę do sklepu , płace , ktoś zdejmuje towar z półki i mam go fizycznie. Pytanie po co mi płyta, pudełko? Nie wiem jestem starej daty chyba (mimo iż przed 40 :) Wszystkie te wersje cyfrowe, jakieś cloudy, abonamenty nie dla mnie. Wole raz zapłacić i mieć. Nawet nie lubię niczego na raty kupować.

Photoskop w abonamencie chyba tak tanio znów nie wchodzi. 100 zł miesięcznie (chyba że się mylę) to wbrew pozorom sporo. Takich stówek w miesiącu każdy ma sporo do zapłacenia. Stówka za to, dwie za tamto i się zbiera.

Seb

Edytowane przez Sebastianus
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pakiecie Photoshop z Lightroom - 9,99$/miesięcznie. Photoshop CC jest bardzo często aktualizowany i systematycznie pojawiają się nowe wersje - tylko w systemie abonamentowym. Szczerze mówiąc - chyba nie ma już nawet wersji pudełkowej, więc będziesz musiał kupić starszą, która oczywiście może być wystarczająca do Twoich potrzeb, choć pewnie nie tania (oryginał).

 

Ja nie jestem obiektywy, bo zawodowo korzystam z aplikacji Adobe, więc z tej perspektywy płacenie 60 euro za wszystkie to "taniocha". W epoce pudełek płaciłem za takie pakiety jakieś kosmiczne pieniądze co 2-3 lata (kilkadziesiąt tysia w firmie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stoję przed takim wyborem. Zapłacić jednorazowo za ostatniego pudełkowego Lightrooma czy płacić abonament za najnowszą wersję z Photoshopem.

W tym przypadku każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie czy aby na pewno potrzebuje aktualizacji. Ja do dziś jadę na PS CS6 i... i nie widzę potrzeby zmiany na nowszego. Co innego z LR w którego pudełkowej wersji nie ma fajnej opcji dehaze (która pojawia się w CC).

 

I chyba też jestem starej daty ;) Podoba mi się opcja: zapłacę raz i mam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wydałeś 2 tys zł za coś, co nie jest supportowane, słabo wykorzystuje współczesny sprzęt (CC z GPU jest znacznie wydajniejszy). Kupując CC + Lightroom do 2 tys. dobiłbyś dopiero za 4 lata (do tego używając na 2 komputerach), mając w międzyczasie 8 znacznych aktualizacji (płacąc te 9,99$ masz dostęp zawsze do najnowszych wersji). Za te 4 lata pewnie tego CS5 już nawet nie uruchomisz, bo zapewne będzie nowy OS.

 

Wg mnie, to jest po prostu nieporównywalnie droższe i mniej elastyczne. Ale i tak szacunek, że kupiłeś oryginał. Super!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tym abonamentem... czyli wersja box nie ma żadnych zalet?

czy może ma taką zaletę że jak jutro uderzy asteroida i zakończy naszą cywilizację to wraz z wyłączeniem internetu PS abonamentowy przestanie działać, natomiast na pudełkowym będzie można sobie spokojnie dalej pracować w swoim bunkrze?

 

i jak ktoś używa PSa tylko 2 razy w roku to płaci 19,98 dolarów rocznie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tym abonamentem... czyli wersja box nie ma żadnych zalet?

czy może ma taką zaletę że jak jutro uderzy asteroida i zakończy naszą cywilizację to wraz z wyłączeniem internetu PS abonamentowy przestanie działać, natomiast na pudełkowym będzie można sobie spokojnie dalej pracować w swoim bunkrze?

 

i jak ktoś używa PSa tylko 2 razy w roku to płaci 19,98 dolarów rocznie, tak?

Nie wiem, co ile wersja cloudowa musi odpytać serwery o licencję, ale bardzo często pracuję offline i nie miałem nigdy komunikatu o "braku sieci", więc jakiś czas na pewno w bunkrze będziesz mógł pracować ;)

 

Jak nie używasz, to możesz nie płacić abonamentu, a potem wznowić go kiedy chcesz (płacisz za użytkowanie).

 

Najważniejszą wg mnie kwestią wersji abonamentowej jest ciągła ewolucja produktu. W porównaniu z CS5/6 w wersji CC są setki nowych rzeczy/poprawek. Aplikacja cały czas ewoluuje, a update robi się automatycznie. Do tego możesz ją mieć na wielu swoich komputerach (z tym, że jednocześnie uruchomisz tylko na 2) i wszystko samo się synchronizuje (w cenie masz też dysk w chmurze). Nie ma tu miejsca na wymienianie różnic. Po prostu trudno mi zrozumieć niechęć do modeli Adobe, choć oczywiście szanuję wybory innych.

 

Ja bardzo ubolewam, że np MaximDL nie jest sprzedawany w subskrybcji. Wydałem na niego kilka lat temu 500$ (v4) i teraz żeby mieć v6 znowu muszę wyskoczyć z 500$. Zdecydowanie wolałbym płacić te 10 euro miesięcznie i mieć stały dostęp do aktualizacji. Dużo łatwiej jest mi się pogodzić z płaceniem małych kwot co miesiąc, niż stosunkowo dużej na raz (do tego co kilka lat powtórka).

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesionowi pewnie wychodzi taniej bo ma na firmę usługę wykupioną a wtedy idzie faktura VAT UE bez stawki wat - zwolniona.

 

Ja mam pudełkowe CS 5 design pack cały i nie narzekam, aktualizacje nie są mi potrzebne bo i tak pracę wykonuję na CS5 bez problemowo.

Nie wiem czy nie ma takiej opcji by wykupić sobie sam update do danej wersji raz na jakiś czas, tak zwaną asystę. np na rok, wtedy przez rok są aktualizacje, wiele firm tak robi, nie wiem czy Adobe też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tym abonamentem... czyli wersja box nie ma żadnych zalet?

 

Przede wszystkim nie ma już czegoś takiego jak pudełkowe wersje. Adobe w 100% przeszło na dystrybucję "chmurową". W pudle możesz kupić tylko stare wersje.

 

Można by pomyśleć, że pudełkowa wersja daje Ci poczucie, że jesteś właścicielem produktu. Ale nic bardziej mylnego, bo kupując wersję box kupujesz tylko licencję do użytkowania tej aplikacji, ale w żaden sposób nie masz prawa nią majątkowo dysponować - nawet teoretycznie jej dalsza odsprzedaż nie jest możliwa legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 4 lata pewnie tego CS5 już nawet nie uruchomisz, bo zapewne będzie nowy OS.

No nie przesadzaj znowu :) Ja nadal używam głównie wersji CS (CS1 żeby była jasność), która jest z, uwaga, 2003 roku! Ma więc 13 lat i była projektowana na WinXP. A na moim Win7 śmiga aż miło i nie widzę powodu, żeby na Win10 też nie śmigała. Ja z PSa jestem taki cienias, że tego CS to nawet w połowie nie poznałem :) Nie ma go co porównywać do nowych CC, ale generalnie jest to nadal dość nowoczesny w odczuciu program i działa bardzo fajnie. Po prostu Adobe stosuje jak widać najwyższe standardy. Pewnie i do śmierci można jechać na tych starych "pudełkach" :)

 

A z tymi CC to uważajcie jak piszecie :) Są już 3 wersje CC, co mnie trochę zdziwiło, jak tu na AP każdy pisze CC, CC i CC i zupełnie tego nie rozróżnia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.