Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest koszmarnie daleko, jednak przy braku prawka i samochodu, taka odległość z sprzętem staje się już nie do pokonania szczególnie jeśli w rachube wchodzi noc) ;) no chyba że ktoś mnie przenocuje :)

Na szczęście jestem w trakcie kursu na prawo jazdy, trzymajcie kciuki tak naprawdę dopiero astro nakłoniło mnie do tej ważnej decyzji. Tak zrobię sobie prawko kupię jakiegoś kombiacza i będę woził dużego newtonika pod ciemne niebo. Innego wyjścia nie widzę ;)

Edytowane przez Mateusz_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzymam kciuki! Jak zdasz na prawko, to i ty będziesz jeździł z grupą ludzi z Wroclawia :). I nie będziesz już na "pustyni"

 

Apropo samochodu: Kupuj Diesla! Benzyniak cię zeżre :D. Ja mam Audi C4- 80 litrów ON wchodzi i jeżdżę 1200km

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesle sa drogie ;)

nie zawsze droższe niż benzyniaki :P

 

No są, ale ja wolę (tzn. ja nie mam prawa jazdy za młody ) np. zapłacić 15 000zł za TD i kupować ON za 3.70zł niż beznyniaka i płacić 4.50... Różnica 80 groszy...

Tu nie ma wolę/nie wolę... Tu się liczy zimna kalkulacja... W niektórych autach opłaca się kupić diesla, w niektórych nie...

Kilka lat temu kupowałem toyotę corollę i wyszło tak, że aby diesel był opłacalny (czyt. zwróciła się jego cena) musiałbym pokonywać jakieś 100tyś. km rocznie :szczerbaty:

 

Tu nie ma sztywnych reguł - wszystko zależy od konkretnego auta i konkretnego wykorzystania...

Znacznie większe oszczędności przychodzą wraz z zamontowaniem instalacji LPG... choć jak znam nasz kraj, to już długo nie potrwa :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ze swidnicy ale z powodow zawodowych mieszkam w legnicy wiec blisko mam auto zawsze mozna sie zgadac na jakies obserwy :)

 

chetnie popatrze sobie przez cudze sprzety bo do tej pory patrzylem tylko przez wlasne :)

 

 

...znasz moze jakies dobre miejsca w okolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jaki masz sprzęt? Bo zawsze można na Tąpadło pojechać, tylko wtedy więcej osób...

Na Tąpadła to może niekoniecznie, bo w okresie letnim roi się tam od palaczy gum na parkingu i wogóle nie ma warunków :blink: Ale są jakieś alternatywy..., choćby Jordanów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma sztywnych reguł - wszystko zależy od konkretnego auta i konkretnego wykorzystania...

Znacznie większe oszczędności przychodzą wraz z zamontowaniem instalacji LPG... choć jak znam nasz kraj, to już długo nie potrwa

 

Taaa... A wiesz jakie jest ryzyko pierdyknięcia takiej instalacji? ;) W samochodzie musi być cały czas przewiew(sam coś o tym wiem, mój tatko miał Fiata Tipo na gaz przez 0,5 roku) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, jakby bylo ryzyko pierdykniecia to by tego nie istalowali. A jak w aucie daje gazem to znaczy, ze jest nieszczelna instalacja. Jak jest w pelni sprawna to nie czuc w ogole.

dokładnie :Salut:

 

Czasem niby wszystko jest ok, a smierdzi. Niestety, LPG duuużo pali

Jak śmierdzi to powiedz, że nie wsiadasz i żądasz naprawy instalacji :szczerbaty:

Pali dużo ??? Czego ?? Gazu, czy złotówek ?? Większe zużycie gazu i tak przekłada się na (co najmniej) połowę zmniejszone wydatki...

Nie jestem jakimś tam wielkim zwolennikiem gazu (sam nie używam :P ), ale czasami po prostu to się ludziom bardzo opłaca...

 

sory za OT :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... JAk się wyrobię do soboty w przyszłym tygodniu, to będę mógł jechać. Ale narazie nie wiem kiedy jadę z dziadkiem do sadu mu pomóc (dłuższy wypad) więc nie jestem w stanie nic powiedzieć :unsure:

 

Są wakacje (bynajmniej dla mnie i Basi), więc jeszcze poniedziałek, gdybym nie wrócil do soboty

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie...

Nie będę specjalnie rozpoczynał nowego tematu, więc zamieszczę tutaj takie małe pytania OT dotyczące okolic Wrocka:

1. Czy Tąpadła to ta miejscowość w okolicach Sobótki ??

2. Czy Jodłów to ten w okolicach Nysy, czy ten w okolicach Międzylesia ??

 

Pytam, bo mieszkam w Dzierżoniowie (czyli wszędzie blisko :szczerbaty: ), właśnie kupiłem Syntę 8", chciałbym porównać różne opcje dot. okularów i oczywiście "zasmakować" ciemnego nieba :rolleyes:

NIczego nie obiecuję (czyt. żona jeszcze nic nie wie <_< ), ale z chęcią wybrałbym się pod na prawdę ciemne niebo z doświadczonymi obserwatorami, którzy dysponują tzw. docelowym sprzętem...

 

pzdr :D

Edytowane przez lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.