Skocz do zawartości

NGC 7380 Mgławica Czarodzieja w Ha


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem przesadzić z odszumianiem, bałem się mydła :icecream: Tło i ciemne partie były odszumiane bardzo delikatnie i selektywnie, jeśli w ogóle były, może powinienem mocniej i szerzej potraktować szum.  

W bardzo ciemnych partiach nawet dodałem 0,8% szumu, bo po sestackowaniu i DDP było tam czarno ( 5 -9 pkt.) i bardzo płasko, byćmoże delikatnie przesadziłem.

Cały czas wyrabiam w sobie wyczucie równowagi.

Jeszcze odnośnie obróbki,  naprawdę wiele dały mi warsztaty prowadzone przez Pawła @Pav1007na zlocie na roztoczu. Paweł jeszcze raz wielki dzięki, sporo z tego co pokazałeś na warsztatach zastosowałem (starałem się) w czasie obróbki tej fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr4d napisał:

bo po sestackowaniu i DDP było tam czarno ( 5 -9 pkt.)

Jeśli po stacku masz tak niski poziom tła to zobacz jak masz ustawiony offset - czy przypadkiem nie za nisko.

 

7 minut temu, Piotr4d napisał:

Jeszcze odnośnie obróbki,  naprawdę wiele dały mi warsztaty prowadzone przez Pawła @Pav1007na zlocie na roztoczu. Paweł jeszcze raz wielki dzięki, sporo z tego co pokazałeś na warsztatach zastosowałem (starałem się) w czasie obróbki tej fotki.

Najważniejsze, że się przydaje i przynosi efekty :-) Oby tak dalej.

Dzięki i polecam się :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr4d napisał:

.....bo po sestackowaniu i DDP było tam czarno ( 5 -9 pkt.) i bardzo płasko,

moment,  DDP możesz sobie przestawiać histogram w zależności jak do tego podejdziesz czyli może zrobić Ci czarne tło jak i bardzo jasne, to chyba nie jest dobry punkt odniesienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MaPa napisał:

moment,  DDP możesz sobie przestawiać histogram w zależności jak do tego podejdziesz czyli może zrobić Ci czarne tło jak i bardzo jasne, to chyba nie jest dobry punkt odniesienia

 

Sprawdziłem i, kurcze wystarczyło obniżyć parametr Bacground jeszcze o 15 pkt. w stosunku do tego jaki pierwotnie ustawiłem żeby histogram odkleił się od lewej strony, i tło wygląda o niebo lepiej bez zerowych wartości. Być może to specyfika CMOS w połączeniu z Ha, gdzie wartości DDP trzeba dobierać bardzo dokładnie i umiejętnie.ddp.jpg.7d53587bd6a5dcf0c618105c2c8f6e24.jpg  Cholera, taka błahostka a tyle problemów. 

@MaPa dzięki za sugestie. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z powyższymi uwagami, jednak subiektywnie (wizualnie, w pierwszym odbiorze) dla mnie zdjęcie wzorowe. Szum akceptowalny, fajny detal szczególnie w rejonach gwiazdotwórczych no i śliczne gwiazdki. Proszę o kolejne takie fotki.

:like:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.