Skocz do zawartości

Mgławica Rozeta


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się też podoba tak przecież napisałem. Jednak moim zdaniem przy takiej ilości materiału warto powalczyć z kontrastem tak aby widoczne były różnice w jasności i kontraście mgławicy.

Warto wyostrzyć ciemniejsze mgławice i wydobyć je z tła. Taka subtelna obróbka, trzeba trochę posiedzieć i tyle :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to dajemy zdjęcia na forum aby o nich m.in. dyskutować ( a może przede wszystkim). :) Różnorodność opinii ubogaca warsztat.

Najbardziej Piotrze sprawdziłbym gwiazdki - mają nieregularne "rozlanie". Przy kolejnym załadowaniu zdjęcia do programu graficznego może Cię najdzie na poruszanie krzywymi lub filtrami aby zobaczyć czy bardziej kontrastowa wersja nie przypadnie Ci przypadkiem do gustu. ;) Sygnał wydaje się być mocny przy tych 20 klatkach. Ja zawsze robiłem KAFem 8300 po 20 lub 30min w Ha a tu 10ki wyglądają bardzo fajnie.

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Spoko nie było tematu nie odzywam się.

hej,

No co ty Bogdan...dyskutujemy tylko. Jakby wszyscy mieli takie same zdanie to świat byłby cholernie nudny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za opinie i ciekawą dyskusję. To dla mnie bardzo cenne. Oczywiście każdy ocenia zdjęcie pod innym, swoim własnym kątem, zwraca uwagę na te czy inne szczegóły. Ja muszę powiedzieć, że zgadzam się ze zdaniem Bogdana, że fotka jest trochę płaska pod względem dynamicznym. W trakcie obróbki zupełnie na to nie wpadłem. To, że tak wyszło jest w sporej mierze dziełem przypadku, miękkość zdjęcia nie była efektem zamierzonym. No i niestety kształt gwiazd pozostawia trochę do życzenia, wiem o tym, ale mój warsztat obróbki jest nadal zbyt skromny, żebym sobie z tym poradził. Niestety obawiam się, że jest to wina optyki. Noc była mroźna i dopuszczam, że cela obiektywu na skutek termicznego kurczenia lekko zdeformowała krzywiznę soczewki. To nie pierwsze zdjęcie na którym ten problem występuje. W APO 130 również, nawet w większym stopniu, natomiast Newton 8" jest od tej wady wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Grzędziel napisał:

Dziękuję Panowie za opinie i ciekawą dyskusję. To dla mnie bardzo cenne. Oczywiście każdy ocenia zdjęcie pod innym, swoim własnym kątem, zwraca uwagę na te czy inne szczegóły. Ja muszę powiedzieć, że zgadzam się ze zdaniem Bogdana, że fotka jest trochę płaska pod względem dynamicznym. W trakcie obróbki zupełnie na to nie wpadłem. To, że tak wyszło jest w sporej mierze dziełem przypadku, miękkość zdjęcia nie była efektem zamierzonym. No i niestety kształt gwiazd pozostawia trochę do życzenia, wiem o tym, ale mój warsztat obróbki jest nadal zbyt skromny, żebym sobie z tym poradził. Niestety obawiam się, że jest to wina optyki. Noc była mroźna i dopuszczam, że cela obiektywu na skutek termicznego kurczenia lekko zdeformowała krzywiznę soczewki. To nie pierwsze zdjęcie na którym ten problem występuje. W APO 130 również, nawet w większym stopniu, natomiast Newton 8" jest od tej wady wolny.

Kształt gwiazd to oczywiście wina optyki a nie obróbki :grin: Dziwne, że tak ciasno to jest spasowane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.