Skocz do zawartości

Problem z portem


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

 

Od pewnego czasu pojawia mi się taki komunikat podczas focenia. Port 9 odpowiada za focusery. Jak zresetuję komputer to mam jeden dzień spokoju potem na nowo się to powtarza i wówczas nie mogę nic wyostrzyć. czy może mi ktoś coś podpowiedzieć jak pozbyć się tego upierdliwego komunikatu i żeby to wszystko działało jak należy.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, o jakim focuserze mówimy? Komunikat sugeruje raczej jasno problem z połączeniem, prawdopodobnie fizycznym. Czyli jakiś kabel przestaje kontaktować. Być może też coś się "psuje" w windowsie, czasami potrafi on wyczyniać cyrki z portami, bez sensownego powodu. Chociaż jeśli restart wystarcza, to raczej nie kwestia kabla, a softu. Sprawdź następnym razem, co widać po wystąpieniu problemu w menedżerze urządzeń (czy jest tam ten port).

Generalnie im więcej podasz informacji, tym lepiej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy na pewno masz focuser ustawiony na odpowiednim porcie. win potrafi sam zmienic je hgw czemu.

image.png.1565552fa2bb84b139bde6422034e3cb.png

 

przypisz sobie sam port, nie patrz ze sa zajete, na pewno powinno sie udac.

restart pc, rekonfiguracja w portach focusera i powinno byc ok.

image.png.234cb387bfd5f6316e0fa89a1e560300.png

 

ja mam tak: com1i com2 bt neq6

com3 dreamfocuser

com4 kolo filtrowe.

 

oczywiscie urzadzenia musisz podpinac pod te same usb, poneiwaz moze sie znowu rozjechac.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam podpięte na stałe w obserwatorium i niczego nie zmieniam z kablami. Nawet jak komunikat się pokaże to ten port 9 widoczny jest w menadżerze urządzeń  sprawdzałem. Dodam jeszcze że na porcie 7 mam montaż i on działa prawidłowo jedynie fokusery nie a jest ich dwa sterowane poprzez AstroHub 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wessel napisał:

To może nie być problem portu tylko focusera. Sprawdziłeś czy focuser na innym porcie/kablu działa prawidłowo?

Mam 2 fokusery połaczone są przez Astrohuba 3 ten z kolei idzie na Huba a z niego kabel do komputera. To o którym kablu piszesz miedzy hubem a Astrohubem3. A port to mam sobie jakiś nowy przepisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podłączył jeden focuser bezpośrednio, potestował potem drugi, potem włączył astrohuba w szereg. Aż do zreplikowania efektu. Port bym na razie zostawił w spokoju. Czy astrohub absługuje coś jeszcze oprócz tych focuserow - w sensie połączenia USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

Ja bym podłączył jeden focuser bezpośrednio, potestował potem drugi, potem włączył astrohuba w szereg.

Tak się nie da, bo to Astrohub stanowi całą elektronikę dla focuserów (te focusery to zasadniczo silniki gołe). Bo mówimy o Astrohubie od jolo, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.