Skocz do zawartości

Astrofotografia analogowa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Ciekawi mnie, czy ktoś jeszcze zajmuję się łapaniem światła z kosmosu na filmie. 
Sam postanowiłem spróbować i w tym wątku planuję umieszczać swoje przyszłe prace. Traktuje to jako ciekawy pomysł i nieco odskocznię od cyfrowej fotografii.
 Internecie znalazłem wiele dobrych zdjęć wykonanych techniką analogową i przejawia to ciekawy potencjał, szczególnie w przypadku wykorzystania aparatów średnioformatowych.

Póki co mogę się jedynie pochwalić testowym zdjęciem Księżyca z 200/800 i Canona AE-1 z filmem Adox CHS 100 (wywoływany na ISO 100 w wywoływaczu Kodak D76)

PHOT6909.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szuu napisał:

tak ładnego księzyca analogowego to chyba jeszcze u nas nie było :)

Co Ty wiesz, w nogach śpisz :P Już nie znajdę posta z przed lat wiec wrzucam ponownie :D

Optisan 114/900 + Barlow z plastikowej soczewki wizjera takiego badziewiaka (czasy były ciężkie) + Zenit + FujiFilm Superia X-TRA 400

5ad1ae115de33_cluster3995813.JPG.a9501537c0533ef0955ae7ad95bed80e.JPG

ten sam zestaw tym razem Satrun :D

Na upartego można się dopatrzeć pasa równikowego oraz majaczącej Przerwy Cassiniego

SAT00.jpg.2e0deca417f42d914e8e7dd456a604c2.jpg

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szuu napisał:

 

 

no to czekamy czy ktoś odważy się na przeprowadzenie stackowania w powiększalniku na drodze czysto optycznej!

 

Powiększalnik mam, także może kiedyś będzie dane spróbować
Aczkolwiek wyrównywanie klatek bez pomocy komputera może być nieco kłopotliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa ta analogowa fotografia, można to porównać do płyt winylowych na przykład - przedmioty z duszą chciałoby się powiedzieć

Pentax ME, albo Pentax Spotmatic - lustrzanki z lat 70-tych, którąś z tych planuję nabyć do fotografii dziennej, ale i w astro chciałbym spróbować.

Skąd tylko czas na to wszystko, o kosztach nie wspominając.

Fajnie, że jest tutaj taki temat, analogowej astrofotgrafii tej nowej i archiwalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.