Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Rekomendowane odpowiedzi

Ale zasiedziałem się do około 4.00. i jak tam panasie test lornetek. Muszę powiedzieć ze lornetka TS z filtrami UHC mocno mnie rozczarowała, spodziewałem się o wiele lepszych widoków w łabędziu. :icon_confused:. A tak apropo za kolimację oberwerka masz dobre piwko ;).

Edytowane przez prestoneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam panasie test lornetek. Muszę powiedzieć ze lornetka TS z filtrami UHC mocno mnie rozczarowała, spodziewałem się o wiele lepszych widoków w łabędziu. :icon_confused:. A tak apropo za kolimację oberwerka masz dobre piwko ;).

Jakąś bazę do opisu już mam, ale liczę, że prognozy na jutrzejszą noc się sprawdzą i będę mógł jeszcze dobrych parę godzin pomęczyć sprzęt.

Co do osiemdziesiątek, twój Oberwerk wypada chyba najlepiej z całej trójki. Sęk w tym, że każda z trzech lornet ma "jakieś coś", czego nie ma inna. Każda jest kompromisem, a ból głowy w wyborze - największy. Co do filtrów UHC w lornecie - tu nie wystarczą szybkie spojrzenia porównawcze. Trzeba dać obiektowi czas na wyjście z tła - wtedy pokazuje większy pazur.

 

PS piwa nie pijam, a za kolimację Oberwerka mam jego parudniowe używanie - dla mnie w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

czy możecie potwierdzić czy dobrze "namierzyłem" miejce w Blizinach z którego zerkacie w niebo? Chciałbym się wybrać poza 3miasto w którąś z wrześniowych nocy i szukając miejsca do obserwacji trafiłem na wasze precyzyjne wskazówki jak dotrzeć do Blizin)

 

pozdrawiam

piotrek

post-22001-0-03992600-1346837997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że w najbliższy dobrze zapowiadający się wieczór skończymy w ten sposób, walcząc o najlepszy do obserwacji kawałek blizińskiej drogi:

 

:szczerbaty:

Coś czuję że trzeba będzie listę ustalać koto pierwszy kończy obserwacjie to i ostatni ją bedzie chyba musiał zacząć. A ty Panas chyba jako pierwszy się będziesz musiuał zawsze meldować, no chyba że zmienisz osobówkę na ciągnik :szczerbaty: :szczerbaty: :szczerbaty:

Edytowane przez Krzysztof G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos ruszania tabunem na miejscówkę obserwacyjną - czy ktoś jest chętny na wyjazd na zlocik do Zatomia organizowany przez Ignisa? Marek Gdańsk chyba wygospodaruje jakieś miejsce w aucie bo jedzie "tylko" z żoną (tfu... Marek, trzy dni o suchym pysku...;) )

My z Tczewa mamy pełen skład na samochód więc ekipa będzie mocna a może być mocniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.