Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

No mnie też tam nie ma, ale za to dzięki lornecie 10x50(jak najbardziej astro, na dodatek przyjaciela) wkręciłem ojego kolege w astro, ale tak na poważnie. Na miejskim niebie ładnie widoczny był Orion, a byliśmy w mniej wiecej ciemnym miejscu. I zalookaliśmy mgławiczke w orionku... Efekt: Łał, ale fajne! gapiliśmy się na zmianę ogolnie przez lornete na oriona przez 30-45 minut, a byliśmy na dworze ok. 1,5h. Potem gadaliśmy sobie. Byc może niedługo przywitamy nowego użytkownika naszego forum. I on będzie biernie uczestniczył... :Beer:

 

Spóźnione: Życzyłem wam, ale nie napisałem(oglądąłem orionka) piękniuchnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki miły zwyczaj, że po powrocie pisało się, jak było i co kto zobaczył. A Wy - jak kamień w studnię.

Ja np zobaczyłem tylko Basię z Robertem, którą wziąłem chyba nieopatrznie za jego starszą córkę - ale widok dwóch Synt w bagażniku jakoś zachwiał moją pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę nie ma o czym pisać.

 

Na miejscu wiał huragan, seeing strasznie kupiasty, zasięg raptem 6.2, Saturna ciężko było utrzymać w polu i co raz trzeba było ustawiać w polu, w ośrodku na przełęczy były ostatki, więc mimo, że to trzy lampy za drzewami 200m dalej i tak to przeszkadzało, ostatki też spowodowały wysyp gości na parkingu, padły mi baterię w kolimatorze, nie ujrzałem żadnego nowego obiektu, parę emek i ngców na krzyż

 

jedny słowem - kiszka.

:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np zobaczyłem tylko Basię z Robertem, którą wziąłem chyba nieopatrznie za jego starszą córkę - (...)

 

No dzięki :szczerbaty::lol: .

 

Jak dla mnie było super ponieważ nauczyłam się wyszukiwać wielu nowych obiektów, no i w końcu zaliczyłam pierwsze poważniejsze obserwacje swoją Syntą :D . Wiaterek rzeczywiście całkiem mocno dmuchał, ale w końcu czego się nie robi dla astronomii ;)

 

Pozdrawiam wszystkich! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam chcecie. Dla mnie wygodniej jest wejść na astro-forum i looknąć sobie na topica z listą wykładów niż wchodzić na astro.uni.wroc :rolleyes:

 

 

PS. Przez najblizszy miesiąc(około) będę pojawiał się na forum 1-2 razy. Dlatego ze będę pisał od babci z kompa bo u mnie siadł akcelerator grafiki 3D i moja kochana Sapphire X800 GTO 128MB jest w serwisie. A ci powiedzieli, że jak sie nie da nic zrobić, to wysla ją do ATI a ci odeslą nową sztuke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Właśnie wychodze z pracy i na zdjeciach satelitarnych widziałem pogode - ponieważ zgadza sie to z aktualnym stanem atmosfery zaobserwowanym za oknem przedstawiam wszystkim propozycje wyjazdu na obserwacje.

 

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie kiepsko. Odrazu można było wyczuć, że mimo dobre prognozy coś wisiało w powietrzu. Sprzęt odrazu zarosiał. Sprawdziłem zdjęcia satelitarne i trafnie się okazało, że Cirrus przychodzi potężny z zachodu, czyli u Was powinien być wcześniej niż u mnie. Napiszcie jak było z pogodą,

 

Tutaj widać to piekielne ustrojstwo :|

http://prognoza.icm.edu.pl/polish/weathfrcst/Hclouds06.html

 

pozdro!

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veni vidi i zaraz wrócili <_<

 

 

He he, widzę że znowu straciłem niepowtarzalną okazję... na spotkanie z kumplami :) , a

VICI przez duże V będzie na pewno w tygodniu (szkoda tylko, że znowu ciężkim kosztem snu).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - na Tąpadła nie pojadę :( niestety . Jutro zaczynam Matrixa o 5,00 !!!

Ale ciemnego nieba!

 

Z żalu urządziłem córce godzinny pokaz "podblokowy".

Słuchajcie, jak 5-ciolatka umiała się zachwycić Okiem Byka, Siedmioma Siostrami, Mieczem Oriona, czy Wielkim Psem!

Mam teorię, że z wiekiem tracimy naturalną wrażliwość, a szkoda.

 

Pozdrawiam wszystkich i .......Wszechświat jest piękny!!!

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem sam... :szczerbaty:

Warunki ~7/10, chyba przez dużą wilgotność powietrza takie jasne tło nieba, z roszeniem nie było problemów. Na tąpadłach o wiele cieplej niż na dole (nie było przymrozku) praktycznie zero wiatru.

 

Z eMek poszły: 42,43,41,93,47,46,50,1,35,38,36,37,44,67,65,66,95,96,105,81,82,97,108,109,106,94

,63,51,101 plus parę NGCków

 

Jeśli chodzi o atrakcje dodatkowe, to była tańcząca w blasku gwiazd zakochana para, sfora psów na spacerze i "za szybcy, za wściekli" kręcący młynki na parkingu starą "beemką" :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.