Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Kronos,

 

Ja rowniez mieszkam aktualnie w L-cy. Jednak problemem w moim przypadku jest calkowity brak pojecia o obserwacjach oraz skromna wiedza o astronomii. Tutaj znajdziesz wiecej informacji o mnie oraz jak trafiłem na forum:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=16705

 

Jeżeli chodzi o Legnice to mieszkam na wschodnich "obrzezach" miasta, wiec tereny i okoliczne wioski na wschód (w granicach 10km poza miastem) znam bardzo dobrze - często jezdze po roznych polanach oraz wioskach na rowerze. Wiec znajomosc terenu mozna powiedziec, jest zadowalajaca :)

 

Checi mi nie brakuje, z czasem rowniez nie powinno być problemu, transport jest.

 

Niestety sprzętu żadnego nie posiadam, a jesli chodzi o wiedze, to jestem kompletny amator. Astronomia to dla mnie jak narazie teoria, która ciągle pogłebiam, w sumie dopiero zaczynam, ale zdolny ze mnie chlopak, wiec szybko sobie zapamietuje wiele rzeczy ;););)

 

Jezeli zatem szukasz towarzysza do obserwacji, aby sie samemu nie nudzic i miec z kim pogadac, to jestem zwarty i gotowy ;)

 

Pozdrawiam,

Mysza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy sobie jednak postawić podstawowe pytanie: do czego potrzebne jest nam ta organizacja i czy do tego musi być pod egidą PTMA?

 

Miałem ostatnio możliwość dłuższej rozmowy z pracownikiem naszego Instytu właśnie na temat PTMA we Wrocławiu. Powiedział mi, że Zarząd Główny raczej bez większych problemów zgodziłby się na utworzenie oddziału. Problem leży jednak gdzie indziej moim zdaniem. Potrzeba po prostu kogoś, kto by to wszystko zorganizował i wziął większość pracy związanej z tworzeniem na siebie. I wcale nie musi to być osoba związana z Instytutem czy świetnie znająca astronomię. To powinien być ktoś, kto pociągnie to od sprawy organizacyjnej. Jeżeli ktoś taki się znajdzie i dojdzie do tworzenia jakiejś organizacji astronomicznej we Wrocławiu to ja ze swojej strony mogę zaoferować pomoc.

 

Ponadto wydaje mi się, że ta organizacja mogłaby liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Miasta. Nasz miłościwie nam panujacy prezydent coraz poważniej myśli o budowie we Wrocławiu planetarium i to byłaby szansa dla tej organizacji. Możnaby było postarać się o fundusze z kasy miejskiej, bo przeciez na prezydent chętnie popiera nauki ścisłe.

 

Dodatkowo powinno się przeprowadzić badanie, jak dużo osób byłoby tym zainteresowanych, bo nie ma sensu zbyt dużego by tworzyć organizację dla np. 5 osób oraz czym by się zajmowała (popularyzacja, wyjazdy na obserwacje, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiepsko.

Taki jest z reguły maj. Z frontami przechodzącym co dobę nad nami. Z chmurami konwekcyjnymi i b. dynamiczną atmosferą. I tak będzie pewnie jeszcze ze 3-4 tygodnie.

 

Moje cele muszą poczekać na przyszłoroczny sezon.

 

!ciemnego nieba!

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie przesadzał z tym sierpniem.

Czerwiec i lipec też jest niezły.

Noce krótkie co prawda, północny azymut niezbyt ciemny, ale południe jest całkiem, całkiem.

 

Może ekstremalnych obserwacji nie da się czynić, ale rekreacyjnie dla odstresowania.

W zeszłym roku w czerwcu była wspaniała przejrzystość powietrza.

I obserwacje w krótkim rekąwku są nie do przecenienia.

 

!ciemnego nieba!

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie przesadzał z tym sierpniem.

Czerwiec i lipec też jest niezły.

Noce krótkie co prawda, północny azymut niezbyt ciemny, ale południe jest całkiem, całkiem.

 

Może ekstremalnych obserwacji nie da się czynić, ale rekreacyjnie dla odstresowania.

W zeszłym roku w czerwcu była wspaniała przejrzystość powietrza.

I obserwacje w krótkim rekąwku są nie do przecenienia.

 

!ciemnego nieba!

th

Się zgadza! Sam pamiętam jak chyba dwa lata temu pojechaliśmy z Tomkiem w lipcu pod Jordanów i "gromadne" obserwacje były super. A i w Strzelcu sporo się zobaczyło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST PROMYK NADZIEI NA SOBOTĘ!!!

 

http://meteo.icm.edu.pl/java2/obr.php?nr1=...lang=0&ver=

 

Wg. ICM'u o 18 niebo nad okolicami wrocka ma być bezchmurne, co oznacza, że najbliższe chmurksa (jakie widać w lewym gornym rogu mapki) dotrą do Wrocławia nad ranem ok. godziny 4-5 (tak przypuszczam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje mi się za dużo w moim życiu przez najbliższy miesiąc.

Ale mam nadzieję, że to sposób, abym mógł więcej czasu poświęcać astronomii za czas jakiś.

 

Jak pojedziecie, to proszę obowiązkowo opiszcie obserwacje. Będę z Wami duchem.

 

!ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie przesadzał z tym sierpniem.

Czerwiec i lipec też jest niezły.

Noce krótkie co prawda, północny azymut niezbyt ciemny, ale południe jest całkiem, całkiem.

 

Może ekstremalnych obserwacji nie da się czynić, ale rekreacyjnie dla odstresowania.

W zeszłym roku w czerwcu była wspaniała przejrzystość powietrza.

I obserwacje w krótkim rekąwku są nie do przecenienia.

 

!ciemnego nieba!

th

 

Amen! Tak było rok temu. I ten krótki rękawek.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj w Galeria Dominikanska zamienia się w centrum lotów kosmicznych ;) można np.obejrzeć filmiki o tematyce astronomicznej zobaczyć rękawicę z kombinezonu astronauty, lub kupić kawałek osłony termicznej :szczerbaty: , a dekoracje są naprawdę ciekawe. Jutro (19.05) o 14.00 odbędzie się spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim , pierwszym i jedynym do tej pory polskim astronautą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udajemy się z Robertem na obserwacje do Jordanowa, jesli ktoś chciałby się przyłączyć, to zapraszam.

Umawiamy się na miejscu po 22:00.

 

Info idzie późno, bo właśnie dotarłem do sieci, ale wici smsowe poszły wcześniej.

 

!ciemnego nieba!

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę sie z Toba w bolu, mnie skutecznie powstrzymala praca :( na otarcie lez dziabnalem sobie z balkonu Jowisza z Io, Europą i Ganimedesem, M13 i M92, przez lornetke oczywista. Takie ladne niebo, ksiezyca prawie nie ma (pieknie wyglada Wenus z Ksiezycem :) ) a tu czlowiek sie ruszyc nie moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noż kurczątko!!! Wielka szkoda, ze nie pojechałem :(. Ale sam za to jak będzie pogoda w piątek albo w sobotę jadę do Jarosławia, do sadu dziadka na obserwy. Jak z tatusiem grzecznie pogadam, to może uda się kogos zabrać(oczywiście ten ktoś, jeśli by brał telepa to swoim samochodzikiem by jechał :) ).

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.