Skocz do zawartości

Wysyłka teleskopu


Behlur_Olderys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam szybkie pytanie:

Chcę wysłać teleskop pocztą / kurierem w dość odległe miejsce (Polska)

Samochód odpada, bo nie mam. Sam jadę pociągiem, i nie wyobrażam sobie tachać 8" dobsona ;(

Jaka jest najszybsza metoda? Mam budżet 100zł :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zamawiałem kuriera na KurJerzy.pl i zapłaciłem 80 zł za dwie paczki (a to był Dobson 8"). Sporo przepłaciłem, bo nie miałem jak inaczej. Każdy kurier to jakiś problem, gdzie nie mogę uzupełnić do końca danych. Może ktoś inny chętnie czymś się podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z sendit.pl. Tam jest DPD (tańsze) i DHL. Nie miałem nigdy problemów. Na drugi dzień towar jest u kupującego. Podstawa to dobre spakowanie teleskopu.

Polecam folię bąbelkową oraz gąbki do ochrony np komputerów wysyłanych w paczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No inaczej jak minimum dwie paczki to nie wyobrażam sobie takiej wysyłki. Ja wysyłałem 10" Dobson w 3 paczki. Wymontowałem LG i zrobiłem dla niego pancerną paczkę sejf bo nie ufam żadnemu kurierowi. Niestety nie podpowiem jaki kurier ponieważ w firmie w której pracuję paczka w FEDEX do 30 kg liczymy po 14,50 netto. Oferty dla klientów indywidualnych są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłasz teleskop w miejsce do którego jedziesz pociągiem? Jeśli tak, to może dało by się zapakować teleskop na jakiś wózek transportowy i samodzielnie go przewieść. Kobiecie nie proponował bym takiego rozwiązania, ale facet powinien podołać. Problem jest z wsiadaniem i wysiadaniem z pociągu, bo wymaga pomocy drugiej osoby, ale już w pociągu jedzie z tobą bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał walizki ze sobą, więc dodatkowy wózek to masakra. Poza tym pewnie powinienem mieć jeszcze bilet na ten teleskop :)

A i tak ze stacji na miejsce jest kawał drogi, więc raczej chyba zdecyduję się na tego kuriera.
Dzięki wielkie za szybką pomoc, widzę, że nazwa działu jest nieprzypadkowa :)

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To broker. Inaczej mówiąc pośrednik. Mając przemiał zapewne w tysiącach paczek dziennie są w stanie negocjować z przewoźnikami niskie ceny i równie niskie dawać klientowi zarabiając przy tym swoje i wszyscy zadowoleni :) Jest kilka takich brokerów z czego furgonetka jest chyba największa. To dobry serwis. Mogę polecić. Korzystam od kilku lat w zasadzie odkąd się pojawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kilka razy korzystałem z furgonetki i mogę polecić

wysyłki w Polsce kosztowały zwykle poniżej 20 zł

wysyłałem też kilka paczek do Holandii i największa kosztowała 80 zł

właściwie jedyny zgrzyt miałem gdy kurier nie dojechał po odbiór paczki przez 3 dni ... ale to wina kuriera, który niespodziewanie zrobił sobie wolne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.