Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Rekomendowane odpowiedzi

Marek wiesz, że piję tylko z Tobą ;)

Wiem, w końcu ktoś trzeźwy musi Cię zawieźć do domu :D

 

Witam:)

znalazlam na forum takie ogłoszenie http://astropolis.pl...k-filtr-baader/

prosze pomożcie. jesli to okazja to biore nawet nie zastanawiając się.

Spytaj o stan optyki, wyciągu i o ewentualne skazy (ubytki lakieru, wgniecenia) na tubusie i dobsonie. Jeśli teleskop jest w dobrym stanie, to bierz śmiało.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czszególnie, że ta 10 jest z Tczewa. Czyli mogłabyś podjechać i oblookać sprzet przed zakupem. A czy warto 10? Jeżeli wypali dzisiejszy wyjazd to sobie popatrzysz przed 10 (co prawda GSO ale więlkiej różnicy nie powinno być) i zobaczysz czy Ci pasuje. W sumie już patrzyłaś przez dwie 10 na ostatnim zlocie, także mniej więcej wiesz jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 10-chę. Dobra cena i zapewne sprzęt jest w takim stanie jak opisany. Znam tego chłopaka z naszego Koła Astro i wiem, że nie traktuje sprzętu jak zabawkę tylko narzędzie obserwacyjne, o które należy dbać. Jest laureatem ogólnopolskiego konkursu o tematyce astro.

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy, tzn. byłem ja i dwóch kumpli. Był tylko mój teleskop ale na trzech wystarczył. Niestety warunki nie były takie jak w poniedziałek. Na początku było trochę chmur, które rozeszły się około 23:00 - 23:30. Ale nawet jak nie było widać chmur to widoczność była jakaś taka dziwna. Było cieplej niż ostatnio bo około 18 stopni. Można nawet powiedzieć, że momentami było duszno. W powietrzu czuć było wilgoć. Komary dostały takiego świra, że nawet OFF nie pomagał. Już się nawet zastanawialiśmy czy do OFF-a nie pakują przypadkiem feromonów na komary ;) Około pierwszej pojawiła się kolejna porcja chmur, także skończyliśmy obserwacje. Tym bardziej, że wszyscy trzej zauważyliśmy dziwne pogorszenie obrazu widzianego nieba. Jak się okazało przy pakowaniu sprzetu od wilgoci zaparowało lusterko wtórne. Masakra :compress:

 

Ale nie żałujemy wyjazdu. Pokazałem kumplom parę fajnych obiektów, które nauczyłem się szukać dzięki Tobie :notworthy: Między innymi NGC 457. Ten chyba podobał się wszystkim najbardziej. Przy okazji przechrzciliśmy go bo z dyskusji wyszło, że wcale nie przypomina ET tylko robocika WALL-E :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj/dzisiaj z kolegą. Wziąłem na obróbkę Delfina i Źrebię ze Small Wonders - wszystkie te obiekty widziałem po raz pierwszy - nawet zerkaniem dostrzegłem galaktykę u nasady Muchomora NGC7025 – o jasności 12,9 mag i rozmiarze 1,9’x1,2’ - aż nie do wiary.

Dzisiaj raczej pasuję - żonka wraca po tygodniu z delegacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

wiesz co celestrona jeszcze nie sprzedalam, ale jakoś szczegolnie mi na tym az tak nie zalezy zeby sie go najszybciej pozbyc. jakby sie trafil kupiec to ok ale jakos nie wystawilam go ponownie na gieldzie. co do dobsona to tak, wezmę go:):). ale sprzedawca moze go sprzedac dopiero 31 lip. wiec jeszcze troszke musze na niego poczekac i juz sie nie moge doczekac.....:) co do ciezaru to masz racje, jest ciezki ale to nic, dla mnie to niestanowi problemu, nie na tyle by zrezygnowac z takiego teleskopu.

acha Marek mam pytanie. mam problemz dostaniem takiego laseru co miales na zlocie. niestety kupilam z allegro i jest Zepsuty!! laser niedziala, kupilam z media markt i to tez nie to samo bo niema tej wiazki światla tylko maly punkcik ktory zupelnie nie spelnia swojej funkcji, prosze napisz mi skad kupiles ten laser albo podeslij link konkretnie ze strona bo jestem juz zdruzgotana bo nigdzie niemoge go dostac a w ciemno boje sie kupic kolejny laser z allegro.

Edytowane przez biala11241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zielony-laser-wskaznik-bardzo-mocny-wysylka-gratis-i2508553101.html

 

http://allegro.pl/zielony-laser-prezenter-potezna-moc-10mw-i2495741106.html

 

Nie mogę odszukać transakcji tego co ja kupiłem, bo było to już dość dawno, ale te wyglądają identyko, jedynie piszą o różnych mocach, ale to wszystko ściema. Mój ma 5 mW i daje ostro. No i te 100 km - chyba ich pogięło - wg moich obserwacji w górach na pewno nie przekracza 5 km (przynajmniej zauważalna plamka na oświetlanym obiekcie). Ryzykuj, ale przed transakcją zadzwoń do gościa i niech Ci na gębę chociaż zagwarantuje, że rzeczywiście widać mocną smugę światła na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/laser-wskaznik-laserowy-20-kurier-i2351776708.html

ja kupilam ten ze niby 100 km zasieg wiedzialam ze tyle niebedzie mial ale przewaznie wszedzie pisza o tych 100 km. a okazalo sie ze nawet nie ma zasiegu 5 cm!!! bo poprostu jest zesputy a tym bardziej nie mam zadnej strugi swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to nie baterie bo sa nowe wkladalam tez inne nowe, bylam nawet pojsc go naprawic ale mi powiedzieli ze to laser jest walnięty i juz sie nie da nic z nim zrobic, on sie zapala i wtedy laser juz gasnie, a jego zasieg to tak jak juz wspomnialam cm. probowalam go nosic w kieszeni, rozgrzac, schlodzic itd no walniety jest jesli tak dziala laser kazdy to do d....y , przeciez to nowa rzecz i niemoze tak byc! oczywiscie ze reklamowalam sprzedawca wcale sie nie odzwywa nie ma nr tel tylko mail zglosilam sprawe go alllegro zalozylam spor itd ale oprocz powiadomien z serwisu allegro nic niemoga zrobic tylko kaza mi wysylac maila bo sami je sla do sprzdawcy i moze jak bede miala szczescie to sprzwdawca zareaguje. to tylko 30zl wiem ale niemoge pojac tego jak ktos handluje takim felernym towarem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.