Skocz do zawartości

Gromada Galaktyk w Perseuszu - Abell 426


fizyk5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę takie wrażenie, jakby ta gromadka była zbyt trudna dla mojego sprzętu i moich umiejętności. Ale coś wyszło.

Nie udało mi się uchwycić pióropuszy gazu w NGC 1275.

Mi rok temu też nie więc nie masz co sobie robić wyrzutów ^_^

 

ale jest jeden z sukcesem http://astropolis.pl/topic/51332-abell-426-perseus-cluster/ :)

 

Może coś doradzicie?

Co masz na myśli pisząc "Nie da się każdej galaktyki osobno, bo jest ich za dużo"

 

Nie bardzo powinno się je obrabiać osobno bo to wtedy jest to ich sztucznie wyciąganie rozjaśnianiem, one same z siebie powinny się odróżniać od gwiazd nawet będąc obrabiane razem z nimi lub jako tło.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kolimację i zainwestuj w korektor komy

Sprawdzam jak umiem i kupię. Najpierw jednak kupie montaż.

 

Mi rok temu też nie więc nie masz co sobie robić wyrzutów ^_^ale jest jeden z sukcesem http://astropolis.pl/topic/51332-abell-426-perseus-cluster/ :) Co masz na myśli pisząc "Nie da się każdej galaktyki osobno, bo jest ich za dużo"Nie bardzo powinno się je obrabiać osobno bo to wtedy jest to ich sztucznie wyciąganie rozjaśnianiem, one same z siebie powinny się odróżniać od gwiazd nawet będąc obrabiane razem z nimi lub jako tło.

W triplecie lwa każda z 3 galaktyk obrabiarek osobno. Tutaj się tak nie da. Były obrabiane hurtowo, ale tylko te dostrzeżone.

 

Wstawiłem drugie zdjęcie, bo wydaje mi się bardziej realne. Pierwsze jest jakby farbami malowane.

Pewnie za bardzo wyciągam. Teraz myślę, że ideał jaki mógłbym osiągnąć jest pośrodku pierwszego i drugiego zdjęcia.

Nie wiem, czy ten środek wyluskam, wakacje się kończą, będzie mało czasu.

Pozdrawiam i dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W triplecie lwa każda z 3 galaktyk obrabiarek osobno. Tutaj się tak nie da. Były obrabiane hurtowo, ale tylko te dostrzeżone.

Jak na obróbkę poswiecasz godzinę czy dwie to pewnie ze się nie da.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.