Skocz do zawartości

Problem z Goto


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Mowa o Celestronie cg-5-gt

Dzisiejszego ranka włączyłem swój montaż i na pilocie ukazał mi się dziwny obraz, chodzi o kreski przy literach na wyświetlaczu pilota do tego nie mam kontroli nad silnikami w żadnej z osi, sprawdziłem połączenia kabli i wszystko jak było tak jest....już mnie cholera bierze jestem o krok od wyrzucenia tej chińszczyzny na śmietnik niema dnia żeby coś nie nawaliło.

Z góry przepraszam za nie ostrość zdjęcia ale nie dało się wyostrzyć aparatem jednak da się dopatrzeć o co mi chodzi.

Jakieś sugestie?

IMG_20171006_071416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w SLT, ale z podobnym pilotem, gdy włączę w chłodne i zimne noce mam tak, że na wyświetlaczu nie widać nic. Pomaga wyłączenie i włączenie raz jeszcze. Pilot po prostu marznie. Włóż pod kurtkę, sprawdź czy się poprawi, jak będzie nieco cieplejszy.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot zachowuje się tak w temperaturze pokojowej.

Testu z innym zasilaczem niestety nie będzie...popaliły się enkodery z tego co widzę.

Czy ktoś ma pomysł czym zastąpić enkoder w silniku celestrona o modelu CEL-CG5-F00-1.

Niestety żadnych oznaczeń nie mam na silnikach..

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wywnioskowałem krok po kroku żaden ze mnie elektryk ale goto nie ma kontroli nad szybkością silników nie mogę wykonać alignacji na gwiazdy bo zapewne enkoder nie podaje odczytów o pokonanej drodze przez daną oś w efekcie montaż robi obroty raz w tą raz w tamtą nie zatrzymując się szukając pozycji podanej przez pilot.

Chyba coś w tym jest.....?

No i czy odłączę enkoder czy nie jest tak samo.

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rambro napisał:

Napisz dokladniej objawy bo to co opisales nie jest jesne. Co dokladnie po kolei robisz i jaki jest efekt. Zrozumialem, ze silniki sie nie zatrzymuja i pracuja caly czas ?

Tak jest pracują cały czas z maksymalna prędkością.

Na pilocie pozycja osi RA po wybraniu obiektu ciągle wzrasta gdy naprowadza na obiekt co jest normalne lecz gdy cofam oś ra na obiekt o mniejszej rektasencji wartość mimo to dalej wzrasta zamiast wskazać faktyczną wartość Ra.

W deklinacji nie mam żadnych odczytów.

Nie mogę wykonać aligacji na gwiazdy jak już wspomniane montaż nie zatrzymuje się na celu podanym przez pilot i kręci w koło.

A takto zwyczajne czynności standardowe ustawienie długości i szerokości geograficznej strefy czasowej godziny i próba alignacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może brakuje jakiegoś połączenia. Sprawdź omomierzem kable. Przeczyść styki specjalnym płynem do czyszczenia styków np.  "Kontakt 60" itp. Nie znam tego montażu, ale może da się zamienić elementy np. silnik z enkoderem z jednej osi do drugiej.

Proponuję napisać do supportu Celestrona w USA https://www.celestron.com/pages/support. Może ten przypadek z kreską na wyświetlaczu jest im znany i coś doradzą zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rambro napisał:

Może brakuje jakiegoś połączenia. Sprawdź omomierzem kable. Przeczyść styki specjalnym płynem do czyszczenia styków np.  "Kontakt 60" itp. Nie znam tego montażu, ale może da się zamienić elementy np. silnik z enkoderem z jednej osi do drugiej.

Proponuję napisać do supportu Celestrona w USA https://www.celestron.com/pages/support. Może ten przypadek z kreską na wyświetlaczu jest im znany i coś doradzą zdalnie.

Nie brak połączenia gdyż przetestowalem na sprawnym silniku z innego montażu celestrona o podobnej elektronice to jest celestron CGE  i wszystko jak należy pracowalo również po podmianie plytki z enkoderem na mój silnik i tez pracował jak należy.

Jeden z forumowiczów naprowadził mnie na te enkodery.

To też zamowilem takie enkodery i przylutuje do swoich płytek i sprawdze co to da.

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.