Skocz do zawartości

UWAGA FEDEX!!!


Szymoff

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę was przestrzec przed wysyłaniem czegokolwiek za pośrednictwem firmy kurierskiej FEDEX.

Niestety podkusiło mnie żeby skorzystać z ich usług i wysłać swój montaż NEQ-6 na wymianę łożysk i przesmarowanie oraz wyciąg okularowy do nagwintowania. Niestety od 28.05 kiedy przesyłka została ode mnie odebrana status przesyłki się nie zmienił. FEDEX na maila nie odpowiada a z dodzwonieniem się też jest problem. Po 20minutrach wiszenia na telefonie udało mi się połączyć i dowiedzieć że przesyłka zaginęła:-(

Niestety dopiero teraz zacząłem szukać opinii na ich temat i okazuje się, że w podobnej sytuacji jest więcej osób. Przesyłki coraz częściej u nich znikają i nie docierają do adresata. Na Opineo widać, że w ostatnim czasie w bardzo szybkim tempie przybywa negatywnych opinii na ich temat (a wiele z tych opinii jest blokowanych). Najwyraźniej firma ta ma jakieś wewnętrzne problemy, o których oficjalnie nic nie wiadomo.

Mam nadzieję, że uda mi się odzyskać paczkę lub pieniądze ale obecnie jestem załamany. Zakup montażu był dla mnie nie małym wydatkiem pomimo tego, że zakupiłem go z rynku wtórnego. Dodatkowo sam też dałem ciała i wybrałem na szybko ubezpieczenie przesyłki na 3000zł więc pewnie jeżeli coś odzyskam to tylko tyle:Cry:

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu mega słabo. Współczuję. Walcz o odszkodowanie, może jest opcja na wartość rynkową ze względu na ewidentną winę firmy kurierskiej. Z doświadczenia niestety mogę potwierdzić, że jak już przyznali się, że zaginęła, to raczej jej nie znajdą. W jednej z moich firm wysyłam kilka tysięcy paczek rocznie i przetestowałem różne firmy. Najgorzej mi żyło się z DHL (albo paczki ginęły, albo gdzieś tam długo leżakowały). Najlepiej zaś z DPD (o dziwo). Z UPSem też nie było źle.

Koniecznie ubezpieczać paczki i deklarować prawdziwą wartość. Oszczędność może kosztować, a paczki naprawdę często giną/są uszkadzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szymoff napisał:

W liście przewozowym dokładnie napisałem co jest przewożone więc może to będzie jakimś punktem zaczepienia w dochodzeniu odszkodowania. 

Być może tak dokładne opisanie było przyczyną zaginięcia :/   Teraz śledziłbym Olx i Allegro, bo to jednak sprzęt niszowy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TNT ostatnio jest podobnie.
Może znów atak hakerski, jak rok temu, i nie chcą się przyznać, tylko szukają swoich paczek. Albo leżą na rozdzielniach. Albo może u nas podległe już FedExowi TNT wozi ich paczki. Słyszałem z bezpośrednich źródeł, że miał być w naszej części Europy spory bałagan w związku z przejęciem TNT przez FedEx i połączeniem hubów.

Jeszcze bym nie tracił nadziei na odzyskanie paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście sprawa zakończyła się happy endem:D

Ponieważ przez kilka dni nie dostawałem odpowiedzi w swojej sprawie (a nie dawało mi to spać) to dziś wybrałem się osobiście do sortowni FED-EX w Łomiankach. Przy takiej wizycie paczka od razu się znalazła. Oczywiście wolałem nie ryzykować i nie dokończyła swojej podróży do odbiorcy. Po tych przeżyciach montaż już nigdy raczej kurierem podróżował nie będzie:).

W dniu 8.06.2018 o 14:45, Kunzite napisał:

Był taki film-reklama Fed'a - paczka niestety może od nich trafić na bezludną (lub jednoludną) wyspę...

NEQ-6 do wybijania zębów by się na pewno lepiej nadał niż łyżwa ale Tom Hanks na koniec nie miałby tak ładnego uśmiechu. 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że się udało.

Ja zawsze wysyłam sprzęty do naprawy pocztą polska paczką ostrożnie z zadeklarowaną pełną wartością :) koszt wychodzi ogromny przy drogich sprzętach - nawet płaciłem w okolicach 80zł za nadanie jednej paczki krajowej.  Ale nic nigdy się z paczkami złego nie działo, a wysyłałem dość drogie sprzęty foto do naprawy, i inne maszyny z firmy do serwisów rozsianych po kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.