Skocz do zawartości

[ Giełda / Teleskopy ] Okazja! Nowy TS APO65Q w cenie używki


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Okazja! Nowy TS APO65Q w cenie używki


Mam dla Was ciekawą ofertę (chyba takiej jeszcze nie było). Wystawiam teoretycznie w 100% nowy teleskop, ale w obniżonej cenie. Dlaczego? Teleskop ma pewien feler kosmetyczny (niestety bardzo wiele teleskopów popularnych takie posiada), który w żaden sposób nie wpływa na jego parametry użytkowe (gwarantuję). Jest to bardzo, ale to bardzo subtelny ubytek na zewnętrznej krawędzi soczewki (jakieś 0,5 mm), całkowicie poza polem widzenia. Ponieważ wierzę w 100% satysfakcji klienta, to oczywiście wysłałem klientowi kolejny teleskop, a ten po sprawdzeniu umieszczam na naszej giełdzie z bonusem cenowym (za kosmetykę). Jeżeli więc ktoś chciał kupić nowy TSAPO65Q w lepszej cenie, to ma ku temu wyjątkową okazję. Możecie zgłaszać swoje oferty, z chęcią rozpatrzę.

 

Cena katalogowa: 3944,79 zł. Proponuję za mojego: 3490,00 zł


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie rozglądam za takim sprzętem tylko nie wiem nic o współpracy tego teleskopu z kamerką sbig 2000xcm oraz ten ubytek..... nie wiem co myśleć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Winter napisał:

A ja się właśnie rozglądam za takim sprzętem tylko nie wiem nic o współpracy tego teleskopu z kamerką sbig 2000xcm oraz ten ubytek..... nie wiem co myśleć :P

Napisałem Co co myśleć w ofercie. Przecież masz gwarancję normalną (tylko ten kosmetyczny aspekt jest wykluczony z niej). A on tę kamerę to nie masz co pytać, bo to mała matryca, więc bez problemu będzie z nią działał na "pół obrotów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja krnąbrny jestem i myślę po swojemu :P
Mógłbyś coś napisać o tym jakby wyglądała współpraca tego teleskopu z kamerą o której pisałem. Zależy mi na małych, okrągłych gwiazdkach. Aktualnie w połączeniu z Canoneme 400L to tak średnio jest, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Winter napisał:

No a ja krnąbrny jestem i myślę po swojemu :P
Mógłbyś coś napisać o tym jakby wyglądała współpraca tego teleskopu z kamerą o której pisałem. Zależy mi na małych, okrągłych gwiazdkach. Aktualnie w połączeniu z Canoneme 400L to tak średnio jest, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Będzie bardzo dobrze. Ty masz piksel 7,4 mikrona, więc musi rysować ładnie. Ludzie używają tego z pikselem poniżej 4 mikronów z zadowoleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Dziwne. Oby to nie były oznaki jakiegoś spowolnienia gospodarczego :(

Przepraszam za offtop, ale ja również zauważyłem, że na giełdzie jest zastój.  Kilka dni temu wystawiłem  na sprzedaż  używanego Maxvisiona  24mm 82*  2” w dobrej cenie i w takim samym stanie.  Owszem, są ogólne zapytania, ale jeszcze go nie sprzedałem, a to przecież doskonałe i  coraz rzadziej spotykane na rynku używek szkiełko.  Przecieram oczy ze zdumienia widząc, że wiszą na giełdzie okulary, np. ES-y  82*, które w oferowanych cenach jeszcze miesiąc czy dwa miesiące temu sprzedałyby się w ciągu pół godziny od ich wystawienia.  :icon_eek: Zapewne  po części można  tłumaczyć sezonem letnim i i tym, że ludzie nie mają czasu na  astro bo są w rozjazdach, które wiadomo kosztują i wielu forumowiczów woli  teraz przeznaczyć pieniądze np. na zagraniczne wakacje a nie na  nowy  teleskop czy okular. Tym bardziej, że letnie białe noce nie sprzyjają obserwacjom. Po wakacjach tradycyjnie pewnie będzie jeszcze gorzej , ponieważ ludzie będą spłukani  z pieniędzy .  Większe zainteresowanie używkami zacznie się pewnie jesienią,   o ile faktycznie gospodarka nie zwolni., bo ten obecny zastój na giełdzie jest zastanawiający.  Może warto naukowo przeanalizować kwestię kryzysu giełdowego na   Astropolis jako symptomów kryzysu na giełdzie w Nowym Jorku?  Nobel w dziedzinie  ekonomii gwarantowany ;)

Edytowane przez lumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Maro ma rację. Kilka akcji promocyjnych i rynek się nasycił. Każdy kij ma dwa końce

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje są więc duża część wyjechała, inni oszczędzają na wyjazd. Ruch na samym forum też wydaje się mniejszy. Bezrobocie rekordowo niskie to czemu siła nabywcza miałaby spaść.

Wakacje to dobry czas na zakupy sprzętu nie tylko astro. Minusem jest to że waluty często drożeją na czas wakacji. Jednak ostatnio złotówka sporo się umocniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.