Skocz do zawartości

Startrails nad rzeczką


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza fotka - bardzo fajny kadr, ale jestem zagorzały wróg ludzkich elementów na tego typu zdjęciach więc światła i chałupy do mnie nie gadają.

Drugi kadr ciekawy, ale chyba bym się pozbył drzewa z lewej strony. Same trawki IMHO byłyby lepsze. Szkoda tego wrednego samolotu. Krecha przez całą długość kadru uroku zdjęciu niestety nie dodaje.

Kompozycja w takich fotkach to podstawa. Niezłe początki - czekamy na więcej :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał by nie było ludzkich elementów, niestety póki co staram się wybierać lokalizację dość blisko domu i w miarę bezpieczne bym mógł pójść zostawić aparat i wrócić do domu. Mógłbym zminimalizować czynniki ludzkie później zaczynając, lampy gasną o 23:30 i ruchu samochodowego nie ma.

Co do drugiego zdjęcia, to tu spodobały mi się te trawy, niestety występowały tylko na obszarze 5x5m, więc miałem bardzo ograniczone pole manewru, a chciałem też mieć zachód Słońca. To drzewo musiało więc zostać, po prawej było kolejne lecz mniej atrakcyjne. Krecha no cóż, powstała chwilę przed dojściem na miejsce - niestety.

 

Dzięki za uwagi, wiem że kompozycja tu gra główną rolę. Wycelowania obiektywu w niebo i ukazanie samych łuków gwiazd jest raczej mało interesujące dla oglądającego. Podoba mi się gdy można z pozoru nie ciekawego miejsca zrobić fajny kadr :) Np sąsiadka pytała się mnie gdzie robiłem to pierwsze zdjęcie bo fajne, a to było 30m od jej pola :)

 

Skoro już piszę to wrzucę jeszcze jedno zdj. Które powstało jako pierwsze bo 12.11.2016. Nie do końca wyszło tak jak widziałem to w wyobraźni, ale zawsze jakaś lekcja na kolejny raz.

 

Przy tym zdj pierwszy raz wybrałem się trochę dalej od domu, podjechałem samochodem i czatowałem przy aparacie całą sesję.

Startrails.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwestrowy startrails w wersji na stary i nowy rok :)

Canon 500d, Samyang 14mm

Stary rok:

startrails sylwester.jpg

 

Witamy Nowy Rok:

startrails sylwester fajerwerki.jpg

 

Zwróćcie uwagę jak bardzo startrails rozjaśnia Orion kroczący po niebie. Doskonale widać w którym miejscu był gdy kończyłem sesję :)

 

Edytowane przez DarX86
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Startrails z ostatniej nocy. Kadr ten sam co w pierwszym poście. Różnice widać na pierwszy rzut oka. Panowie z melioracji wygolili zarośla na łyso. Pogoda dopisała, rozpocząłem po 23 jak już wyłączyli lampy przy ulicy. Akumulatory starczyły do godziny 4, więc jest to ok 4,5 godz materiału w klatkach po 50s.
Canon 50d + Samyang 14mm f/4. 

startrails08_01.thumb.png.274ceb5587c6fbf08f2820a2dde47eaa.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.