Skocz do zawartości

Świąteczny kwiatek, czyli mgławica Rozeta w HST


dziki

Która wersja zdjęcia podoba Ci się najbardziej?  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która wersja zdjęcia podoba Ci się najbardziej?

    • Lukierek-cukierek
      11
    • Stonowana
      24
    • Klasyczna? (bez zielonego)
      25

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 28.12.2018 o 22:59

Rekomendowane odpowiedzi

No to komentujemy

:)

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić Ciebie jako debiutanta, ale skoro sam się tak określił to trzeba przyznać, że debiut bardzo udany. Długo się zastanawiałem na którą wersję zagłosować. Wybrałem 2, a dziś pewnie postawił bym na 3.

Bardzo fajna praca, na dodatek praktycznie z centrum Warszawy.

Brawo!

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba jest tak jak piszesz - robiłem wydruk z pierwszej wersji (no konkretnie nie z tej, bo potrzebowałem "na już" a wodoru jeszcze nie miałem, więc pożyczyłem go od Pav1007 :D - ale kolorystyka była podobnie wysycona) i na papierze wyglądała naprawdę ładnie.

 

Odbitka_20181123_190756_1920px.jpg

 

Dłubnąłem trochę halo, nie do końca jestem zadowolony ale lepiej nie potrafię na ten moment. Dziękuję wszystkim za uwagi, wypowiedzi i głosowanie - jak zawsze jest to dla mnie cenne.

 

!Final_NGC2246-HST_v3_lesscolor_lesshalo_signed_1920px.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na wersję cukierek jest trochę za mało materiału i już szum przeszkadza. W pozostałych jest pod tym względem ok. Najlepszą wersję uważam 2, ponieważ jak ktoś już napisał, 3 jest bardziej płaska kolorystycznie - po prostu 2 zawiera najwięcej informacji, wykorzystuje większość dostępnej palety kolorów. 3 marnuje zieleń :)

Ogólnie uzyskałeś bardzo fajne odcienie kolorów. Mi się to nigdy nie udawało.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dziki napisał:

W ProfiLab w Arkadii zamówienie, ale oni to wysyłali gdzieś dalej ze względu na wielkość formatu.

A jak efekt końcowy wypada w porównaniu do albumu, który przedstawiałeś tutaj: https://astropolis.pl/topic/59901-test-fotoksiążki-saal-digital/ ?

Wypytuje ponieważ sam się rozglądam za wydrukiem albumu (w przyszłości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie - ale to zupełnie inna liga i inny produkt, chociaż trudno mi porównać, to spróbuję coś napisać.

 

Ten album (Saal) w ręce sprawia wrażenie produktu premium - gruby błyszczący papier, bardzo dobra jakość - rozmiar to niepełne A4.

Odbitka miała format 30x45cm, też jakość bez zarzutu - ale ją oceniam to pod kątem powieszenia na ścianie.

 

Powiem tak: gdyby Saal Digital wzięło do 50% więcej za wydruk niż ProfiLab, to wziąłbym Saal Digital na odbitkę na ścianę. Ale nie było czasu na porównania więc wziąłem ProfiLab.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, ale nie sądziłem że tej jakości zdjęcia można robić w takiej miejscówce a nie w Afryce na pustyni... :D 

"mgławica Rozeta w HST. Zdjęcie palone z balkonu w Warszawie, położenie niezbyt szczęśliwe bo obiekt górował nad centrum miasta."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.