Skocz do zawartości

Ponad 6 GB danych i ponad 14 h ekspozycji


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Pav1007 napisał:

Zastanawiam się czy nie osiągnąłbyś podobnego efektu z połową tego materiału...

Bardzo możliwe. Chciałem się przekonać ile materiału to sensowne maximum. Niewykluczone, że poległem na obróbce.

 

Dla chętnych poniżej link do Stacka.

 

https://www.dropbox.com/s/zm4frjvy3067omv/STACK 220.tiff?dl=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

 

zjadłeś w temacie obróbki niejedne zęby, ale... mi po prostu taka obróbka nie pasuje. Nie chcę na siłę wyciągać zdjęcia :).

 

Poniżej to co na dzisiaj mi pasuje na ten moment. Muszę odpocząć od tego materiału.

 

Dopalę OIII i SII i wtedy ponownie usiądę do materiału.

MEL15 3 70 jpg.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Łukasz K napisał:

zjadłeś w temacie obróbki niejedne zęby, ale... mi po prostu taka obróbka nie pasuje. Nie chcę na siłę wyciągać zdjęcia :).

Z gustem się nie dyskutuje, pokazuję tylko, że w tle jest sporo sygnału a ilość materiału pozwala na spokojne jego wyciągnięcie, bez obawy o znaczny szum.

 

Łukasz, ciężko to nazwać obróbką - to jest tylko wyciągnięte zdjęcie - gdybym miał je obrabiać to zajęło by mi to dużo więcej niż 3 minuty. Ten materiał można podostrzyć, skontrastować i pokazać szczegół. Wycinając tło pozbywasz się ogromnej ilości sygnału, który jest na tym zdjęciu. Po coś zbierałeś te 220 klatek - chyba po to by wyciągnąć to co zazwyczaj jest właśnie ukryte w tle. Szczegół tych dwóch obiektów jest widoczny i przy 10 klatkach...

 

Wg mnie (i to co widać) pokazujesz na zdjęciu ok 50% możliwości tego stacka.

 

Jednak jak wspomniałem na początku - z gustem się nie dyskutuje.

 

Paweł

 

PS

W żadnym wypadku nie wyciągałem tego zdjęcia na siłę...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astronomii obserwacyjnej (mam na myśli tą profesjonalną ale nie tylko) tak już jest, że ciągle gonimy za tym słabiutkim sygnałem i dlatego konstruujemy coraz większe teleskopy i naświetlamy coraz dłużej. Więc całkowicie zgadzam się z Pawłem -skoro masz ten sygnał już zarejestrowany poświęcając temu tyle czasu to szkoda tego nie pokazać. Dla mnie to zawsze największa frajda.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem sił z Twoim 

Dnia 28.08.2017 o 14:39, Łukasz K napisał:

Bardzo możliwe. Chciałem się przekonać ile materiału to sensowne maximum. Niewykluczone, że poległem na obróbce.

 

Dla chętnych poniżej link do Stacka.

 

https://www.dropbox.com/s/zm4frjvy3067omv/STACK 220.tiff?dl=0

 

Spróbowałem sil z Twoim stackiem - ale fajny materiał:)

STACK 220a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.