Skocz do zawartości

Kto wygra wybory w USA


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Musi wygrać Bush, ponieważ to przedłuży układ jaki zapanował na linii Ameryka - Europa. Kerry sam zapowiedział, że zamierza odnowić przyjazne stosunki z Francją i Niemcami, czyli Polska znowu spadłaby do roli kraju "gdzieś między Niemcami, a Rosją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi wygrać Bush, ponieważ to przedłuży układ jaki zapanował na linii Ameryka - Europa. Kerry sam zapowiedział, że zamierza odnowić przyjazne stosunki z Francją i Niemcami, czyli Polska znowu spadłaby do roli kraju "gdzieś między Niemcami, a Rosją".

 

Twoim zdaniem to taka fajna sprawa, że USA się żrą z Francją i Niemcami? :? Ja tu widzę zagrożenie dla jedności cywilizacji zachodniej.

A Polska nie spadnie do roli kraju między Niemcami a Rosją, bo nigdy nie była i nie będzie niczym więcej, niż właśnie tym, wbrew tym wszystkim pseudo-mocarstwowym bredniom jakie serwują nam media. Zresztą nawet dla Busha Polska nie jest żadnym partnerem strategicznym, bo gdyby tak było, to Amerykanie trochę bardziej by się z nami liczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nawet dla Busha Polska nie jest żadnym partnerem strategicznym, bo gdyby tak było, to Amerykanie trochę bardziej by się z nami liczyli.
napewno nie jest partnerem strategicznym ale pojawiamy się na scenie międzynarodowej z poważnym mocarstwem, które (czy to na pokaz czy też nie) pokazuje że nasz szanuje i że nie jesteśmy mu obojętni (chociażby jedna z konfrontacji Busha z Kerrym) a a to jest ważne. Jeżeli wybory wygra Kerry to z pewnością będzie to dla nas najgorsza opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmowy dla Polaków od roku 1995 trzymają się na śrenim poziomie 30% !

Sami sobie jesteśmy winni bo jedziemy "zwiedzać" a nie zwiedzać.

Ja odmowy nie dostałem. A cały ten galimatias z wizami wynika z tego, że teraz gdy łatwiej nam pracować w Europie to chciali byśmy by tak było i tam. Innym aspektem jest zwolnienie z wiz Słoweńców ale jak się wjedzie do Słowenii i pogada ze Słoweńcami to wiadomo dlaczego tak się satało. Na dodatek nasi politycy niezależnie od poglądów w polityce krajowej mają wyraźnie chore ambicje i zbyt wiele oczekują po naszym udziale w Iraku.

Proces wizowy to nie jest jednak robienie jajecznicy ani puddingu w sosie angielskim a conajmniej Kubańska Garra czy włoskie Canelloni czy francuski tort z rozmarynem !!!

 

Cholera idę do lodówki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smacznego!

 

Ja wizy rozumiem bardzo dobrze. Przecież z całego światu przyjeźdzają ludzie mieszkać w stanach. A to duże utrudnienie dla Ameryki. Są przez to narażone na większe bezrobocie większą mieszanine kulturową (co jest bardzo niebezpieczne) są przez to również narażone na ataki terrorystyczne. Jednakże te wizy powiny obowiązywać wszytskie kraje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Przecież to właśnie dzięki imigrantom ze wszystkich stron świata Ameryka jest dziś najpotężnieszym państwem na świecie.

 

Jestem zły na Amerykę, ale jeszcze bardziej zły na polską politykę zagraniczną - cholerne dupy z naszych ministrów, że nie potrafiły uzyskać wymiernych korzyści wzamian za nasz udział w ataku na Irak (w ataku, a nie w "procesie demokratyzacji" czy "siłach stabilizacyjnych" jak to ładnie nasze media określają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizy dla wszystkich - taka równość ? Każdy realizuje swoje cele .

Splacam kredyt dewizowy w $ i Busch jest mi na ręke . Tak taniego dolara nie bylo od 6 lat . W takim tempie za 4 lata $ moze kosztować 2,5 zl. Mam tylko obawy co będzie jak w Plewkach znowu będą Talibowie czy Al-Kaida . Naloty dywanowe na Plewki to pewnie będzie za mało . Mogą przez pomyłkę ostrzelać Warszawę . :mrgreen:

Ministrowie nie muszą mieć wiz , w przyszłości zawsze je dostaną . Po co mają walczyć za Polaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.