Skocz do zawartości

Zawartość slidera


Gość Arek_P

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to co się wyświetla na sliderze u góry strony można jakoś konfigurować? Nie widuję tam prac planeciarzy i lunarystów. Może dlatego, że jest nas mniej na forum? Jeśli tak, to może dałoby się to jakoś konfigurować - wybierać z jakich galerii chcemy widzieć obiekty na sliderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem? Skrzykujesz akcję planeciarzy i lunarystów pod hasłem "lajkujemy a nie tylko kiwamy głowami" i w dwa dni przejmujecie baner :D

 

wróć

 

zapomniałem, że tasiemce nie mają takich praw :facepalm:

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arek_P napisał:

Nie chodziło mi o lajki, a o możliwość ustawienia pod siebie

HAMAL ma rację. Na slider trafiają zdjęcia/tematy z odpowiednią ilością lajków. Z tego co mi wiadomo to pochodzą one z Galerii głęboki kosmos (DS).

Trzeba z Adamem pogadać na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pav1007 napisał:

HAMAL ma rację. Na slider trafiają zdjęcia/tematy z odpowiednią ilością lajków. Z tego co mi wiadomo to pochodzą one z Galerii głęboki kosmos (DS).

Trzeba z Adamem pogadać na ten temat.

Jeśli ta odpowiednia liczba lajków dotyczy tylko galerii DS, to by wyjaśniało dlaczego nie ma tam zdjęć planeciarzy i lunarystów. Napisałem do Adama. Zobaczymy co powie.

 

Hamal: może źle Cię zrozumiałem. Nie żywię urazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy tego problemu. Niestety nie da się ustawić slidera tak, żeby ciągnął zdjęcia z 2 działów jednocześnie :( Wymagałoby to napisania własnego, co jest w planie, ale przypomnę, że nie udało się tego zrobić w ciągu ostatnich lat, więc nie jestem tu optymistą, co do czasu. Innym wyjściem jest wstawienie kolejnego slidera, ale wtedy przeładowujemy stronę.

Będę szukał rozwiązania.

PS. Idealnie by było, jak byśmy ze zdjęciami przenieśli się do galerii (patrz menu). Wtedy wszystko jest proste i możliwe. Niestety my tradycyjnie lubimy wrzucać zdjęcia w wątki i stąd problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem - praktycznie wszyscy w działach poza "DS" wrzucają zdjęcia do pojedynczych, zbiorczych wątków. Z tym sobie już nie poradzimy - do póki nie zacznie się wrzucać zdjęć do osobnych wątków (każdy wątek jest traktowany jak jedno zdjęcie). :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam za wyjaśnienie. Z tego wynika, że nasze prace nie mają z założenia szans załapać się na slider. Szkoda, że nie da się tego jakoś łatwo rozwiązać. Nasza aktywność jest przez to mniej widoczna.

 

Edit: Zanim pomarudziłem problem się udało rozwiązać, a przynajmniej pojawiła się na to nadzieja :)

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Jest jeszcze jeden problem - praktycznie wszyscy w działach poza "DS" wrzucają zdjęcia do pojedynczych, zbiorczych wątków. Z tym sobie już nie poradzimy - do póki nie zacznie się wrzucać zdjęć do osobnych wątków (każdy wątek jest traktowany jak jedno zdjęcie). :(

To każde nowe zdjęcie np., Marsa trzeba byłoby wrzucać do nowego wątku? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hans napisał:

A automat przenoszący to co w wątkach do odpowiedniego działu w galerii nie byłby tu rozwiązaniem?

 

Pozdrawiam.

Masz na myśli automat zbierający z różnych wątków zdjęcia o założonym minimalnym uznaniu "lajkowym"? W sumie to byłaby też dobra metoda gromadzenia w jednym miejscu wyróżnionych fotografii, które można by tam wygodnie przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arek_P napisał:

Dzięki Adam za wyjaśnienie. Z tego wynika, że nasze prace nie mają z założenia szans załapać się na slider. Szkoda, że nie da się tego jakoś łatwo rozwiązać. Nasza aktywność jest przez to mniej widoczna.

 

Edit: Zanim pomarudziłem problem się udało rozwiązać, a przynajmniej pojawiła się na to nadzieja :)

Widzę jedno sensowne rozwiązanie. Gdyby ktoś był w stanie jakoś typować zdjęcie tygodnia w temacie US, to wtedy zrobiłbym specjalne miejsce na głównej i tam to wrzucał. Inaczej faktycznie zniknie, bo z DS nie ma szans konkurować w ilości interakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Widzę jedno sensowne rozwiązanie. Gdyby ktoś był w stanie jakoś typować zdjęcie tygodnia w temacie US, to wtedy zrobiłbym specjalne miejsce na głównej i tam to wrzucał. Inaczej faktycznie zniknie, bo z DS nie ma szans konkurować w ilości interakcji.

Na typowanie przez człowieka nie widzę szans. Tylko algorytm może regularnie i niezawodnie robić takie typowanie. Nie sądzę też by ktoś się chciał podjąć takiego zadania.

Ten zrzut ekranu pokazuje, że na zdjęciach planet i Księżyca slider by zyskał. No i praca nieDSowców byłaby jakoś uwidoczniona. Pamiętajmy też o dziale "Inne zdjęcia i filmy". Tam też pojawiają się świetne fotografie, chociażby ISS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Chwilowo zaroiło się od US na głównej stronie. Jak fajnie to wygląda

Ani zaroiło, ani US-ów, przecież to Łukasza wątek DS :D

 

15 godzin temu, Arek_P napisał:

Na typowanie przez człowieka nie widzę szans. Tylko algorytm może regularnie i niezawodnie robić takie typowanie. Nie sądzę też by ktoś się chciał podjąć takiego zadania.

Ten zrzut ekranu pokazuje, że na zdjęciach planet i Księżyca slider by zyskał. No i praca nieDSowców byłaby jakoś uwidoczniona. Pamiętajmy też o dziale "Inne zdjęcia i filmy". Tam też pojawiają się świetne fotografie, chociażby ISS.

Dokładnie, Księżyc też :)

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.