Skocz do zawartości

B368, B174, B171, B170, B169, B167 - okolice Trąby Słonia w Cefeuszu


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne zdjęcie. Mój fabrycznie skalibrowany monitor mówi, że ten obszar jest brązowawo-czerwony - nie wiem czy tak miało być, nie znam kolorystyki tego obszaru.

Jakbym miał zawierzyć pipetce, to by wyszło coś takiego - również nie wiem jak to jest dalekie od poprawności. Niestety zabieg ten wyciął kanał R w niektórych obszarach pyłowych.

edit: jak wrzuciłem i zobaczyłem na ekranie obok Twojego to już mi się to moje dłubanie nie podoba :D

B169 copy 2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie - jeśli miałeś u siebie LP to nawet bardzo dobrze jak dla mnie. Ja robiłem poza miastem http://astropolis.pl/topic/50863-b169-174-okolice-zet-cep/

i uważam że paletowo Twoje wyszło przyjemnie dla oka. U mnie również fabrycznie skalibrowany HPek i nic poza tym :)

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eeee używając pipety można obrabiać na monitorze czarno białym - bardziej chodzi mi o to co widać ;)

No weź, pipetą nie szastuję na zamknięte oczy, patrzę w międzyczasie co widać :D

Wyszedł mi jeszcze rezultat pośredni, ale go nie załączyłem. Tak czy inaczej dyskusja ciekawa, zawsze wniesie inny punkt widzenia :)

Przemek duże zdjęcie coś wypadło z pierwszego posta, nie wcisnąłeś "del" przez przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek duże zdjęcie coś wypadło z pierwszego posta, nie wcisnąłeś "del" przez przypadek?

 

Nie edytowałem pierwszego posta i u mnie zdjęcie jest - może Ci się nie załadowało bo to idzie z DropBoxa - to przy okazji zadam Ci pytanie jako Moderatorowi - jaki jest sens dawania nieograniczonego miejsca na załączniki i ograniczać jeden do 2MB - przecież to jak na obecne czasy jest śmiech ? Czy to ma jakiś sens na forum na którym astrofotografia jest tak popularna ? Czy to jest tak specjalnie żeby zmusić użytkowników do hostowania grafik na zewnętrznych serwerach ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie edytowałem pierwszego posta i u mnie zdjęcie jest - może Ci się nie załadowało bo to idzie z DropBoxa - to przy okazji zadam Ci pytanie jako Moderatorowi - jaki jest sens dawania nieograniczonego miejsca na załączniki i ograniczać jeden do 2MB - przecież to jak na obecne czasy jest śmiech ? Czy to ma jakiś sens na forum na którym astrofotografia jest tak popularna ? Czy to jest tak specjalnie żeby zmusić użytkowników do hostowania grafik na zewnętrznych serwerach ?

Mam wrażenie że to pytanie do Administratora, ale oczywiście przekażę :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.