Skocz do zawartości

Na krawędzi NGC 891


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

Super! Gwiazdy Galaktyki ładnie wyszły, podchodziłem do tej NGC i o ile sama galaktyka jest u mnie OK, to gwiazd nie umiem zachować w przyzwoitości. Takie zdjęcia pokazują mi czym jest astrofotografia, a czym ( jak u mnie) samo rejestrowanie fotonów...

 

 

Oj tam, nie przesadzaj, Jedni robią astrofotografię estetyczną, inni jak Ty czy ja łapiemy fotony ^_^ dla innych celów i nie ma w tym nic gorszego :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oj tam, nie przesadzaj, Jedni robią astrofotografię estetyczną, inni jak Ty czy ja łapiemy fotony ^_^ dla innych celów i nie ma w tym nic gorszego :)

 

 

Super! Gwiazdy Galaktyki ładnie wyszły, podchodziłem do tej NGC i o ile sama galaktyka jest u mnie OK, to gwiazd nie umiem zachować w przyzwoitości. Takie zdjęcia pokazują mi czym jest astrofotografia, a czym ( jak u mnie) samo rejestrowanie fotonów...

 

każdy robi po swojemu, i bardzo dobrze, różnorodność jest piękna :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem "normalne"? Dla mnie Twoje gwiazdy są ładne, punktowe. Mimo bardzo dużej skali ostre, widać, że był dobry seeing, uzyskałeś bardzo duży zasięg. Też walczyłem z tym obiektem i chciałbym się zbliżyć do tego, jaki efekt uzyskałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz kolimację przed każdym obiektem?

Przyznam "bez bicia", że jak trzy lata temu skolimowalem teleskop, ustawiłem polarną i zapisałem "park position" - to niczego nie ruszałem...

To może być ten problem! ( ciągle sobie powtarzam - "kolimuj po naprowadzeniu na obiekt"...)

edit:

u mnie jest tak jasne tło nieba, że nie byłoby z tym problemu nawet metodą "na pudełko"...:)

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem "normalne"? Dla mnie Twoje gwiazdy są ładne, punktowe. Mimo bardzo dużej skali ostre, widać, że był dobry seeing, uzyskałeś bardzo duży zasięg. Też walczyłem z tym obiektem i chciałbym się zbliżyć do tego, jaki efekt uzyskałeś.

 

Te moje gwiazdy są takie "plackowate", przepalone, powinny być raczej delikatnie "puchate", miękkie.

Zasięg to chyba zasługa lustra no i zdaje się 15 min ekspozycji jeżeli dobrze pamiętam.

P.S.

Twoje zdjęcie bardzo mi się podobało, uważam, że jest lepsze w odbiorze.

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje gwiazdy są takie "plackowate", przepalone, powinny być raczej delikatnie "puchate", miękkie.

Zasięg to chyba zasługa lustra no i zdaje się 15 min ekspozycji jeżeli dobrze pamiętam.

P.S.

Twoje zdjęcie bardzo mi się podobało, uważam, że jest lepsze w odbiorze.

Ty się ciesz, że nie masz puchatych gwiazd, a przepalenie to jedynie kwestia obróbki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.