Skocz do zawartości

Mgławica Kokon - IC5146


Ciechan

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze jest podawać sprzęt użyty do zebrania materiału: dla informacji wszystkich oraz dodatkowo wtedy łatwiej docenić jakość zdjęcia.

 

Przepraszam. Myślałem, że wystarczy, że mam w profilu. Już podaję: TS APO Photoline 130/700, NEQ6, QHY8L, guider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem kalibrację kolorów... :) i parę drobiazgów.

 

Jest lepiej, choć uważam że przy obróbce kilka kroków poszedłeś za daleko :)

Osobiście nie znam pixa więc trudno mi coś powiedzieć na ten temat. Proponuję zacząć od począdku i delikatniej.

Może wrzuć stack na np. dropboxa, chętni znajdą się na własną interpretację zdjęcia.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można to pobawiłem się tą pierwszą wersją, właśnie miałem pisać, że to nie jest surowy stack, no ale jak już coś tam zrobiłem to wstawiam, nie mówię, że to jest jakaś poprawna wersja tylko taka moja interpretacja. Sam jeszcze nie ogarniam obróbki.

kokon.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można to pobawiłem się tą pierwszą wersją, właśnie miałem pisać, że to nie jest surowy stack, no ale jak już coś tam zrobiłem to wstawiam, nie mówię, że to jest jakaś poprawna wersja tylko taka moja interpretacja. Sam jeszcze nie ogarniam obróbki.

 

A w czym robiłeś obróbkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem, Pixa nie mam i nie znam. Spróbowałem w Ps w ok. 30minut z takim wynikiem:

attachicon.gifwww.jpg

Podejrzewam że większość osób z forum wyciśnie więcej z tego zdjęcia :)

ale ja jestem "cienki" w PS i ogólnie w obróbce

jestem w szoku, że coś takiego można zrobić z tego zdjęcia od Ciechana:)

Nawet nie zbliżyłem się do Twojego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nazwie pliku jest ABE więc na 99% jest po automatycznej kalibracji tła.

Jak patrzę na surowy stack to trochę dziwnie gwiazdy wyglądają. Jaką metodą składałeś zdjęcia?

5_Copy_of_integration_registered_ABEa_clone.jpg

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę odszumianie w Pixie... ale teraz chyba pojechała za bardzo ;)

Teraz to nawet nie jest kisiel, a zwykła sraczka :kupa::) Nie można tak ostro odszumiać, lepszy lekki szum, niż takie ciapy.

No i generalnie nie rób takiego mocnego kontrastu i uważaj na gwiazdy - są z nich białe placki. Pierwsza wersja była dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nazwie pliku jest ABE więc na 99% jest po automatycznej kalibracji tła.

Jak patrzę na surowy stack to trochę dziwnie gwiazdy wyglądają. Jaką metodą składałeś zdjęcia?

attachicon.gif5_Copy_of_integration_registered_ABEa_clone.jpg

 

Do składania używałem skryptu "Batch preprocesing" w Pixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.