Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Rekomendowane odpowiedzi

W nocy z soboty na niedzielę niestety się nie udało. Może dziś będzie lepiej. Na razie jest rewelacja ale główny obiekt moich westchnień (Jowisz) będzie w zasięgu teleskopu dopiero około 23:00. Oby nie powtórzyła się sytuacja z weekendu. Szczególnie, że dziś opozycja :D Co prawda była kilkanaście godzin temu ale Jowisz chyba bardzo nie zmalał przez ten czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i juz po obserwacjach, ale miałem szczescie, dzisiaj bylem juz na miejscu o 18 i do 20 moglem sobie w mrozie -10 swobodnie popatrzec. Potem naszly chmury i mgla, przynajmniej wyspie sie na rano do pracy. Bez mojego wczesniej przygotowanego b. cieplego stroju nie wyobrazam sobie obserwacji 2-3 godzinnych na takim mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dopiero o trzeciej... trochę późno. Do tego odczuwalna temperatura ma sięgnąć -20. Sam nie wiem :scratchhead:

 

Przed północą zrobię próbę balkonową i zobaczę czy da radę wytrzymać. Jak nie zamarznę i będę miał ochotę na więcej to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niezła depresja w tym temacie, Ta pogoda od naszego ostatniego pażdziernikowego wypadu to jakis koszmar. Strasznie zachmurzona ta zima jest a jak juz jest ladnie to ksiezyc jest albo za dnia :icon_confused:. Dobrze ze chociaz kazda pogode wykozystywalem na US, no i w srode na kole szachowym udalo mi sie pokazac ladnego jowisza dzieciom. Mam teraz tydzien urlopu licze chociaz na kilkugodzinne dziury na niebie i jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O! Dopiero teraz odkryłem ten wątek. Czy można prosić na PW o jakieś informacje? Czy jest jakaś miejscówka niedaleka od Gdańska?

 

No i w końcu meteo i skippy prognozują bezchmurną niedzielę, jade juz po 18.00, mogę siedzieć śmiało do 23, jacyś chętni :icon_surprised: ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was w okolicy Pruszcza widział spadający meteor ??? Wiem brzmi to dziwnie ale mniej więcej o 19 na niebie zaświeciła niebieska "smuga" a za nią czerwona poświata, z tego co wyczytałem mógł to być meteor z roju leonidów. Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia i czy też to widział? Żeby nie było mam 1 świadka + 2 świadków których kompletnie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meteoru nie pomogę wczoraj byłem cały dzień w Gdyni. O tej godz. już byłem w klubie Ucho.

 

Miejscówka niedaleko Gdańska to min. 20 km. bliższe miejscówki nie mają sensu rozswietlenie jest zbyt duże, a i tak w Blizinach jest widoczne, na szczęście Gdańsk mamy za drzewami. Oto namiar na Bliziny:

 

bliziny.jpg

 

Ned, namiar na miejscówkę masz TUTAJ
Generalnie - jadąc drogą 233 od strony Gdańska skręcasz w lewo w drogę przy lesie kilkanaście metrów za tablicą "Bliziny".
Wjeżdżasz w tę drogę jakieś 200 metrów i albo widzisz moje auto, albo czekasz aż dojadę smile.gif
Numer do mnie jest paręnaście postów wyżej. Do zobaczenia!

EDIT: pojawię się w okolicach 23:00-23:30.

Użytkownik panasmaras edytował ten post 10 lipiec 2010 - 21:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grupa Astronomia 3miasto zaprasza na wspolny wyjazd weekendowy!

Start Piatek wieczor 10.05.2013. Koniec Niedziela popoludnie 12.05.2013.

Termin wazny bo 9.05 jest nów - wiec timing idealny.

 

Idea jest taka, by ekipa wynajac domek na 2 noce. Domek niedaleko (max 1h drogi od 3miasta), ale wystarczajaco by bylo piekne czarne niebo.

 

Zapraszamy z calymi rodzinami. Bedzie miejsce na grilla, miesce by sie polenic, napic, pogadac; a co najwazniejsze miejsce by rozstawic sprzet i podziwiac GWIAZDY! Kazdy posiadacz sprzetu jest proszony o jego zabranie.

 

Dokladna miejscowka bedzie znana jak bede wiedzial ile jest osob chetnych.

 

Bardzo prosze o przemyslenie propozycji wyjazdu i odpowiedz!

 

Szczegoly na PM lub facebook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.